Forum dyskusyjne

Przewodnik po Nepalu

kategoria polecam

kraj Nepal

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 19:15 | 01.09.2015

Niedawno wróciłam z Nepalu, gdzie dzięki pomocy poleconego tu, na globie, przewodnika udało się zobaczyć zakątki do których same nie trafiłybyśmy, także dzięki jego pomocy pomimo strajku generalnego mogłyśmy przemieszczać się bezpiecznie po kraju. Jhamka zajmuje się przede wszystkim trekami, jest wspaniałym przewodnikiem z wieloletnim doświadczeniem, jednakże może pomóc także w zwiedzaniu okolic Kathmandu, Pokhary i wielu innych miejsc w Nepalu. Podaję do niego maila oraz link do profilu na facebooku:

cpjhamk@gmail.com

www.facebook.com/cpjhamk 

Wiewiórka752 dołączył
04.03.2015

Wiewiórka752 10:34 | 20.10.2015

Witaj,
widzę że niedawno byłaś w Nepalu - chciałabym zapytać, jak wygląda tam sytuacja teraz? Da się turystycznie ogarnąć co nieco? Planuję na początku przyszłego roku trekking w Himalajach, ale jako że to pierwsza taka podróż, to jestem zielona w tej kwestii i potrzebuję porad :)
Jak zorganizować podróż - na własną rękę, czy z biurem podróży? Z przewodnikiem czy bez? Jeśli może mi ktoś pomóc uporządkować temat od strony organizacyjnej, będę wdzięczna!

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi - każda będzie bezcenna :)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 14:02 | 20.10.2015

witaj:)
W Nepalu wszystko jest przygotowane na przyjęcie turystów. Miejsca w miastach będące atrakcjami turystycznymi (m. inn. Bhaktapur, Patan, Durbar Squwr w Kathmandu) są "ogarnięte", widać oczywiście niestety skutki trzęsienia ziemi, ale to co zostało jest udostępnione turystom (z wyjątkiem kilku obiektów w Patanie). Najlepsze wrażenie pod tym względem zrobiło na mnie Bhaktapur, pomimo, iż zniszczenia były tam największe.
Ze względu na małą ilość turystów przybywających do Nepalu, rząd apelował do Nepalczyków, aby nie zawyżali cen, chcąc wyrównać sobie w ten sposób straty, żeby traktowali turystów jak najlepiej, aby ich nie zrażać do przyjazdu.
Tak więc w sierpniu ceny hosteli były sporo tańsze, niż zwykle. Jak będzie teraz, nie wiem.
Pytasz jak zorganizować podróż?
ZAWSZE BEZ BIURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tu masz link do portalu na którym dziś, jutro ukaże się moja relacja z tej ostatniej, wakacyjnej podróży do Chin (Yunnan) i Nepalu:
takemytrip.pl/index 
Dasz radę bez najmniejszego problemu, Nepal jest do ogarnięcia dla każdego, nawet najbardziej niedoświadczonego podróżnika. Jeśli będziesz miała problemy to skontaktuj się z Jhamką, on jest niezwykle ciepłym i życzliwym facetem, nie jest też drogi.
Podaję Ci tu link do strony Maecina Mentla, tam masz bardzo dokładny opis sytuacji na chwilę obecną.
backpackersclub.pl/news/sytuacja-w-nepalu/ 
Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, pisz:)

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 15:19 | 24.10.2015

Sierpień to zdecydowanie monsun, nie nadaje się do podsumowania z sezonem. Backpackersklub prowadzi marcin_niedziolka, aktywny na innym forum, bardzo kompetentny przewodnik.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 19:18 | 24.10.2015

No tak, monsun, ale jeśli nie idzie się wysoko to jest ok. Wszystko zależy od tego po co się tam jedzie. Ja po górach nie chodziłam, choć w planie był bardzo krótki dwudniowy trek. Niestety nie doszło do niego, ale nie z powodu pogody. W czasie moich dwóch tygodni pobytu w Nepalu miałam tylko jedną ulewę w dzień i jedną półgodzinną wieczorem. To oczywiście loteria, bo to jednak tak jak wspomniałeś pora monsunów...
Nasz przewodnik jest profesjonalny w każdym calu, doświadczony i niedrogi. Powtórnie polecam

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 00:14 | 15.11.2015

Wybierać się przez pół świata i liczyć na dobrą pogodę to chyba nie najlepsza rada. Chmury przysłaniają wysokie góry i lipa. Do tego wysokie temperatury powodują, że zdjęcia nie wychodzą najlepsze.. są jeszcze pijawki które się pokazują w trakcie deszczu, także nie polecam.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 00:22 | 15.11.2015

ależ nie radzę lekceważyć porę i pogodę, napisałam tylko, że to loteria, bo zmiany klimatu wszędzie są odczuwalne i że ja miałam dwa razy deszcz. Powtarzam także - wszystko zależy od preferencji. Jadąc na trek nie decydowałabym się na tę porę, ale nie to miałam w planach.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl