Forum dyskusyjne

Indonezja - prośba o rady

kategoria podróże po świecie

antajka dołączył
14.01.2008

antajka 19:56 | 06.02.2008

planuję w lipcu zorganizować ze znajomymi wyjazd do Indonezji. jakie macie doświadczenia z noclegami, przejazdami, bezpieczeństwem? będę wdzięczna za info i rady.

maggie007 dołączył
06.08.2007

maggie007 09:42 | 26.03.2008

bylam w Indonezji w pazdzierniku (Jawa, Bali, Lombok), jesli chodzi o bezpieczenstwo to nie masz sie o co bać. Indonezyjczycy to bardzo mili i pomocni ludzie! nie zdarzylo mi sie zeby mnie ktos okradl czy oszukal. Są bardzo słowni, dane słowo czy umowa to dla nich świętość. Przejazdy - zaden problem. Super rozwinieta infrastruktura, wszedzie dostaniesz sie pociagiem, autobusem, taksówką lub wynajetym samochodem z kierowcą (tanio-trzeba sie tylko targowac). Z noclegami też nie ma problemu. Wszedzie beda Cie wręcz atakowac z propozycjami noclegu i transportu - czasami są aż zbyt nahalni i pewnie bedziesz miala tego w pewnym momencie dosc:) Na pewno polecam atrakcję "wschód słońca nad Bromo" - tego nie da sie zapomnieć!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 11:44 | 26.03.2008

z noclegami nie ma problemu i tanio, rzeczywiście indonezyjczycy są bardzo przyjażni i mają raczej pogodne usposobienie. Zasad bezpieczeństa nie lekceważ jednak, bo kradzieże są nagminne. Koleżance zwinęli plecak w pociągu, mój był sczepiony z moją nogą, więc nie dali rady. W Ind. kolejach bisnis to druga, albo nawet trzecia klasa, a executif jest odpowiednikiem naszej porządnej "dwójki". Ustalaj ceny przed... W Jakarcie taksówkarze nabijają kilometry wożąc dookoła i mimo, że taksówki tanie, to czasem czas się liczy. Jeśli masz jakieś konkretne pytania pisz na priv - pozdrawiam:)

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 11:53 | 26.03.2008

Potwierdzam,ze to bardzo przyjazny i bezpieczny kraj:)W razie mozliwosci rowniez odpowiem na konkretne pytania..Byłem na Jawie,Bali,Lomboku,Flores,Kanawie,Gili Meno,Sumbawie i okolicach Komodo...

blt dołączył
13.12.2007

blt 08:39 | 27.03.2008

no właśnie za 3 tygodnie tam będę. jak jest z komuniakcją między Denpasar a Flores? chodzi mi o samolot, bo mam w planach 4 wyspy i tylko 3 tyg. A na samym Fleresie - chciałabym stamtąd na 2 dni na Rincu i Komodo. Ile to kosztuje? łódź trzeba samemu czarterować, czy są jakieś promy? Chciałabym poza tym wejśc na jakieś wulkany, Gunung Batur i co jeszcze? Raczej nie Rinjani, bo to kilka dni i szkoda mi czasu. A to warto tak na 100%, co jest najbardziej thebeściarskie? Dzięki z góry i pozdro

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 10:08 | 27.03.2008

Z lotniska w Denpasarze latają samoloty, drogą wodną też można. Ceny się zmieniły pewnie. Trochę w niedobry czas trafisz, bo koniec pory deszczowej - ale może się trochę przesunąć. Zdecydowanie 3 jeziora w kraterach Gunung Kelimutu. Czasami w porze deszczowej trudno tam dotrzeć, ale to zobaczysz na miejscu. Pozdrawiam :)))

blt dołączył
13.12.2007

blt 10:30 | 27.03.2008

dzieki za szybką odpowiedź ;-)). A jak jest z tymi statkami z Flores na Komodo i Rincu? Ile to mniej-więcej może kosztować?

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 11:17 | 27.03.2008

Nie byłam na Komodo, więc Ci głupot pisać nie będę. Wiem, że się można dogadać z rybakami w Labuhanbajo i z nimi popłynąć. Podejrzewam, że niedrogo, a i targować się można :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl