Forum dyskusyjne

tanie noclegi i posiłki w wilnie lub okolicy

kategoria podróże po świecie

kraj Litwa

janusz1966 dołączył
27.03.2005

janusz1966 13:05 | 27.03.2005

Gdzie w Wilnie lub okolicy znależć tani nocleg i wyżywienie dla zorganizowanej grupy?

hudy mis dołączył
20.11.2004

hudy mis 20:37 | 30.03.2005

janusz1966 - dla jakiej grupy ilościowo? - W Wilnie są dwa międzynarodowe hotele młodzieżowe lub w odległych 15 km Trokach. I co znaczy tani?- jaki standart. Możesz dzwonić 601483 009 - hudy miś

Bosfor dołączył
19.05.2005

Bosfor 09:54 | 20.05.2005

Jedzonko w Wilnie są pyszne i tanie. Polecam restaurację niedaleko Ostrej Bramy z litewskim jedzeniem. Tanio jak barszcz i super urządzone w środku. Żywe kry, węże, ryby w akwariach, drzewa itp. jak mi się przypomni nazwa to napiszę.
A w Trokach polecam karaimską restaurację Kybynlar. Nad restauracją jest kilka pokoi - agroturystyka. Tanio. Zależy ile jest Was osób.

paraplu dołączył
24.07.2006

paraplu 13:19 | 24.07.2006

Do wynajecia pokoje dla turystow w prywatnej posesji przy Rossie - pieszo
8 minut do Ostrej Bramy,10 minut do Dworcow kolejowego i autobusowego.
Pokoje o wysokim standardzie, kuchnia, naczynia, lazienka, WC, goraca woda.
Parking bezplatny tuz obok pokoi w zamknietym na klodke podworku.
Cena 40 litow od osoby za dobe.

Kontakt: Henryk Połoński
Tel. +370 5 2626271
Komorka +370 611 40432
E-mail: mavpol@takas.lt
Wiecej informacji i zdjecia: www.wilnonoclegi.com 

adam72 dołączył
13.05.2009

adam72 11:46 | 13.05.2009

Z racji zawodów oraz zainteresowań dużo podróżujemy po Europie i
nocujemy w wielu miejscach (hotelach, prywatnych kwaterach etc).
Nigdzie jednak nie spotkaliśmy się z tak lekceważącym podejściem do
klienta jak u Państwa Połońskich. Europejskim standardem jest życzliwość,
konwencjonalne pytania o wrażenia z pobytu, rady dotyczące zabytków,
życzenia szczęśliwej podróży itp. Jest nam przykro, iż Państwo Połońscy nie znają owych standardów.
Widniejące na ich stronie internetowej określenia "kresowa polska
gościnność" to totalne nadużycie. Dobrze bowiem znamy prawdziwą
kresową gościnność, której doświadczaliśmy na Ukrainie, Łotwie, a
także na Litwie (nie byliśmy w tym kraju po raz pierwszy!!!).
Stosunek Połońskich do gości nazwać można raczej "gościnnością sowiecką".
Skrzywiona mina Pani Ireny na nasz wcześniejszy przyjazd oraz chęć
skorzystania z łazienki tuż przed odjazdem to najlepsza antyreklama
"kresowej gościnności". W przypadku Połońskich polskość i kresowość to
jedynie chwyty marketingowe. Poziom ich usług oraz kultury osobistej jest wciąż
radziecki... Tym ludziom chodzi wyłacznie o lity, za każdą dodatkową minutę spędzoną pod ich dachem najchętniej inkasowaliby parę centów.
Nigdy więcej nie skorzystamy z ich "gościnności" i będziemy
serdecznie odwodzić wszystkich naszych znajomych od nocowania u
Połońskich. Wystawimy też im prawdziwe oceny na różnych forach
internetowych, gdyż te, które widnieją tam obecnie pisali Połońscy
lub ich znajomi.
Gosia i Adam
PS. W swojej ofercie Pan Henryk nie wspomina, iż jego uroczy domek znajduje się tuż przy torach kolejowych. Nie wspomina też o mrówkach w łazience.

kruszynski dołączył
26.08.2009

kruszynski 20:01 | 26.08.2009

Bardzo dziękuję za rzetelny opis. Właśnie planujemy wyjazd do Wilna i bardzo nam to pomogło i oszczędziło rozczarowań. Mam nadzieję, że "gościnność" Połońskich zaszkodzi zwłaszcza im samym. Będziemy omijać z daleka. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Jarek

Noclegi-litwa.pl dołączył
24.10.2009

Noclegi-litwa.pl 18:14 | 24.10.2009

Polecam serwis www.noclegi-litwa.pl  bardzo duża baza miejsc noclegowych na Litwie. Druskienniki, Wilno, Troki, Kowno, Nida, Palanga wszystkie najpopularniejsze miasta. Można rezerwować Online.

Hermanowicz dołączył
06.06.2010

Hermanowicz 13:38 | 06.06.2010

Dzięki za ostrzeżenie przed takimi gospodarzami. O mały włos bym tam pojechał ... i nerwy postradał ( no i PLN)

belata dołączył
12.07.2010

belata 19:38 | 12.07.2010

ja polecam na ulicy Polocko 7. Teren ogrodzony, można zaparkować samochodem, bezpłatnie. W pokoju 4 łóżka, szafa, biurko, krzesła. Za osobę płaciliśmy 34 lity. Łazienkę mieliśmy na piętrze (była zawsze czysta), nie wiem może są pokoje z łazienką.. My generalnie chcieliśmy najtaniej. Na dole była kuchnia i jadalnia (warto wziąść swoje garnuszki i jakieś talerzyki). Portierka tłumaczyła ze to kiedyś był dom dziecka. Było tanio, czysto i bez robactwa. Bardzo mila portierka (dała nam mape Wilna i opowiadała co zwiedzić i jak trafić) Pozdrawiamy i przepraszamy z rynne

Piotr Kąkol dołączył
25.07.2010

Piotr Kąkol 01:28 | 25.07.2010

Właśnie wróciłem z Wilna i nocowałem u p.Polońskich nie mogę się zgodzić ze zdaniem p. Gosi i Adama. Mimo, iż zakwaterowanie mieliśmy na godzinę 12:00 byliśmy u nich o 8:30 p. Irena zaproponowała zostawienie bagażu i samochodu oraz pozwoliła (nie był to żaden problem) skorzystać z toalety. Prawdą jest natomiast bliskość linii kolejowej, mi osobiście to nie przeszkadzało ponieważ po jeździe nocnej i dziennym zwiedzaniu spałem jak dziecko, mogę dodać iż mojej żonie i dzieciom to nie przeszkadzało. Co do pokoi to są czyste i zadbane w żadnej z dwóch łazienek nie spotkałem mrówek, ani śladu po nich, zaliczył bym je do średniego standardu polskiego czyli całkiem nieźle, kuchnia wyposażona w lodówkę, kuchenkę gazową, czajnik (nie wiem czy były garnki, ale nam nie były potrzebne), sztućce talerze i kubki i tu mam jedną uwagę kubki były z nalotem od herbaty, na parterze był aneks jadalny. Nie wiem jak by się p.Polońscy zachowali gdybyśmy chcieli przedłużyć pobyt o jakieś 15-30min bo wyjechaliśmy o 10:00, ale muszę skomentować opinię p. Gosi i Adama w trakcie rezerwowania pokoju otrzymałem informację na emaila o trwaniu doby hotelowej i jeżeli mi piszą, że zaczyna się o 12:00, i kończy o 12:00 to tak jest w hotelu niema żadnych dyskusji i jeżeli państwo podróżują po Europie to o tym wiedzą.
Lokalizacja: wyjeżdżając żeby zwiedzać w GPS-a wbiłem Rossa i jakie było moje zdziwienie następną ulicą byłą Rossa ok. 500m.
Dodam iż nie jesteśmy żadnymi znajomymi p.Polońskich, a adres dostaliśmy od znajomego Litwina mieszkającego w Gdańsku.

belata dołączył
12.07.2010

belata 19:45 | 12.07.2010

Zapomnialam napisać - lokalizacja noclegu jest blisko centrum. Do uliczki na której jest ostra brama idzie się około 9 minut. Na tej uliczce jest wiele ciekawych obiektów. Jeśli się pojdzie w stronę centrum (starówki) to bedzie po drodze pizzeria a w drugą stronę ulicą polocko bedzie sklep spożywczy. Jeśli chodzi o jakieś posiłki to akurat tak się złożyło że nie jedliśmy w Wilnie a w Trokach, (tam też są dwa supermarkety w mieście po trasie do zamku, IKI i jeszcze jakiś supermarket ale nie pamiętam nazwy)

belata dołączył
12.07.2010

belata 19:47 | 12.07.2010

tel do Polocko 7 , +3705 26 11 547 my nie dzwoniliśmy, pojechaliśmy w ciemno

T.Z.matukańscy dołączył
30.03.2011

T.Z.matukańscy 22:50 | 30.03.2011

Polecamy tanie noclegi i wyżywienie(kawiarnia) dla osób pojedynczych i grup w Mejszagole ,25km.od centrum Wilna.Dojazd A2.Gospodarstwo agroturystyczne T.Z.Matukańskich,gdzie odczujecie gościnność wileńską i ciepło serc.cena od osoby za dobę27-30lt.Tl.+37061862509 lub +37065639190.E-mail: zygmatuk@ tlen.pl

piotrko77 dołączył
13.04.2015

piotrko77 08:23 | 29.04.2015

Żaden Polak nie powinien pominąć na Litwie dołów ponarskie w Ponarach.

"Zachowane relacje budzą do dziś lęk i grozę. Na przykład grupie polskich harcerek kazano rozebrać się do naga, następnie puszczono psy, by rozszarpały ofiary, które potem dobijano nad dołami ponarskimi."

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl