Forum dyskusyjne

Przesiadka w Moskwie wyjście z lotniska

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

dobrzyna dołączył
06.12.2014

dobrzyna 09:54 | 09.07.2015

Hej,

Lecę do Irkucka i mam kilkunastogodzinną przesiadkę w Moskwie. Doradźcie proszę, czy i na jakich zasadach można wyjść z lotniska i zwiedzić miasto. I jak najlepiej dostać się z lotniska do centrum Moskwy.

Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam, dobrzyna

to ja dołączył
09.02.2015

to ja 10:09 | 09.07.2015

Oczywiście że można - musisz mieć wizę.
Na wyjściu powitają Ciebie takie panie z służb. Odezwą się po angielsku ale jak odpowiesz "łutszie pa ruski" to z uśmiechem pomoże Tobie poprawić wszystkie błędy na kartce co to masz do wypełnienia na wyjściu (jest tam np. adres gdzie będziesz - ja wpisywałem jakiś hotel co to po drodze byłem). Pamiętaj żeby tego świstka nie zgubić - jest potrzebny przy wyjeździe.

Jak dojechać?
Najlepiej "aeropojezdem" do linii okrężnej metra (jeśli z Szeremietiewa to stacja Białoruska, sam przejazd to 36min.), a potem po promieniu linią zieloną do stacji teatralnaja - jesteś między Łubianką a Kremlem.

to ja dołączył
09.02.2015

to ja 10:11 | 09.07.2015

Tylko pamiętaj że Moskwa jest olbrzymia - uważam że 8 godzin to minimum żeby obrócić w dwie strony i cokolwiek sensownie zobaczyć.

dobrzyna dołączył
06.12.2014

dobrzyna 10:15 | 09.07.2015

Dzięki serdeczne, mam zdaje się 13 godzin na lotnisku, więc liczę, że powinno wystarczyć :) Raz jeszcze dzięki!

to ja dołączył
09.02.2015

to ja 10:31 | 09.07.2015

odejmij 2 na lotnisku to zostaje 11. Ponieważ ten aeropojezd za często nie jeździ to wiele czasu nie zostaje. Lepsze to jednak niż taksówki które jak staną w korku to...
Licząc bardzo pesymistycznie 1godzina na wyjście, 2godziny czekasz na pojezd (liczę dwie strony), łącznie pojezdem w dwie strony godzina i dziesięć minut, metrro z dojściem góra godzina. Zostaje 6 godzin w centrum - można obejść Plac Czerwony, zwiedzić ten fajny Chram, zwiedzić Kreml, obok placu jest GIM, jeśli czasu zostanie to można spróbować do Chramu Chrystusa Zbawiciela.

dobrzyna dołączył
06.12.2014

dobrzyna 10:50 | 09.07.2015

Super, dzięki za wskazówki. Nawet jakbym miała się pokręcić zaledwie 4 godz. na placu czerwonym, to jest to ciekawsze niż koczowanie na lotnisku :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl