Forum dyskusyjne

góry rumunii

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

krzysiek.64 dołączył
15.04.2005

krzysiek.64 08:45 | 16.04.2005

chcialbym wybrać sie w rumuńskie karpaty ale nie mam pojęcia jak tam jest moze ktos mi doradzi na podstawie swoich doswiadczen głownie chodzi mi o bezpieczeństwo noclegi żywność pozdrawiam krzysztof

chankrymski dołączył
01.02.2005

chankrymski 13:40 | 17.04.2005

Witam.
W górach w Rumuni jest przede wszystkim dość odludnie. Nawet w najpopularniejszych Fagaraszach. w wiekszości jedynymi ludzmi jakich spotykałem to były miejscowe pastuchy i .....Polacy. Tak Tak szczególnie w lipcu. Choć nie wszędzie tak jest i to nie reguła. Jeśli chodzi o pogodę to jak to w górach. Przeważnie jest wietrznie i wilgotno, choć i bywały dni zupełnie słoneczne i wtedy widoki. zapierały dech. 2 latka temu ciagu 2 tygodniu w górach mieliśmym może ze 4 dni bez chmur. Noclegi dozwolone gdzie popadnie. Jak nie masz namiotu to trzeba schodzić do schronisk, w których jest w miarę tanio. Najgorzej jest z jedzeniem, ktore trzeba taszczyć ze sobą. Jak sie kończyło to wysyłaliśmy ekspedycje do najbliższej wioski po prowiant. Tam i z powrotem to cały dzień. Taka wyprawa musiała odbywać się co kilka dni, co skutecznie opóźniało marsz. Reszta w tym czasie biwakowała. Można też kupować w schroniskach, ale drogo i nic konkretnego na wynos. Polecam omijać z daleka stada owiec bo psy pasterskie mogą róźnie reagować. Jakby co to petardy nie zawadzą. Pozdrawiam

rumunia1 dołączył
08.07.2005

ma-tea dołączył
11.07.2005

ma-tea 13:33 | 11.07.2005

polecam przed Fagaraszami przejście przez Buccegi - też jest fajnie i kondycję można załapać.

karolina1988 dołączył
28.10.2006

karolina1988 23:39 | 21.03.2007

relacje z wypraw www.njz.pl  może to pomoże:)
pozdr

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 15:03 | 22.03.2007

Wybieram sie w Fogary w maju. Czy ktos moze byl tam w tym okresie? Chodzi mi o warunki pogodowe. Przede wszystkim czy lezal snieg, bo wtedy lazenie po grani moze byc niefajne. Z gory dzieki za odp.

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 15:04 | 22.03.2007

aha, chodzi mi o majowke, czyli koniec kwietnia/poczatek maja.

Krzyś dołączył
01.01.2007

Krzyś 16:25 | 23.03.2007

Dwa lata temu,a dokładnie we wrześniu spędziłem sześć dni w górach Fogaraskich,było ciężko ale warto dla tych gór troszkę się poświęcić.Zdobyłem wraz z przyjacielem dwa najwyższe szczyty tego pasma Moldevanu i Negoiu.Rzeczywiście te góry są troszkę opuszczone,ale bez obaw czym bliżej schronisk tym częstsze ślady ludzi i pozostałości po nich.Ludzie są naprawdę pomocni i mili,nie spotkaliśmy się z żadnym atakiem agresji ze strony Rumunów.Jeśli potrzebujesz więcej informacji oto mój mail bitniok@op.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl