Forum dyskusyjne

Pociąg Brześć - Irkuck

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 22:19 | 08.02.2008

Witam. Czy ktoś z Was mógłby mi sypnąć parę informacji na temat podróży pociągiem z Brześcia do Irkucka. Słyszałem, że można jechać bezpośrednim pociągiem, ale jak to wygląda? Słyszałem o łapówkach i o tym, ze konduktor w Białorusi potrafi wyrzucić z pociągu w połowie trasy. Czy takie rzeczy często się zdarzają? Jakie wizy w ogóle trzeba zdobyć? Czy w internecie można zdobyć bilety i ile mogą one kosztować? No i ile dni trwa taka podróż? Za pomoc z góry serdecznie dziękuję :)

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 23:42 | 08.02.2008

Hej, jadąc na odcinku Warszawa-Moskwa rozgrzewałam tych w mundurkach do czerwoności; przewoziłam rower bez dopłaty ( na łóżku dla pasażera) i stawiłam się do kontroli granicznej w majtach co bardzo się nie podobało. Kilka razy dawali mi znaki, że dobrze byłoby gdybym zapłaciła, ale uparłam się nie dać ani grosza i tak też zrobiłam. Mieli mnie dość, ja ich też ale z pociągu mnie nie wyrzucili.
Jeśli chodzi o wizy to jak najbardziej rosyjską ( jeśli nie zamierzasz odwiedzać Białorusi a chcesz zwiedzić Rosję). Bilety do Moskwy kupowałam w dniu odjazdu ( a było to w lipcu), ale na kolejny tj. do Irkucka lepiej połasić się nawet 2 tygodnie wcześniej. W Polsce jest kilka biur które zajmują się sprzedażą biletów...wystarczy, że klikniesz KT w wyszukiwarce. Trochę sobie pojedziesz w takim pociągu :-) 1,5 tygodnia około :-). Pociąg zatrzymuje się na wielu stacjach, można kupić coś do zjedzenia, ale za to o "normalnych" warunkach do umycia się zapomnij. Przyda się menaszka, albo inne naczynie. Tak ogólnie to świetna zabawa i jeśli tylko kupisz plackartny będziesz miał na 100% świetne towarzystwo.
Klimacik jak nigdzie indziej...w chinach w KT dużo gorzej, więc... ;-)
Pozdrawiam
Kornelia

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 20:03 | 09.02.2008

Jest taki pociag, ma numer 106, odjezdza bodajze dwa razy w tygodniu - musialbys sprawdzic na rozkladzie. Trasa jest nastepujaca:
www.poezda.net/ru/train_timetable?st_from=2100035&st_to=2054000  &order=&cur=uah&forDate=10-02-2008&tr_code=704845%3A%C1+

Prawie dokladnie rok temu wracalem z Irkucka do Brzescia tym pociagiem i jest... normalny. Wsiada sie i sie jedzie ;-)

O roznych lapowkach tez slyszalem, ale tylko slyszalem. O tym, ze konduktor potrafi wyrzucic z pociagu w polowie trasy nie slyszalem i nie moge sobie tego wyobrazic.

Wizy - ze jakas wize rosyjska musisz miec, to chyba jasne. Od czasu naszego wejscia do Shengen musimy miec tez tranzytowa wize bialoruska (na rosyjskiej tranzytem przez Bialorus juz nie przejezdziemy). Topic na ten temat jest na rosjapl.info, mozesz tez szukac informacji na ten temat u zrodla - w ambasadzie bialoruskiej.

Bilety - mozesz przez posrednika kupic albo przez internet w serwisie ruskich kolei: www.ticket.rzd.ru. 

Rok temu placilem za plackarte na trasie Irkuck-Brzesc 3800 rub. Teraz moze byc deczko drozej (aktualna cena do sprawdzenia na wyzej podanej stronie).

Pozdrawiam i powodzenia w wymyslaniu podrozy! ;-)

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 13:04 | 03.03.2008

ja zrobilem ta trase dokladnie rok temu, w koncu lipca. wsiadlem w pkp do terespola. potem w bialoruska elektryczke do Brzescia- dobrze miec juz wyminiona kase, bo na miejscu sa kantory, ale kurs slaby. panie na dworcu w terespolu sa przygotowane juz za wczasu- jedzie jeden albo dwa poicgai, wiec one za wczasu drukuja juz bilety aby usprawnic sprzedaz. potem w brzesci przyjemnosc przejscia kontroli granicznej. i juz sie jest. bilet na trase moskwa-irkuck kupilem za 6sta proba, w kasie na dwrocu. kazda z pan mowila co innego.a to ze nie ma biletow, a to ze moze beda o 15tej, a to ze nie ma takiej trasy, a to kosztuja tyle i tyle, a nie tyle co zwykle. udalo sie. potem bilet brzesc- moskwa, u konika. szybko sprawniei nawet nie drogo. sympatyczny gosc byl- siedzi na dworcu juz 16 lat, i wie co jest grane. pociag jechal do stacji Moskwa Bialoruska, ie bylo zadnych problemow po drodze. w moskwie trzeba bylo zmienic dworzec na Kazanski. wiekszosc pociagow transyberyjsich jedzie z dworca Jaroslawskiego. nie ma to rzadnego znaczenia bo troche przed Tomenem trasy sie lacza. i jada juz ta sama trasa az do Ilad-Ude. zmiana dworca trwala okolo godzinki, wiec luzik. Na dworcu wsiedlismy w pociag nr 222, ktory zawiozl nas po 6ciu dniach do Irkucka. nawet 5 minut sie nie udzilismy. dalej to juz osoban bajka. zapraszam na www.polibuda.info/galeria1191  na foto realcje z wyjazdu (plus jakies male komentarze). jak bedziesz mial jakies pytania to wal smialo:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl