Forum dyskusyjne

Szeremietiewo-Centrum

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 19:59 | 03.02.2016

Dzień dobry.

Czy orientują się Państwo ile zabiera czasu i pieniędzy przejazd z lotnika Szeremietiewo do Centrum Moskwy? Być może będę mieć dłuższą przesiadkę w Rosji, stąd rozważam wyjście "na miasto". Noclegi tam do najtańszych nie należą, ale jeśli ktoś poleca coś umiarkowanego, to też będę wdzięczna za sugestie.

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 20:49 | 03.02.2016

Najszybciej "prywatną taksówką" - ceny umowne. Czas zależy od korków i punktu docelowego. Poza tym masz autobus, autobus express, pociąg.
Nocleg - polecam Ibis Moscow Centre Bakhrushina. Blisko stacja metra, a metrem ok.5 min do Placu Czerwonego. Ja płaciłem ok.35 USD za dobę, rezerwowałem ok.2 tyg przed na stronie Accorhotels. Siostra polecała też "pokoje gościnne" przy Ambasadzie Polskiej - jak jesteś zainteresowana wypytam.

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 21:07 | 03.02.2016

Dziękuję za odzew i informację.
Przy korkach to chyba pociąg jest najbardziej przewidywalny? Czy one tam chodzą jak u nas PKP?
Będę wdzięczna za inf. o amb. RP - tak na szybko wujek Google nic nie pokazał...

>Najszybciej "prywatną taksówką" - ceny umowne. Czas zależy od korków i punktu
>docelowego. Poza tym masz autobus, autobus express, pociąg.
>Nocleg - polecam Ibis Moscow Centre Bakhrushina. Blisko stacja metra, a metrem ok.5
>min do Placu Czerwonego. Ja płaciłem ok.35 USD za dobę, rezerwowałem ok.2 tyg przed
>na stronie Accorhotels. Siostra polecała też "pokoje gościnne" przy Ambasadzie
>Polskiej - jak jesteś zainteresowana wypytam.

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 21:29 | 03.02.2016

Teoretycznie tak, bo ok pół godz. ale ... pociąg odjeżdża z określonego terminalu - trzeba tam podjechać autobusem lotniskowym, dojeżdża do dworca Białoruskiego i nie jest za darmo :-( Nam przy dwóch osobach opłacało się wziąść "prywatną incjatywę". O pokojach dowiem się na jutro, pamiętam, że należy skontaktować się z odpowiednią osobą :-)

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 16:17 | 04.02.2016

Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie to pociąg Aeroekspress: aeroexpress.ru/ru/sheremetyevo.html 

Jedzie 35 minut na Dworzec Białoruski, kursuje co pół godziny. Można od niego ustawiać zegarki.

Bilet w jedną stronę kosztuje 420 rub. - jeśli kupować w internecie - albo 470 w kasach na miejscu.

No noclegi w Moskwie w dobie taniego rubla można znaleźć w bardzo korzystnych cenach. Proszę popatrzeć np. na hotele Izmaiłowo Alfa, Gamma, Delta albo na Hotel Kosmos.

Mazi2704 dołączył
08.04.2014

Mazi2704 17:10 | 06.02.2016

Potwierdzam co napisał kolega Jedjed.Najszybszym i najtańszym rozwiązaniem jest aeroexpres.Nie wiem jakimi liniami lecisz,wiec nie wiem na którym terminalu wylądujesz,expres odjeżdża z terminalu D.Ceny za taksówkę z lotniska do centrum zaczynają się od 2000 rubli,niestety nie zawsze uda się za tą kwotę pojechać.
Jeśli chodzi o hotel w centrum to mogę polecić Arbat House,bardzo często mają dobre ceny.Hotel mieści się 7 minut od stacji Arbatskaya i jakieś 25 minut od Placu Czerwonego.
Polecam zainstalować aplikacje Metro Yandex,bardzo ułatwia poruszanie po mieście.

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 11:17 | 07.02.2016

Dziękuję za rady.
Będę sama, więc muszę to skalkulować.

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 11:18 | 07.02.2016

Dziękuję za wszystkie komentarze!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl