Forum dyskusyjne

Kolej transsyberyjska irkuck

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

bea-tka dołączył
30.08.2013

bea-tka 15:41 | 01.07.2015

Witam czy ktoś spotkał się z problemami płatnosci karta kredytowa na stronie rzd.ru ? Dzwoniłam i do banku i do rzd i twierdza ze nie powinno byc problemów a zapłacic dalej nie mogę...
Oraz czy ktokolwiek probował się przedostac z Irkucka co Ulanbator pomijajac KT (na ktora podobno na miedzynarodowych trasach nie na sie kupic biletu przez internet)? Jak najkrocej i jak najtaniej? Pozdrawiam i dziekuje za wskazowki bo jestem w potrzasku:)

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 10:49 | 02.07.2015

Hej!

Nie wszystkimi kartami daje się płacić na rzd.ru, a nawet jak się daje, to niekiedy zdarzają się różnego rodzaju "przerwy techniczne" albo inne "nieliotnyje pogody".

Z Irkucka do UB można się dostać na kilka sposobów:
- pociągiem międzynarodowym (który jest drogi i trudno o bilety na niego)
- pociągami i marszrutkami: pociąg Irkuck - Nauszki (stacja graniczna); marszrutka Nauszki - Kiachta; marszrutka/taxi przez granicę i do Suchebator (pierwsza stacja mongolska); pociąg Suchebator - UB; (nie pamiętam teraz cen na wszystkie odcinki, ale są korzystne)
- pociągiem (albo marszrutką do Ułan Ude) i autobusem Ułan Ude - Ułan Bator (odjazdy codziennie rano z UU, przyjazd na wieczór do UB, kosztuje ok. 1800 rub.).

Powodzenia!

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 16:57 | 02.07.2015

Nie sądzę, by w ciągu 2 lat wiele się zmieniło. W Irkucku na stacji nie miałem problemów z kupnem biletu na pociąg Irkuck - Nauszki. Później oczywiście marszrutką do granicy, jedyny problem to ten, że granicę rosyjsko-mongolską wolno przekraczać tylko samochodem, w związku z tym trzeba poprosić kogokolwiek, by przewiózł nas przez granicę (w zasadzie przez dwie bramy) za odpowiednią opłatą. Można spróbować, tak ja zrobiłem, poszukać wśród przekraczających granicę wracających do Ułan Bator Mongołów by nas zabrali ze sobą. Wówczas razem przekraczamy granicę i dalej po kilku godzinach jazdy docieramy do stolicy Mongolii.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 17:34 | 02.07.2015

Co do drugiej części pytania to także mogę potwierdzić, że bez problemowo przedostałem się przez granicę. Z Irkucka do Nauszek dojedziesz pociągiem, następnie marszrutką do przejścia Kjachta - Altanbulag. Każdy miejscowy przewiezie cię przez granicę - próbowałem pieszo, ale rusek był uparty i nie dało rady. W Altanbulag bez problemu znajdziesz marszrutkę do Suche Bator- na granicy wymień od razu trochę baksów na tugriki. W Suche Bator będzie stał pusty pociąg do Ułan Bator - prawdopodobnie ten sam na który ruscy nie chcieli ci sprzedać biletów. Tak to działa oczywiście pod warunkiem, że nie jesteś chińczykiem, w takim przypadku zrobią wszystko, aby ci utrudnić życie.

bea-tka dołączył
30.08.2013

bea-tka 20:11 | 02.07.2015

Bardzo wszystkim dziękuję za komentarze i porady, będę dalej kombinować.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl