Forum dyskusyjne

Plan podróży ameryka środkowa - co byś dodał co byś zmienił

kategoria podróże po świecie

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 19:59 | 19.01.2008

emski wiem ze zwiedziłeś te tereny - co powiesz o takim planie podróży
PANAMA
Mamoni White Water -rafing 1 dzień
Indianie Kuna (wyspy Kuna Yama)+ dzungla 6 dni
Panama stolica –zwiedzanie miasta 2 dni
Przejazd jeepem z Pacyfiku do Antlatyku 1 dzień
Przejazd 1 doba
KOSTARYKA
San Hose – stolica zwiedzanie 1 dni
Wulkan Chirripo 3900mnp 2dni
Czynny wulkan Arenal 1 dzień
Przejazd 1 dzień
NIKARAGULA
Jezioro Ometepe 1 dzień
Granada- odpoczynek, zwiedzanie 2 dzień
Managua – stolica zwiedzanie 1 dzień
Przejazd 1 dzień
HONDURAS+SALWADOR
Tequsigelpa – stolica zwiedzanie 1 dzień
Wypad do Salwadoru/zwiedzanie 2 dni
Nurkowanie/plaża + dojazd na plaże 5 dni
Przejazd 1 dzień
GWATEMALA
Gwatemala City – stolica zwiedzanie 1 dzień
Antigua – zwiedzanie + wulkaniki obok 2 dni
Tikal – kolebka Majów, ruiny + przelot samolotem 3 dni
Trekking – Tajamulco najwyższy szczyt Am.Śr. 4220mnp 4 dni
Quetzaltenango – zwiedzanie miasta 1 dzień
Przejazd 1 dzień
BELIZE
Belize City – zwiedzanie stolicy 1 dzień
Plaża/Nurkowanie 3 dni

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:40 | 20.01.2008

W Panamie nie bylem banany jem na miejscu :-)) Costa Rica San Jose daruj sobie zatloczone smogiem smierdzace milonowe miasto mozna wziac tylko trip na wulkan Irazu wulkan Paos warty ogladniecia i Arenal fajnie wyglada noca jak trafisz na wybuch na stokach jest niesamowity kompleks basenow/Tabacon/ na terenie resort ale bilety sprzedaja tez osobno na baseny tylko. Woda goraca z wulkanu porobione na tym baseny wodospady czysta paranoja ale do tego potrzebna dziewczyna do towarzystwa samemu nudno :-)) i tak mozna buzowac w tych palmach do bialego rana w goracej wodzie w barze sprzedaja drinki na to tzreba 2 dni W Costa Rica najatrakcyjniesze sa parki nad pacifikiem Mauel Antonio /nie bierz przewodnikow bull shitt za $ 80 od osoby/ Park Carara z krokodylami w rzece Taracoles w ogole to warto wziac samochod i poruszac sie samemu.Od Jaco do Quepos wybrzezem przepiekne czarne wulkaniczne plaze. Za tydzien wybieram sie do Parku Corcovado ale to juz na poludnie tam nie bylem a NG mowi ze jest to perla parkow CR. opowiem jak wroce. Nurkowanie w CR takie sobie teraz dobra pora bo od kwietnia leje zapomnij o nurkowaniach na wybrzezu Pacificu zupa pozostaje wyspa Cano z Corcovado 20km od brzegu albo Cocos Island drugie Galapagos ale to tygodniowa wyprawa i $$$$ spore. W Hondurasie bylem tylko na Roatan przepiekne gabki pod woda giganty jeszcze spokojna wyspa nie przeturyszczona .W Guatemala Tikal jest a must i obok fajne miasteczko Flores polecam a jak masz czas i $$$ helikoptery woza turystow do Mirrador Basin powyzej Tikal dopiero udostepniane Mayas miejsca dla turystow drog nie ma .Belize City zapomnij straszne miasto narkomani pijaczki i nie za bezpieczne tam sie tylko laduje robi zakupy i ucieka Na Caye Caulker ladzia 40min z terminal water taxi to jest raj nurasow /Blue Hole Half Moon/ Half Moon z Ambergise Caye dive shop robi wypady dwudniowe ze spaniem na wyspie ktora jest wielkosci podeszwy od buta ale przepiekna ja w raju spisz w hammakch miedzy palmami to warto zaliczyc jak masz czas i samochod warte jest ogladniecie Caracol 2 godziny przez junga droga taka sobie nie wiem jak teraz ale piramida naprawde imponujaca i samo odludzie przytlacza Moim skromnym zdaniem ja bym zrezygnowal z Nicaragua Hondurasu Salwadoru i poswiecil to Costa Rice tam naprawde trzeba ze dwa tygodnie zeby wszysko zaobaczyc a jest piekna reszta centaral america dla mnie przynajmniej to wszysko jednakowa nedza i trzeba to lubiec zeby na to patzrec ale to moze mnie sie tak wydaje.Nie wiem czy ci pomoglem bo kazdy indywidualnie obiera swoj swiat i ja raczej kierunkuje swoje podroze pod katem zainteresowan kultura Mayas Inkca przyroda zwierzatka i nurkowanie. Spotkalem kiedys Na Caye Caulker grupe z Polski ktora zrobila taka trase jak opisujesz tylko bez trekingow to nie byli zadowoleni za bardzo ale tak jak powiedzialem to kwestia oczekiwan a wydali jaks ogromna kase na to ? Funny bo urznelismy sie z ich przewodnikiem totalnie zanieslismy go do hotelu w lozeczko a klient co mi go pomagal niesc mowi ze on ma w kieszeni kase calej grupy jakie $ 8 K WHAT !!! Pozdrowienia i milej podrozy

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 10:13 | 20.01.2008

Dziękuję , bardzo ale to bardzo cieszę sie z Twojej podpowiedzi, z pewnością wykorzystamy Twoje doświadczenie i wprowadzimy zmiany w naszym planie. To jest prywatny wyjazd więc plan nie jest jakis sztywny i zmieniać możemy go w trakcie podróży zależy od tego co się będzie działo. Emski nie uciekaj z globtrotera bo takich ludzi tu potrzeba , tych z doświadczeniem i tych co dopiero zaczynają. Jeśli możemy pomagajmy sobie w realizacji marzeń :) - z pozdrowieniami Marek W ( markoo)

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 12:09 | 20.01.2008

Ja z kolei bym zachęcał do Nikaragua. Jest super, ludzie uprzejmi, bezpiecznie i tanio. Polecam pobyt kilkudniowy na wyspie Ometepe na jeziorze Lago Nikaragua oraz wyjście na wulkan Concepcion. Jeżeli macie czas - pojedźcie na wyspę Isla del Maiz (Little Corn island). Super plaże i bardzo nieturystycznie. Samolot w obie strony - ok.160 USD. Lotnisko jest na wyspie Big Corn Island (nieciekawa), skąd szybką motorówką płynie się na Little Corn. Można kombinować dojazd lądowo-rzeczno-morski (z managua do Rama bus, potem łódka rzeką do Bluefield i statek do Big Corn.
Z kolei w Guatemala -polecam bezwzględnie zwiedzanie miasta Antigua (super), wyjście na wulkan ACATENANGO. Warto też pojechać do RIO DULCE - fajny wodospad z gorącą wodą i kanyon gdzie można popłynąć w jedną stronę łódką a wrócić wpław.
W Panamie - jeśli macie ochotę to możecie polecieć/pojechać do Boca de Toros (kilka wysepek po stronie Karaibów, bajeranckie plaże, ale ja miałem pecha bo przez 5 dni lało. Dość drogo.) W jakim okresie chcecie tam jechać?

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 13:47 | 20.01.2008

wyruszamy początek października kończymy w drugiej połowie listopada - dzięki wszelkie informacje mile widziane . Tak w ogóle mało jest informacji i zdjęć( na globtroterze ) z tamtych rejonów .

rumcajs_ dołączył
07.09.2006

rumcajs_ 11:50 | 21.01.2008

Costa Rica - Bylem w Corkovado w porze deszczowej, wspomnienia sa swietne ale nie jest to latwe, o tej porze nikt tam nie chodzi, bez przewodnika nie polecam a wiekszosc przewodnikow boi sie tam is w porze deszczowej. Jednego dnia trzeba ze 20 razy przejsc przez rwaca rzeke z woda do pach, porywal nam dziewczyny, trzeba bylo przechodzic grupami.
nurkowanie na Cano jest OK, ale w pore deszczowa bo rzeki niosa bloto i widocznosc troche ograniczona.
Jak juz bedziesz w okolicach Arenal to sa tam fajne liny do zjezdzania ( Zip Lines) najlepsze w okolicach Santa Helena.

rumcajs_ dołączył
07.09.2006

rumcajs_ 09:01 | 21.01.2008

Kostaryka - po zejsciu z Chirripo bardzo bym polecal kompiel w goracych zrodlach nieopodal.
Belize - odradzam zwiedzanie stolicy, nic tam nie ma, St Ignacio lub Dangriga sa duzo ciekawsze.
Polecal bym dwudniowa wycieczke z St Ignacio do ruin Characol, Rio On Pools i Rio Frio Caves. W Characol w zasadzie nie wolno sie rozbijac z namiotem ale jezeli przyjedziesz tam pol godziny przed zmrokiem i ladnie poprosisz to ci pozwola. Swietnie sie spi rowniez kolo Rio On Pools.
ATM Cave
Splyw opona po Cave Brunch river ( czesc rzeki plynie pod ziemia )
Wycieczka motorowka do ruin Lamanai

Daj znac jezeli cos z tych zeczy cie zainteresuje i potrzebujesz wiecej szczegolow

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:50 | 22.01.2008

geee Dangriga ? zajechalem tam raz i nie wierzylem ze jestem na carabbean omin ta dziure na odleglosc :-)) anyway jest ciekawe miejsce jeszcze w Belize niedaleko San Ignacio Xunantunich mayas archeologca tam mozna zobaczyc jak bronia sie przed planem idioty Busha z ocieplaniem ziemi. Robia odlewy z mieszanki gipsu i epoxy calych scian piramidy i okladaja nimi oryginalne sciany tak ze sciana jest pol metra pod tym odlewm wyglada jak nowka prosto od kowala ale to jedyne wyjsciezabezpieczyc dla pokolen te piekne rzezby troche mnie to zaskoczylo jak tam wrocilem po latch gdzie pamietam inne Xunantunich a tu stoi "nowa" piramida nawet na Yucatanie nie widzialem takich experymentow. Jeszcze o Costa Rica zamiast zatrzymac sie w San Jose zakopconym zatloczonym lepiej w Alleluja blizej lotniska mniejsze spokojniejsze i duzo tansze hotele i stamtad wezcie jedniowy white water rafting na Paquari rzece niesamowita adrenalina ale to najlepiej w porze mokrej jak rzeka zamienia sie w pieklo :-))

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 16:36 | 22.01.2008

jedyny plus tego że to będzie jeszcze w porze deszczowej to że rafting będzie z odrobiną adrenaliny - bo ani w Peru, ani w Nepalu nie trafiłem na prawdziwy hardcore

rumcajs_ dołączył
07.09.2006

rumcajs_ 11:39 | 24.01.2008

Jezeli lubisz rafting to bardzo ci polecam Rio Pacuare na Kostaryce,

rumcajs_ dołączył
07.09.2006

rumcajs_ 11:44 | 24.01.2008

Podrozowanie w tych okolicach w pore deszczowa ma pare innych zalet:
wszystko jest zielone i kwitnie, jest sezon na wiele owocow
Jest zdeydowanie minej turystow, hotele sa tansze i mozna sie bardzo targowac,
Jazda samochodem (4x4) po malych drogach jest duzo bardziej excytujaca, aczkolwiek troche wolniejsza
Nie ma obrzydliwego kurzu na drogach i jak pada to troche chlodzi.
Niestety jest tez pare problemow, niektore drogi robia sie nieprzejezdne i paru atrakcji nie bedzie ci dane zaliczyc.

ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 17:59 | 22.01.2008

Mógłyś emski poprosić rodziców, żeby twój tekst poprawili? Niewiele z tego zrozumiałam. Mój siostrzeniec z czwartej klasy szkoły podstawowej robi o wiele mniej błędów. Ty pewnie chodzisz do trzeciej... Podróżujesz z rodzicami? Chyba nie sam!

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:23 | 24.01.2008

Niestety jest tez pare problemow, niektore drogi robia sie nieprzejezdne i paru atrakcji nie bedzie ci dane zaliczyc.

najwieksza atrakcaja Belize to obowiazkowo nabyc obok water terminal w B C slynne bitters flaszki wypelnione korzonkami kora i ziolami zalewa sie to rumem i po dwoch dniach spozywa :-)) jest to ichnia medycyna ludowa twierdza ze leczy wszysko ja uwazam ze jest to z gatunku tej medycyny co to przeczyszcza nie przerywajac snu :-))) ale ciekawskie w smaku

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:53 | 22.01.2008

na Paquari dwa razy tylko wypadlem ale sprwanie zbieraja :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 18:02 | 22.01.2008

ta noga na zdjeciu to moja i za chwile bylem w wodzie :-((

emski dołączył
13.12.2003

emski 23:18 | 22.01.2008

rodzicow nie mam wypadlem sroce zpod ogona a wiec podrozuje sam i ciesze sie ze moge jeszcze po polsku pisac na moim Zimbabwe keyboard bez kresek ogonkow i jezyczkow :-))

usunięty/nieznany 18:17 | 24.01.2008

Jak juz bedziesz w Belize to moze Jukatan - Chichi Itza, Uxmal... niby ograne ale warto, powodzenia

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 20:11 | 24.01.2008

Mike30 - dzięki taki był pierwszy plan ale Meksyk to osobny rozdział i jeden wyjazd trzeba będzie poświęcić cały na ten wielki kraj. Każdy z nas ma jakieś zajęcia i pracę więc okres około 50 dni to i tak dużo

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl