Forum dyskusyjne

Treking na Machu Picchu

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

nobody dołączył
08.01.2008

nobody 23:02 | 23.01.2008

Mam pytanie czy był ktoś w marcu w Peru i czy jest realne załatwienie na miejscu od reki 4 dniowego trekingi na MP???/ Bo wiem że są ograniczenia na wyjścia i czy lepiej załatwiać wcześniej. Generalnie chodzi mi o to że przez internet kosztuje jakies 800zł co wydaje mi sie bardzo duzo. Czy faktycznie sa to tak drogie trekingi??? I jeszcze jedno czy w marcu można zorganizowac rafting bo słyszałem że nie, czy to prawda???

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!!!

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 00:31 | 24.01.2008

ale masz fajnie, ze tam jedziesz ;) po powrocie koniecznie dodaj zdjecia :)

blt dołączył
13.12.2007

blt 19:47 | 24.01.2008

ja tam bylam 2 lata temu, wprawdzie w sieprniu, ale od reki sie nie dalo, nawet trzeba bylo czekac ze 2 miesiące!!! nie wiem czy warto, tao są niekonczące się schodki, lepiej sobie po Andach polazić, a do MP pociągiem pojechac.

nobody dołączył
08.01.2008

nobody 21:16 | 24.01.2008

Dzięki za informacje. Napisz mi jak możesz gdzie polecałabyś mi dokładnie treking???Interesuje mnie spanie pod namiotami.

karin dołączył
25.01.2008

karin 06:11 | 25.01.2008

Hej, ja jeszcze tam nie byłam, ale z racji tego, że się wybieram troszkę się orientowałam. Polecam Ci forum oddysei (www.odyssei.com/forum/index.php?showforum=8729)  - mnóstwo pożytecznych info z pierwszej ręki. Tam też znalazłam info o opcji wchodzenia na MP od innej strony (bez przewodników, w wiosce Cachora wynajmujesz chłopa z mułem, który prowadzi Cię gdzie trzeba i idziesz:) Tyle że trwa to jakieś 6 dni, ale za to zaliczasz po drodze inne ciekawe mniej znane ruiny - Choqueqirao. Na moje brzmi dużo lepiej niż oklepany spacer w tłumie amerykańskich turystów:)) Pozdrawiam i życze udanej wyprawy!

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 09:08 | 25.01.2008

Ja wróciłem z takiego właśnie trekingu 11 dni - strat z wioski Cachora poprzez Choqueqirao , Ruiny Vilcabamby i do samego Machu Picchu - rewelacja !Jak czytam pojedziesz pociągiem do MP na górę pewnie wiedziesz autobusem razem z tysiącem innych turistas - i przygoda jak sie patrzy na miarę 80-latka - życzę powodzenia. Wszystko oczywiście zależy od czasu jakim dysponujesz. Karin to nie takie proste bierzesz faceta z mułem i w górę . Namioty , zaopatrzenie w prowiant itp. Chyba ze zrobiszto przez jakies biuro - ale wtedy Cie wykasują że hej

blt dołączył
13.12.2007

blt 08:54 | 25.01.2008

Ja byłam na Ausangate (piękny, 4-dniowy, opisywany w przewodniku LP. A dodatkowo - jeśli masz najnowszy przewodnik, to facet z okładki był moim przewodnikiem!!!! szok, spacjalnie go nie szukałam, po prostu trafił się sam ;-). Poza tym polecam wejście na El Misti, ma prawie tyle co Kilimanjaro, a wchodzi się tylko 2 dni!.

blt dołączył
13.12.2007

blt 10:23 | 26.01.2008

no wiesz, takie miejsca jak MP, Angkory, taj mahal itp. zawsze bedą skażone tlumami japińskich turystów z aparatami. Jestem zwolennikiem tezy: szybko przyjechać, zachwycić się owymi cudami i ...szybko spadać. Więcej czasu warto zarezerwować na inne miejsca, gdzie mniej ludzi i ich pstrykających aparatów.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl