Forum dyskusyjne

Irkuck

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

BRAWO102 dołączył
01.03.2016

BRAWO102 12:10 | 11.03.2016

Witam.
Może ktoś z państwa był ostatnio w Irkucku i może mi polecieć nie drogi hotel lub jakieś prywatną ofertę taką do 10euro za dobę.I jeszcze jedno pytanie gdzie można wyrobić sobie meldunek żebym w razie jakiejś kontroli nie miał kłopotów?

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 09:00 | 12.03.2016

Witaj.
Wychodząc z dworca autobusowego ( jest tam również główny postój marszrutek ) idziesz w lewo (vis a vis po drugiej stronie ulicy będziesz widział park), po około 150 metrach zobaczysz reklamę szkoły jazdy. Wchodzisz w duże podwórko, dalej na zaplecze i masz hotel. Nazwy jego nie pamiętam. Pamięta on doskonale czasy CCCP. Warunki znośne,łazienki ok., cena 250 rubli. Załatwisz tam również zameldowanie. W każdym razie mnie i moich kumpli nikt i nigdzie o zameldowanie nie pytał.

BRAWO102 dołączył
01.03.2016

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 19:51 | 12.03.2016

Jeśli będziesz w Irkucku w czasie wakacji, możesz wynająć pokój w akademiku, bądź w internacie. Jest to prawdopodobnie najtańsza z ofert, a przy okazji możesz zwiedzić znajdujące się w kompleksie muzeum geologiczne.

Władek dołączył
07.03.2008

Władek 22:06 | 12.03.2016

Możesz też przespać w Polskim kościele za darmo, ale musisz mieć chociaż śpiwór. Postaraj się nawiązać kontakt z Polonią Polską oni wszystko pomogą załatwić cztery razy taniej.Byliśmy czteroosobową grupą i żadnego meldunku nie robiliśmy.W Polskim Konsulacie też doradzą.

BRAWO102 dołączył
01.03.2016

BRAWO102 14:26 | 13.03.2016

Z tego co się dowiedziałem akademik odpada nie przyjmują gości.Ale z Polskim Kościołem to może być dobry pomysł,lub znaleźć kogoś z Polonii Polskiej.
Może ktoś ma jakieś namiary na Polaków mieszkających w Irkucku.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 01:57 | 13.03.2016

Oczywiście Brawo102 musisz wykonać (tzw. OVIR), czyli rejestrację. Dotyczy to każdego obcokrajowcy przebywającego w Rosji dłużej niż 7 dni roboczych licząc od daty przekroczenia granicy.
Jeżeli będziesz spał w hotelu, to w twoim imieniu bezpłatnie dokona tego hotel. Jeżeli będzie to jakieś schronisko, czy hostel, to raczej bym na nich nie liczył. Ale na pewno za niewielką opłatą pomogą Ci tego dokonać. Druk jest kosmicznie skomplikowany - nie do przejścia dla nie-Rosjanina. Ja zawsze dokonuję rejestracji na poczcie. Biorą 100 rubli za usługę. Nie pamiętam ile kosztuje OVIR, ale nie jest to dużo: jakieś 200 rubli - nie warto ryzykować. Rejestracji możesz także dokonać w budynkach administracji publicznej i na milicji. A to, że ktoś się nie zarejestrował i go nie złapali nie musi oznaczać że w Twoim przypadku też tak będzie. W dzisiejszej sytuacji politycznej sugerowałbym ścisłe przestrzeganie rosyjskich przepisów.

BRAWO102 dołączył
01.03.2016

BRAWO102 14:52 | 13.03.2016

Właśnie tak chcę mieć spokojne zwiedzanie i nie oglądać się na panów milicjantów czy mnie sprawdza czy nie.I jeszcze jedno panie Pawle bo jak czytałem to na granicy Rosyjskiej trzeba odebrać i wypełnić kartę imigracyjną którą trzeba podbić na miejscu czyli w Irkucku i ją zwrócić jak się będzie opuszczało terytorium Rosji.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:45 | 13.03.2016

Lecisz przez Kaliningrad, więc już na granicy polsko-rosyjskiej dostaniesz kartę migracyjną. To jest taka niewielka kartka posiadająca serię i numer. Będziesz musiał ją wypełnić od razu - inaczej nie przekroczysz granicy. Kartkę dostaniesz od celnika. Kartka składa się z dwóch części, które musisz wypełnić w identyczny sposób. Jedną cześć dostajesz z powrotem, a drugą zabiorą celnicy. Ty otrzymasz część z pieczątką przejścia granicznego, datą i godziną wjazdu. Nie możesz jej zgubić. Mogą o nią poprosić wszelkie służby porządkowe i urzędnicy. Oddasz ją na granicy w dniu wyjazdu z Rosji. Jak ją zgubisz będziesz miał problemy na granicy.

BRAWO102 dołączył
01.03.2016

BRAWO102 10:21 | 14.03.2016

A co tam trzeba wypełnić?Czy można wypełnić po Polsku czy tylko w języku Rosyjskim.Znam alfabet Rosyjski ale z pisownią jest o wiele gorzej.Nie znam wogle Angielskiego.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:42 | 14.03.2016

Karta migracyjna jest dwujęzyczna: rosyjsko-angielska, ale wypełniasz alfabetem łacińskim i cyframi - Imię i nazwisko, numer paszportu, numer wizy, wymagane daty, narodowość, dane zapraszającego. Płeć, cel wyjazdu itp. wybierasz (zaznaczasz) z podanych na karcie opcji.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl