Forum dyskusyjne

TYBET - proszę o pomoc

kategoria podróże po świecie

kraj Tybet

Cate dołączył
23.03.2005

Cate 13:34 | 23.03.2005

Cześć! MAm pytanko - mam możliwość odwiedzenia Tybetu ( połączenie zwiedzania z Chinami ) ale w terminie sierpniowym! Odradzano mi sierpień w Tybecie ze względu na deszcz, duże zachmurzenie ( a za to wczesna wiosna, lub późna jesień - kiedy z kolei jest zimno ) ..wiec moje pytanie do osób które były, albo mają jakieś informacje - czy rzeczywiście jest tak źle ? w tybecie byłabym w II poł. sierpnia .
Pozdrawiam wszystkich!

lenka dołączył
04.03.2005

lenka 12:34 | 25.03.2005

Wyjeżdżamy w drugiej połowie/pod koniec lipca na cały miesiąc na własną rękę, oczywiście. Nic wczesniej nie będziemy mieć pobukowane, jak wyjdzie tak wyjdzie; trasa opracowana w miarę szczegółowo na podstawie przewodników i tras innych ludzi, które znalazłam w internecie. Sierpień to bardziej konieczność bo wtedy dostanę urlop i niestety nie za bardzo możemy kierować się tym "kiedy najlepiej" ale wtedy kiedy będzie można. Wiem, ze w Tybecie jest wtedy deszczowo i na pewno dużo zimniej niż w Chinach ale do przeżycia. Mnie martwi kwestia wizy, wiesz coś na ten temat?? Jedziesz na własną rękę, jaka trasa i jak z przelotem ?? Napisz więcej szcegółów. Pozdrawiam lenka

anag dołączył
14.04.2006

anag 09:56 | 01.05.2006

Jestem wlasnie w Tybecie, pogoda cudna i widoki przepiekne, ale rzeczywiscie zimno. Z tego co tu mowia, w lipcu i w sierpniu mozna jak najbardziej trafic na dobra pogode, ale na Mt Everest nikt sie juz nie wspina;) Dla turystow jest to jednak niestety szczyt sezonu, wiec ceny pna sie w gore. Za 5-dniowa wyprawe z Lhasa do Mt Everest Basecamp (POLECAM!!) zaplacilismy 3,400 yuan (okolo 1,700 zl, o ile sie nie myle) do podzialu na 4 osoby. W lipcu/sierpniu, jak twierdza biura podrozy, cena za to samo powinna wzrosnac do 7-8,000...
Jesli chodzi o wizy: do Chin wiza (dla Polakow) jest darmowa, bardzo prosta do zalatwienia - moja dostalam bez problemu w Laosie, wiec w Polsce powinno byc jeszcze latwiej;) Do Tybetu potrzebujesz specjalne pozwolenie, ktore najlatwiej, najszybciej i najtaniej mozna zalatwic przez biuro podrozy w Chinach (najlepiej w tanim hostelu), kupujac bilet lotniczy do Lhasa. Pozwolenia z reguly nie dostajesz na papierze; o tym ze Ci je przyznano swiadczy fakt, ze wystawiono bilet lotniczy na Twoje nazwisko.
Drogi ladowej nie polecam, chyba ze masz mnostwo czasu - autobus do Lhasa np. z Chengdu to 4 noce i 3 dni non-stop, linii kolejowej jeszcze nie ukonczono. Powodzenia!

rmjk dołączył
26.03.2005

rmjk 23:52 | 26.03.2005

chetnie sie dolacze czyli ja i moja zona ,mamy po 40 lat czas w tym okresie i kase.
pozdrawiam

grzegorzg dołączył
16.01.2005

grzegorzg 21:06 | 15.02.2006

Prawdopodobnie wróciliście już z wypraw . Prosze o informacje dotyczące Tybetu. Lece 1 kwietnia.Pozdrawiam.Grzegorz
gruchagrzegorza@o2.pl

jabolski9 dołączył
29.04.2005

jabolski9 01:08 | 29.04.2005

jestem bardzo zainteresowany wyjazdem do tybetu na własną rękę, więc jestem ciekaw wrażeń i wszelkich informacji po powrocie :))) pozdr

kea dołączył
23.07.2006

kea 20:16 | 23.07.2006

Witam. Szukam osoby, ktora tez chce zwiedzic Tybet. Mam nadzieje, ze kogos znajde, Dysponuje czasem - mam wolne od wrzesnia i myslalam wlasnie o wrzesniu badz pazdzierniku. Moze byc droga z Chin lub Nepalu. (nie wiem ktoredy lepiej)? Szczegoly do dogadania.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl