Forum dyskusyjne

parki narodowe USA wakacje 08 szukamy chetnych

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

rafals1976 dołączył
07.08.2004

rafals1976 08:08 | 04.02.2008

Czesc,
Planujemy wybrać się latem (przełom lipca i sierpnia) na 3 tygodnie do USA, głównie zwiedzając parki narodowe (Yosemite, Colorado, Dolina Śmierci, Monument Valley, Park Sekwoi, Sierra Nevada itp.), raczej omijać miasta. Jeżeli ktoś chciałby się dołączyć, zapraszamy.
W tej chwili mamy dwie opcje. Pierwsza, łatwiejsza, to skorzystanie z MK Tramping, który ma taki właśnie program (szczegóły na ich www) w tym terminie za łącznie ok. 14000zł (zależnie od ceny dolara i przelotu). Niestety, jesteśmy jedynymi chętnymi na ten termin a dla dwóch osób nie opłaca im się nic organizować. Ale może ktoś chciałby dołączyć?
Druga opcja to samodzielny wyjazd – przelot, a potem wynajęcie auta i nocowanie w niedrogich hotelikach. Niekoniecznie musi wyjść to wiele taniej, choć może o kilkanaście procent. Mamy spore doświadczenie w samodzielnym podróżowaniu po Meksyku i Ameryce Płd, mówimy nieźle po angielsku, więcej nie boimy się tego.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, zapraszam na priva: rafals1976@poczta.onet.pl
Coś o nas: jest nas dwoje, ok. trzydziestki, raczej bezkonfliktowi (co nie znaczy miękkie kluchy ;-), lubimy dość aktywne podróżowanie (np. jakieś krótkie trekkingi w Yosemitach?), nie lubimy wojażowania z wiekimi biurami, nie palimy i nie chrapiemy w nocy ;-).
Pozdrawiam,
Rafal

grzegorz77 (ban) dołączył
25.05.2007

rafals1976 dołączył
07.08.2004

rafals1976 16:07 | 05.02.2008

czesc,
to jest niestety cena za 1 osobe. dokladniej ujmujac oni chca 3800 USD + szacuja 700 USD na jedzenie, plus dolicz Vise, jakies kieszonkowe, + przelot do LA i z powrotem. Wiem ze licza sobie droga - nawet bardzo - ale ostatnio bylem z nich zadowolony. Jesli jechac samodzielnie to pewnie wyjdzie ze 2000 taniej.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 21:12 | 05.02.2008

Właśnie wczoraj wieczór przyleciałem z Los Angeles. Ceny hoteli i wyżywienia są na poziomie polskich, benzyna jest duzo tansza niż w Polsce, ceny wynajmu samochodów najniższe na świecie. Za 14000 dwie osoby mogą tam poszaleć.

Kris2711 dołączył
02.03.2008

Kris2711 20:32 | 02.03.2008

Witajcie,

myślę z żoną o tym samym kierunku - północna Kalifornia i może trochę Oregonu (Crater Lake NP). Byłem już turystycznie w Stanach 4 razy i zjeździłem prawie cały południowy zachód. Wiosną 2007 z żoną byliśmy wynajętym samochodem na 3 tygodniowym wypadzie przez parki narodowe w Colorado, New Mexico, Arizona, Utah - było super i raczej wydaliśmy mniej (przy dolarze po 3 PLN:-).
- przelot ( Denver ) 2x 2400 PLN = 1600$
- samochód full size (Alamo) z pełnym ubezpieczeniem 870$
- benzyna na 4000 mil , 145 galonów po 3$ = 430 $ + myjnia 20$= 450$
- 21 noclegów ze śniadaniem (BestWestern, HolidayInnExpress, B&B)
po średnio 90 $ = 1900 USD
- National Park Pass 80 $ + wstępy do rezerwatów i muzeów = 180$

W sumie 5000 $ za dwie osoby + jedzenie 21 x 70$ + wino 130$ = 1700$ czyli razem 6700$ . Wtedy to było 20 000 PLN za dwie osoby a teraz tylko 16 000 przy dolarze po 2.4 PLN :-). Może się zdzwonimy i pogadamy? Napisz kfsorek@gmail.com.

pozdrawiam
Krzysztof

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 22:12 | 02.03.2008

witam. ja zrobilem w 2005 roku 13 tys autem po stanach. od wsochu zygzakiem na wschod, jadac przez 21 stanow. ( jak jestescie chetni to podesle Wam moja trase) .bylismy w 6 osob co znacznie obizylo koszty wyjazdu. ale tak: spanie w trasie:w dzien zwiedzamy, w nocy jedziemy - odchodza koszty hosteli, ewentualnie kempingi w parkach, jedzenie w mc donaldzie- przezylem i nie przytylem:), noc w Las Vegas- przegrana kasa w casynach za to kupe zabawy, wyszlo nam okolo 1000 dolcow a glowe. samochod kupilem, Nissana Questa, generalie najlepsza opcja. potem sprzedalem go w LA na zlomie- dostalem 350 USD. na zlom, nie dlatego ze byl to gruchot, tylko to byla najszybsza forma sprzedazy. dealerzy dawali mniej z uwagi na 'lansujaca' sie Californie:) uwazam ze 14000 to kupe kasy i za to mozna pol swiata przejechac, a nie tyko 3 tyg w stanach. pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl