Forum dyskusyjne

Kenia 2016 styczeń-luty pierwszy wyjazd

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

martini_86 dołączył
23.10.2015

martini_86 12:51 | 23.10.2015

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To jest mój pierwszy post tu na forum więc za ewentualne błędy przepraszam :)
Planuję dwutygodniowe wakacje w Kenii na przełomie stycznia -lutego, ewentualnie marzec...To będą nasze pierwsze tak egzotyczne wakacje....
Na pewno wybiorę ofertę jednego z polskich biur podróży- ta która będzie korzystniejsza oczywiście :) Dużo czytam informacji a na pytania które mnie nurtują nie znalazłam odpowiedzi.
Po pierwsze czy istnieje coś takiego jak last minute do Kenii? czy mogę zaczekać z wyborem hotelu na kilka dni przed wylotem licząc na to, że ceny spadną czy raczej nie ma takiej opcji?
Czytając wiele opinii nt. leków antymalarycznych nasuwa mi się pytanie- brać, czy nie brać? Czy może zakupić dla bezpieczeństwa i zabrać ze sobą, nie stosując ich, ewentualnie dopiero w momencie jak pojawią się pewne objawy? Chodzi mi tu głównie o skutki ubczne, mdłości itp..oczywiście zaoparzyłabym się w muggę i inne raidy na owady. Styczeń luty to raczej pora sucha więc tak jakby istnieje mniejsze ryzyko....planuję urlop w hotelu i chyba dwudniowe safari. ewentualnie rejs na tę rajksą wyspę, której nazwy w tej chwili nie pamiętam.
Odnośnie safari mam ostatnie pytanie- a mianowicie cierpię na chorobę lokomocyjną. oczywiście w samolocie czy autokarze biorę zawsze jakieś lokomotivyi jest ok..ale nie wiem czy na dwudniowy wyjazd jakimś jeepem po wertepach pewnie przy jakiejś tam prędkości i w upale to wystarczy...? !dlatego mam naprawdę duże obawy pod kątem wyjazdu do Kenii ogólnie. Chciałabym wiedzieć jak takie safari wygląda pod kątem ogranizacyjnym i technicznym. Przepraszam za nieskładnośc. Będę wdzięczna za dosłownie wszelkie informacje . Pozdrawiam Marta

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 13:50 | 23.10.2015

Oczywiście bez zastanawiania brać malarone,kenia to jeden z najbardziej niebezpiecznych malarycznie rejonów,więc brać.
Do tego oczywiście się odpowiedniio zaszczepić na wzw a i wzw b-.
Co do Safari w Keni to nie ma dla mnie lepszego niż masai mara - słyszałem,że również safari że to pod kilimanjaro również jest ok,wszelkie tam tsavo west i tsavo east - ponoć bardzo słabe.

swift dołączył
27.02.2007

swift 07:32 | 25.10.2015

Arnie - nie byłeś, to nie udzielaj wskazówek. A jesli byłeś, to po Twoim wpisie mozna wywnioskować, że nic nie widziałeś lub nie wychodziłeś z hotelu. Nalepsze safari to parki Tsavo i Amboseli dostepne z hoteli wybrzeża Kenii. Na Masai Mara leci sie samolotem i jest to bardzo drogie. Kilimanjaro to juz Tanzania...Nie ma zadnej potrzeby szczepić sie na żółtaczki. Obowiazkowe Malarone - bez skutków ubocznych. Jeśli masz watpliwości to byłem w Kenii i Tanzanii kilkanaście razy

darek77 dołączył
11.07.2005

darek77 15:46 | 23.10.2015

A co to za rajska wyspa?
Autentycznie jestem ciekaw, bo być może kiedyś jeszcze wybiorę się do Kenii, a uwielbiam wyspiarskie życie.
Może chodzi o Lamu?
W tym roku nie dotarłem i żałuję.

martini_86 dołączył
23.10.2015

martini_86 20:18 | 23.10.2015

Chodziło mi o wyspę wasini, chociaż nazwanie jej rajską to pewnie nad wyraz z mojej strony...
Ktoś coś dorzucisz ze swojej strony w moim temacie?

ewelinaKa dołączył
23.10.2015

ewelinaKa 22:46 | 23.10.2015

Ja w ogóle nie mam doświadczenia w tym temacie. Ale chcę tylko prosić o to, żebyś po wyprawie wstawił jakąś relację, wskazówki itp (a może założył o tym bloga?). W przyszłości chcę zwiedzać takie egzotyczne miejsca i każda taka informacja jest dla mnie na wagę złota :) Pozdrawiam

darek77 dołączył
11.07.2005

darek77 18:23 | 24.10.2015

Cześć!
Byłem w Kenii dwa razy. Na północy, południu, wschodzie i zachodzie. Co Cię interesuje w takich egzotycznych miejscach? Zwierzęta, ludzie, lasy, pustynie, sawanny, tłoczne miasta, manyatty na prowincji, zapadnięte dziury, czy ośrodki turystyczne?
Może mógłbym w czymś pomóc. Wiem z doświadczenia, że najtrudniej jest się odważyć, a droga do podjęcia decyzji o wyjeździe wiedzie przez zbieranie informacji właśnie.
Hej!

ewelinaKa dołączył
23.10.2015

ewelinaKa 22:46 | 23.10.2015

Ja w ogóle nie mam doświadczenia w tym temacie. Ale chcę tylko prosić o to, żebyś po wyprawie wstawił jakąś relację, wskazówki itp (a może założył o tym bloga?). W przyszłości chcę zwiedzać takie egzotyczne miejsca i każda taka informacja jest dla mnie na wagę złota :) Pozdrawiam

ortap dołączył
21.10.2015

ortap 16:45 | 24.10.2015

Witaj! Juz pisalam na innym forum ale jeszcze raz....... Byłam kilka razy w Kenii. Poznaliśmy za 1 razem fajnego chłopaka.
Okazał sie bardzo przydatny i pomocny. Przede wszystkim bardzo uczciwy. Poznalismy Go na plazy. Nosi ksywe Ka-Ka. Polecilismy Go juz kilku osobom i byli bardzo zadowoleni.Mozna Go poszukać na plazy w Watamu lub Malindi. Wystarczy zapytac o Kaka. Jezeli jestescie zainteresowani to podam numer elefonu do niego,a gdybyscie mogli to podala bym pamiatke dla niego. Kontakt ze mna to agis50@interia.pl pozdrawiam.(nie dajcie sie nabrac na safari do prywatnego parku!) Tsawo jest ok ale Amboseli na wprost Kilimandzaro super.
Oczywiście najbardziej podobalo mi sie Masai Mara warto zaplacic i byc tam przynajmniej jedna noc. pozdrawiam...basia

martini_86 dołączył
23.10.2015

martini_86 20:16 | 26.10.2015

Darku....co mnie interesuje? Niby proste pytanie a jednak nie do końca...Po pierwsze piękna przyroda...dzikie zwierzęta...obcowanie z naturą.potem rajskie plaże z ,,mąką zamiast piasku'' ciepłe błękitne morze, palmy...to jest mój priorytet. za cel obsawitłam diani beach -ponoć jest najlepsza...???jak inne plaże? .Powiedz mi proszę jak to jest z tymi plażami, jeżeli wybiorę hotel przy plaży z leżakami to czy będę mogła bez obaw wylegiwać się na niej? bez obaw kąpać się w morzu czy pływać na materacu? ze zdjęć które oglądam czy filmików na youtubie to widzę, że te plaże są praktycznie puste...dlaczego?!
nie wiem ale generalnie nie zamierzam się szczepić, nie wiem czy dobrze robię ... wolę zabiezpieczyć się przed komarami, pora w jakiej chce jechac jest suchą więc teoretycznie ryzyko jest mniejsze, zabrałabym tylko malarone ...sama nie wie....Sama nie wiem co robić bo patrząc na moje ,,priorytety'' to równie dobrze mogłabym wybrać dominikanę, bez żadnego ryzyka tyle że bez zwierzątek...Co mam robić????

martini_86 dołączył
23.10.2015

martini_86 20:21 | 26.10.2015

Ortap....decyzji nie podjęłam jeszcze żadnej, gdybym się zdecydowała to służę pomocą oczywiście. Rozumiem że do Masai Mara leci się samolotem zakładając, że byłam przy Diani Beach???? Co polecasz do zobaczenia?

darek77 dołączył
11.07.2005

darek77 18:53 | 09.11.2015

Jeżdżę głównie trasami oddalonymi od szlaków turystycznych. Tam szukam atrakcji.
Nie byłem na safari w Kenii. Zwierzęta widziałem przy okazji podróży po dzikich rejonach Afryki, bo mieszkają niekoniecznie w parkach narodowych czy rezerwatach. No, ale to było tylko przy okazji, np. na trasie Ngurunit - South Horr - Maralal - Gilgil. Omijam miejsca z tzw. rozbudowaną infrastrukturą turystyczną.

Byłem też dwa razy nad oceanem. Wspominam piękną wyspę Mafię, ale to w Tanzanii. Tak, jak piszesz - ciepłe, błękitne morze, palmy, mąka zamiast piasku... biała plaża. Z pokładu łodzi dopływającej do tej rajskiej wyspy, nie mogłem uwierzyć w to co widziałem. Wcześniej byłem przekonany, że takie widoki to tylko w folderach podrasowanych na potrzeby klienta. Spałem na dziko przy plaży, pod palmami, z dala od wioski, zabudowań, obserwując nocą fale podpływające do namiotu, coraz bliżej i bliżej, ognisko gasnące w tych falach...Szum oceanu, niebo gwieździste z Krzyżem Południa, którego po prostu trudno nie zauważyć na ciemnym afrykańskim nieboskłonie, spokój, cisza - sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. To moje priorytety.
W tym roku zawitałem nad ocean w pobliżu Mombasy. Jadąc przez park Tsavo widziałem przez okna autobusu słonie. Wybrałem wybrzeże na północ od tego portu. Plaża taka sobie. Ciekawostką jest to, że nie ma tam piasku (takiego kwarcowego, znanego z naszych plaż). To co leży na brzegu, to zmielone muszle, skorupy itp. Jest frakcja grubsza, cieńsza i najdrobniejsza ta przypomina piasek. Dno oceaniczne nieciekawe - kamienie, ostre krawędzie, skorupy. Nie ma to jak polskie plaże. Byłem w lipcu/sierpniu i było zimno, wiało, trochę padało. Taka pogoda o tej porze roku. Plaże były puste. Trafiłem tam raczej dla zabicia czasu, niż jako do celu podróży.
Mieszkaliśmy pod namiotem, ale na terenie luksusowego hotelu. Za darmo, bo przygarnął nas szef ochrony tego dużego obiektu.

Dlaczego nie ma ludzi? Boją się. Ostatnio było trochę zamachów w Kenii, porwania, krążą Somalijczycy.

Ciekawostka: hotel na terenie którego mieliśmy rozbity namiot został częściowo wysadzony w powietrze przez zamachowców z Al Kaidy (Paradise Hotel Kikambala). Jeden budynek stoi w ruinie, reszta podupada. Jest coraz mniej turystów. Wygląda to ponuro. Podobno przyjeżdżają w styczniu. Może.
Nie widziałem w tamtym rejonie żadnego białego turysty. Może nie miałem szczęścia.

Nie pomogę Ci w kwestii leżaków na plaży, bo ja taki nieleżakowy podróżnik jestem. Nawet w Polsce nie przepadam za plażowaniem.

Jeśli chodzi o komary...
DEET do psikania, malarone do zażywania (pewnie nie jedziesz na dłużej niż 2 tygodnie, więc możesz brać codziennie). Tak piszą o tym leku na portalu poświęconym m.in. zdrowiu w podróży:
"Dawkowanie: Należy rozpocząć przyjmowanie Malarone na dobę przed wyjazdem w rejon zagrożony chorobą, kontynuować przyjmowanie leku przez cały czas pobytu oraz przez tydzień po opuszczeniu terenu narażonego na występowanie malarii. Nie zaleca się dłuższego przyjmowania leku niż 28 dni. Dziennie przyjmujemy 1 tabletkę - w czasie jedzenia lub z napojami mlecznymi zawsze o tej samej porze."

Zwierzęta w Afryce są fantastyczne, inne niż w zoo. Jak powiedziała moja koleżanka, z którą podróżuję: "Tu każda zebra jest uśmiechnięta".

ortap dołączył
21.10.2015

ortap 10:11 | 27.10.2015

Ok obojetnie czy Diani czy Malindi to dostepne sa 3 parki Tsavo west i Tsavo east,no i oczywiscie Amboseli. Do masaj mara leci sie samolotem,najlepiej kupowac u tubylcow i mozna wynegocjowac dobre ceny. Rezydenci polecaja za duzo wieksze ceny.Mowia o bezpieczenstwie ale czy kupujac u nich maja kierowcow z eurpy? ,sami kupuja wycieczki w lokalnych biurach.Mysmy spotkali osoby jadace z hotelu od rezydento za drugie tyle co mysmy zaplacili.Warto sie zastanowic i nie podejmowac decyzji zaraz po przyjezdzie. Jestescie zmeczeni i oszolomieni i to wykozystuje rezydent.Nic nie ucieknie.....chyba ze lecicie na 7 dni to jest malo i trzeba szybko podejmowac decyzje. Do Keni sie leci przede wszystkim dla safari.....plaze jak gdzie indziej nad oceanem....ale safari to fajna gratka.

martini_86 dołączył
23.10.2015

martini_86 14:21 | 27.10.2015

Dzięki..rozumiem, że pewnie ,,zaliczyliście'' wszystkie parki? Jeżeli na Masai Mara - głównie z przyczyn finansowych byśmy się nie zdecydowali to który z tych trzech Tsavo east , west i Amboseli polecasz najbardziej? Czy możesz mi powiedzieć jak to jest z tymi plażami? Można na nich swobodnie wypoczywać, kąpać się w morzu itp? Pozdrawiam Marta

ortap dołączył
21.10.2015

ortap 16:26 | 27.10.2015

Zdecydowanie Amboseli...ale jest tez opcja,ze w ciagu 3 dni mozna zaliczyc wszystkie. Oba tsavo sa blisko siebie. A co do plazy to najpiekniejsza wg nas sa w Watamu to blisko Malindii. Trzeba sie liczyc z tym,ze w tym rejonie oceanu indyjskiego sa duze odplywy. Wtedy woda "ucieka" nawet na 800 metrow i mozna zobaczyc co sie chowa na dnie, oczywiscie potrzebne odpowiednie obuwie. Trzeba tez sprawdzic wczesniej jak dlugo trwaja te odplywy,zeby nas nie zalalo zwlaszcza w odslonietach tunelach na starej rafie. mam kilka fajnych zdjec i chetnie przesle na e-maila

martini_86 dołączył
23.10.2015

martini_86 18:15 | 27.10.2015

Oczywiście bardzo chętnie wszystko zobaczę :D :D :D marta.kaczak@onet.pl
jak wpisałam w wujku googlu Watamu to też mi się wydaje, że jest najpięknieszka :P :D
Generalnie przeglądając oferty wycieczek to tak:
Kenia » Wybrzeże Mombasy » Diani Beach ---rozumiem że jest to przy tej plaży, uważanej za najpięknijszą.
Kenia » Wybrzeże Mombasy » Nyali - Nyali to z kolei inna fajna plaża
a co to znaczy Kenia » Wybrzeże Mombasy » Mombasa ?? jaka to plaża, aby sprostwać ta chodzi mi np o takie hotele jak:
Travellers Beach
Amani Tiwi Beach Resort ???
My planujemy na pewno wycieczke na 14 dni. Nawet jadąc do Turcji (byłam 2 razy) czy Egipu, już w samolocie ,,płakałam'' że tylko na tydzien....przelot 4 h, transfer z lotniska, zameldowanie w hotelu sprawiało że zajęło to cały dzień, czyli samego pobytu było 6 dni....a tutaj sameog lotu praktycznie 12 h...safari 2-lub 3 dniowe to zostają 3 dni na pobyt stacjonarny w hotelu, na plaży itp - za ok 5 tys to raczej się nie opłaca :P
Będę wdzięczna za wszytko
Marta

akabu dołączył
09.11.2015

akabu 17:59 | 09.11.2015

A ja mam trochę inne pytanie. Zetknęłam się z informacją, że w piasku na plaży żyją owady, które mogą "zamieszkać" pod skórą stopy - pchły piaskowe i jeszcze jakieś inne. Ostrzegała mnie przed tym lekarka od medycyny podróży, czytałam też w internecie. Wobec tego - chodziliście po plaży na boso, czy wyłącznie w obuwiu?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl