Forum dyskusyjne

gdzie w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

kropa dołączył
19.01.2007

kropa 12:25 | 10.01.2008

Witam, w połowie lutego wybieramy się pierwszy raz do Indii. Mam pytanie czy ktoś może doradzić jakieś magiczne miejsca nie opisywane w przewodnikach, chodzi mi głównie o jakieś dziewicze wioski rybackie, miejsca gdzie można poczuć prawdziwe Indie i zrobić super fotki. Dziękuję i pozdrawiam

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 13:52 | 10.01.2008

w wiekszosci miejsc opisywanych w LP poczujesz magie Indii i zrobisz super fotki.

crullu dołączył
16.08.2007

crullu 16:32 | 10.01.2008

fotki fakt, że wszędzie... co do magii to bym już taki pewny nie był.

polecam himachal pradesh, im dalej na północ tym lepiej, nie wiem tylko czy w lutym się przebijecie dalej niz do manali... za przełęczą rohtang robi sie magicznie, tyle, ze wioski bardziej tybetańskie niż rybackie...

duże miasta, szczególnie delhi to generalnie masakra - syf, nędza i masa nachalnych typów, których po pewnym czasie na prawdę można mieć dość...

po więcej zapraszam na gg: 1135885.

pozdrav

vulpes dołączył
13.08.2007

vulpes 14:24 | 11.01.2008

Zobacz Ajante i Ellorę,koniecznie posiedź w Benares.Z plaż polecam Clovę na Goa- fajne knajpki spokój i cisza.Pozostałe rzeczy są super opisane i naprawdę warto je zobaczyć.W ogóle Indie to... musisz sam zobaczyć,albo Ci się spodoba ,albo ze stojącymi włosami uciekniesz po tygodniu

crullu dołączył
16.08.2007

crullu 16:13 | 11.01.2008

GG: 1135884

za pomyłkę przepraszam.
pozdrawiam.

efka dołączył
25.01.2006

efka 21:08 | 11.01.2008

Czesc, dla mnie Colva Beach to zwykla plaza, polecam PALOLEM Beach, a z tamtad mozna wypozyczyc rower za 5rupi/h i pojechac na Patnem Beach.
Z kolei z Palolem jadac na zachod jest HAMPI - miejsce magiczne :). Bardziej na Pd w Kerali jest Varkala - z bardzo dobrymi klimatami :).
O gory tez oczywiscie warto zahaczyc lecz ja w zeszlym roku strasznie wymarzlam, ciezko bylo znalezc cieply pokoj w Manali, najczesciej ogrzewaja farelkami, a jak byl kominek to tak z niego kopcilo,ze sie nie dalo wytrzymac w pokoju i trzebabylo wietrzyc :). Ale to sa uroki Indii - szalony kraj ;)

soul_mate dołączył
16.01.2008

soul_mate 13:08 | 16.01.2008

Z plaży również polecam Palolem, choć jest to dobre miejsce we wrześniu - później rozpoczyna się inwazja sprzedawców wszystkiego, od których nie da się odgonić absolutnie.
Adźanta i Ellora - cudo!
Moją miłością jest Orccha (czyt. Orćha), jakieś 4 godziny drogi Taj Ekspres z Agry. Trzeba dojechać do Dźhansi (Jhansi),a stamtąd za 100 rupii można dojechać rikszą do Orcchi (pół godziny), spokojnej, bajecznej wioski. Turystów jest tam bardzo, bardzo malo (co jest dużym plusem), jedzenie bardzo dobre, a mieszkańcy nie przejęli wielkomiejskich zwyczajów i naciągactwa. Można wypożyczyć rowery (jakieś 20 rupii czyli 1,2zl za całe popołudnie) i wybrać się na przejażdżkę wśród pól, ruin pałacyków i świątyń - po najpiękniejszym i najbardziej chyba naturalnym miejscu, jakie widziałam w Indiach.
polecam tez Dharamśalę - inny świat, choć największym minusem są tłumy turystów.

Kantor dołączył
19.09.2007

Kantor 18:59 | 17.01.2008

mam pytanie w takim razie - jak wygląda sytuacji z dostaniem sie droga lądową do Leh z Manali albo Dharamsala powiedzmy od połowy marca? Czy jest taka mozliwosc czy tylko samolotem z Dheli?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl