Forum dyskusyjne

Ile zabrać ze sobą do Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

Belzi dołączył
29.01.2013

Belzi 17:21 | 31.10.2015

Cześć,

Wybieram się do Nepalu na 3 tygodnie, zamierzam spędzić kilka dni w Kathmandu, kilka dni Pokharze, 9 dni zajmie mi trekking do Annapurna Base Camp.

Czy 1200 USD wystarczy na 3 tygodnie (noclegi, przejazdy, jedzenie i bilety wstępu do głównych atrakcji)?

Pozdrawiam,
B

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 21:24 | 31.10.2015

Bez przesady...., w górach trzeba liczyć ok 18-25USD/dzień średnio z jedzeniem i noclegami, przejazdy + bilety + tims + acap jakieś 100-150USD, noclegi w Kathmandu czy w Pokhara od 5usd/os. Jadąc samemu w sumie 1200USD powinno Cię wynieść z przelotem.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:58 | 31.10.2015

Jako, że koleżanka poruszyła temat himalajski, to chcę skorzystać przy okazji z Twojej wiedzy o tamtym rejonie. Czy wszedł przepis (czytałem o takim zamiarze), a jeżeli tak, to czy jest respektowany o obowiązku wynajmowania przewodnika na terenie Parku Narodowego Sagarmatha. Chcę się wybrać ponownie w Himalaje i mam zamiar zrobić trzy 6-tysięczniki, a jeden jest w parku. Permit jest niedrogi, a góra zacna.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 09:40 | 01.11.2015

Generalnie zamysł wprowadzenia przewodników po PN w Nepalu jest już wałkowany od paru lat. W tej chwili obowiązuje on jedynie na terenach zamkniętych, czyli m.in. Doplo, Manaslu, Mustang itp, tam gdzie wymagane są pozwolenia inne niż karta TIMS. Inną sprawą są pozwolenia na szczyty, nie dostaniesz permitu bez przedłożenia legitymacji przewodnika, który z Tobą idzie, z kolei przewodnik nie ma możliwości pracować na własny rachunek i sam tego nie może zrobić. Może to zrobić wyłącznie agencja, w której jest zatrudniony. Z tego wynika, że tak czy siak musisz te kwestie załatwiać z agencją (lub ze mną jeszcze w Polsce ;)). Jest dużo osób, które wspina się na czarno, ale należy pamiętać, bo mało kto czyta warunki ubezpeiczenia dokładnie, że każda polisa ma zapis, że nie działa w przypadku łamania prawa ogólnego jak i lokalnego. Wspinanie się na góry, które są objęte obowiązkiem permitu bez tych pozwoleń oficjalnie jest łamaniem nepalskiego prawa co za tym idzie ubezpieczenie nie zadziała. To dotyczy szczytów wpisanych na listę jako wymagających pozwolenia. Pozostałych to nie dotyczy.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 14:34 | 01.11.2015

Dzięki za info. Jak będę się wybierał, to na pewno skorzystam z Twojej wiedzy, oczywiście o ile będzie mnie na to stać (-:

paweł.p dołączył
01.05.2014

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 19:22 | 01.11.2015

Loubuje (East i West) to szczyt kategorii B (tańszych szczytów), permit jest wymagany co za tym idzie przewodnik również.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 19:23 | 01.11.2015

Przepraszam, West jest droższy ;-)

Zibi_13 dołączył
17.03.2014

Zibi_13 15:13 | 27.11.2015

Wiza 40$, taksówka z lotniska na Tamel 10$, hotel 15$/pokój/noc/2 osoby, TIMS 20$ (płatne w rupiach 100 rupii 1$), permit 20$
przejazd do Pokhary Greenlinem 23$, transport w Pokharze 10$, autobus do Nayapul grosze, jakieś 3-4 dolary, na treku minimum 15$ na dzień.
Ja za 24 dni wydałem 550$ byłem jeszcze w Parku Chitwan
Byłem z kolegą

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl