Forum dyskusyjne

Elbrus - sprzet i meldunek

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

FRO dołączył
08.09.2015

FRO 06:20 | 27.04.2016

Hej,

Czy ktos z Was moze wie w jakim miesiacu (i w przyblizeniu w jakim dniu) pojawiaja sie na Elbrusie tyczki znaczace trase na szczyt?

Wybieramy sie w pierwszej polowie czerwca i zastanawiamy sie czy brac
sprzet lodowcowy (poza rakami czekanem). Gdzies wyczytalam, ze przy braku tyczek jest on konieczny I w starszych relacjach da informs me, ze tyczki da od polowy czerwca.

Ogolnie z Waszych doswiadczen, idac na Elbrus najprostsza droga - lina, petle, karabinki, uprzeze itp - potrzebne?
Wiadomo, ze "waży" się tu kwestia wagi calego plecaka:P

Mam jeszcze pytanie odnosnie Waszych doswiadczen z meldunkiem/rejestracja w Terskolu.

Mozecie moze polecic jakis niedrogi hotel ktory to robi za nas automatycznie?

Dziekuje z gory za porady!
Kasia

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 23:42 | 27.04.2016

Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi. A tak na marginesie gdzie wyczytałaś, że w zimie tyczki są wyciągane i znoszone?
Przy dobrej pogodzie wystarczą raki i kijki - jak przyjdzie "tuman" i zabłądzicie, to przyda się wszystko - zależy co preferujecie. Wszystkie grupy komercyjne chodzą związane, pozostali przeważnie nie. Ja wchodziłem sam - tylko kijki i czekan. Ale wiadomo, jak stracisz równowagę na kopule szczytowej, to jest gdzie zjechać i to na pewno będzie boleć.
Z meldunkiem (OWIR) nie ma problemu - w każdym hotelu to załatwiają (około 300 r.). Ale bez problemu zrobisz to sama na poczcie - musisz tylko poprosić w hotelu o specjalny numer niezbędny do rejestracji. Ja tak zrobiłem. Druk jest nie do przejścia dla obcokrajowca, ale poczta usługę wypełniania druku - biorą 150, albo 200 rubli - zadzwonią tylko do hotelu, aby potwierdzić czy rzeczywiście u nich mieszkasz. Bardzo sympatyczne dziewczyny.
Ja zatrzymałem się w hotelu Nakra w Czeget (500 rubli) fajny hotelik - polecił mi go Ryszard Pawłowski, ale przy dzisiejszym kursie rubla wszędzie jest tanio.
Nie zapomnijcie zgłosić wyjścia w МЧС (ichny GOPR)- w razie wypadku jest gdzie zadzwonić.

FRO dołączył
08.09.2015

FRO 04:45 | 28.04.2016

Dzieki za odpowiedz!
Co do tyczek - udalo mi sie uzyskac odpowiedz od jednej z rosyjskich agencji dzialajacych tam (milo, ze odpisali!). Sa one rozstawiane w maju.
Oczywiscie przy zlej pogodzie tez moga byc niewidocze, wiec wskazali tez na koniecznosc GPS, ktory planowalam brac i tak.

W zimie tyczek nie ma, moze za duzy opad, nie wiem...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl