Forum dyskusyjne

Góry Grecji

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 16:35 | 03.02.2008

Szukam osób zainteresowanych poznawaniem gór Grecji. W 2007 roku pierwszy raz udałem się w tamte rejony i zostałem nimi całkowicie zauroczony! W tym roku planuje odwiedzić kolejne 2-3 pasma górskie. W przeciwieństwie do wybrzeża góry w Grecji są dzikie, puste i pozbawione żywej duszy! Nawet na północy Gór Skandynawskich nie spotkałem tak dzikich miejsc! Może ktoś będzie zainteresowany wymianą doświadczeń lub wspólnym wyjazdem w tamte strony?

jaa dołączył
17.01.2008

jaa 21:31 | 06.02.2008

a jak wyglądała kwestia noclegów (schroniska/kwatery/"inne")? jakieś plany odnośnie daty i długości eskapady'08? / dzięki

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 22:03 | 06.02.2008

Najbliższy wyjazd planuję w połowie maja. Celem mają być góry Voras na pograniczu grecko-macedońskim i Grammos na pograniczu grecko-albańskim. Na wyjazd przeznaczamy około 11 dni, w tym około 7 dni przeznaczeniem na wędrówki, 1 dzień na dojazd, 1 dzień na powrót i 2 dni na odpoczynek. Jeżeli kolega, który z nami jedzie dostanie dłuższy urlop to możemy jechać na dłużej.
Przybliżone koszty:
- paliwo na całej trasie – 200zł/os
- opłaty drogowe (winiety, bramki) – 50zł/os
- wyżywienie we własnym zakresie wedle uznania co komu pasuje i na co kogo stać. Samochód mam duży, więc większość jedzenia można zabrać z Polski.
- noclegi pod namiotami za darmo.

jaa dołączył
17.01.2008

jaa 19:26 | 08.02.2008

brzmi nieźle :) szkoda że termin wczesny. zamieście jakieś fotki z gór na stronce po powrocie

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 23:57 | 08.02.2008

To, że wyprawę zaplanowałem na 17 maja nie znaczy wcale, że nie możemy pojechać w tamte rejony w innym terminie. W górach Pindos jest wiele ciekawych pasm, które warto odwiedzić. Jeżeli tylko zbierze się ekipa to możemy jechać. Ja jestem dyspozycyjny do końca września.
Z tymi zdjęciami to bywa u mnie różnie. Na dysku mam kilka tysięcy zdjęć z rożnych pasm górskich, ale jakoś nie mogę się zabrać za ich prezentację w internecie. Puki co kilka zdjęć z poprzedniej wyprawy w greckie góry : www.beskidzkie.fora.pl/inne-gory,32/vardousia-gory-dla-odkrywco  w,861.html
Niedawno skontaktował się ze mną człowiek, który chce dołączyć do nas z własnym samochodem. Jako, że zabiera tylko swoją żonę, trzy miejsca będzie miał wolne.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 10:14 | 03.04.2008

Ostatecznie zdecydowałem się spędzić długi weekend majowy w górach Grecji. Mam 2 wolne miejsca w samochodzie.
Wyjazd 25 kwietnia wieczorem, powrót 4 maja. Zaplanowałem trzy 2-dniowe wycieczki z noclegiem w górach. Wycieczki z kategorii „NIEPRZEWIDYWALNE” – żadnej infrastruktury, szlaków czy ścieżek. Wskazana dobra kondycja. Koszt przejazdu (paliwo, opłaty drogowe) około 300zł/os, noclegi w namiotach za darmo, wyżywienie we własnym zakresie wedle uznania.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl