Forum dyskusyjne

hurgada - jak dojechać

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 12:01 | 26.01.2008

Wybieram sie na 17 dni do Egiptu pierwszy tydzień Dahab ( tu tylko na nurkowanie ) i może jakieś wycieczki jednodniowe. Jadę z żona i 3 letnim dzieckiem więc nie mogę prowadzić wycieczek w stylu globtroterskim a chciałbym jeszcze coś tam zobaczyć, druga połowa to pobyt w Hurgadzie. Pytanie jakie wycieczki i jak dojechać w ciekawe miejsca z Hurgady i Dahab ? Kair , Luxor itp......

grek dołączył
29.06.2002

grek 16:28 | 11.02.2008

Od dłuższego czasu lokalne biura mają zakaz organizowania wycieczek konwojowanych. Indywidualnie nie polecam. Jeżeli Wasz pobyt jest zorganizowany przez biuro turystyczne, to nie ma problemów z zobaczeniem Kairu czy też Luksoru, I mała uwaga: Kair musi być 2-dniowy. Jest za mało czasu na jeden dzień.

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 11:49 | 15.02.2008

popieram, że na Kair trzeba zarezerwować 2 dni, tym bardziej, że z Hurgady podróż autokarem trwa ok 7 h w jedna stronę oczywiście. Ja byłam w Egipcie 3 lata temu i wówczas jechałam z tamtejszego biura podróży, który prowadziła Polka Sonia - stąd był przewodnik polsko języczny. Do Luxoru, który koniecznie trzeba zobaczyć!! wg mnie mozna pominąć piramidy ;-) ale nie Karnak :-)) podróż z Hurgady autokarem trwa ok 4 h. Po drodze można zobaczyć Doline Królów i Światynię Hatszepsut. Moze uda mi się znaleźć @ do Soni, wówczas go tu zamieszczę.
Mała porada - pilnujcie, by soki owocowe, surowe owoce ZAWSZE po zjedzeniu przepić - jak nie wódką :-D to koniecznie coca-colą. Nie ma powodu unikać tamtejszego jedzenia, ale cola lub wódeczka - musowo!!

pzdr

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 23:08 | 16.02.2008

piramid zdecydopwanie NIE MOŻNA pominąć, a szczególnie wchodzenia do Cheopsa, może nie ma tam nic szczególnego do zobaczenia ale wrażenie jest nieziemskie, najbardziej emocjonująca cześć ze wszystkich zwiedzanych w Egipcie. A co do jedzenia, to bez przesady, są ludzie, którzy nic nie pili i nic nie jedli (leki) i nic im nie było. Polecam lek ANTINAL, bardzo tani, bez recepty, do kupienia w każdej aptece, zupełnie nieszkodliwy i przydatny, czy to w profilaktyce czy jak juz się przydaży zatrucie. Pojenie dziecka "wódeczką" czy colą odradzam, choć są rózne metody wychowawcze

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 15:53 | 26.02.2008

"wódeczka" i dziecko - zdecydowanie nie polecam !! jednak odgazowaną coca colę nawet lekarz zaleca na problemy żołądkowe. Choć na wypitą wodę z Nilu pewnie nie pomoże :-)

waradero dołączył
16.02.2008

waradero 13:36 | 17.02.2008

Z tym przepijaniem to nie koniecznie na pewno ani Coca cola ani tym bardziej wódka nie pomoże !!! Tam jest po prostu inna flora bakteryjna i zależy po prostu od organizmu ( mnie na przykład nic nie rusza , oczywiście wszystko w granicach rozsądku , nie pije wody z kranu !! ale zawsze stołuje się na ulicy i jakoś niez łapałem nigdy' 'Zemsty Faraona " a w Egipcie jestem kilka razy w roku

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 21:48 | 26.02.2008

Dajcie spokój - przeżyłem Indie, Laos , Kambodże , Peru, Boliwię ...przeżyję i Egipt - wątek uciekł nie w ta stronę , juz wszystko wiem co , gdzie i jak chcę zobaczyć - dzięki za podpowiedzi

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 13:47 | 04.03.2008

jeżeli uda Ci sie dotrzeć na południe Egiptu, poniżej Luxoru - mam nadzieję, że zamieścisz tu fotki i będzie co podziwiać :-) mnie sie nie udało tam dojechać, ale wszystko przede mną :-) będę też wdzieczna za informacje jak sie tam dostałeś....pozdrawiam

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 10:16 | 05.03.2008

dojechac poniżej Luxoru nie jest wielką filozofią, z tamtych rejonów koniecznie trzeba, trzeba, trzeba zobaczyć Abu Simbel :) po piramidach to najlepsza rzecz, a szczególnie fakt przenoszenia tych świątyń.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl