Forum dyskusyjne

Bangkok - Kuala Lumpur

kategoria podróże po świecie

Radoslaw dołączył
20.02.2008

Radoslaw 23:03 | 20.02.2008

Cześć,

planuję miesiąc w Tailandii - mniej więcej 10 lipca - 10 sierpnia.
Zastanawiam się, czy to dobry pomysł, żeby przejechać przez cały kraj do Kuala Lumpur. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Patrząc na tablice z opadami, na południu półwyspu i tak jest ich sporo przez cały mój planowany okres - niestety...

Dlatego myślę, żeby na początku lipca zobaczyć północ, a potem jechać w kierunku Kuala Lumpur, zwiedzając po drodze. Raczej tak, niż na odwrót.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Czy być może w ogóle powinienem wybrać inny kraj, ze względu na monsun w Tajlandii w tym okresie?

Byłbym wdzięczny za porady.

Pozdrowienia
Radek

showyo dołączył
27.02.2007

showyo 09:47 | 21.02.2008

Cześć,
Byłem w thai w październiku..zrobiliśmy podobnie - ja zwiedziłem Sukhothai (ruiny I Królestwa Tajlandii), byłem w Umphang (wodospad Thi Lo Su - na to potrzeba w sumie z tydzień) i paru innych mniejszych miejscowościach...w bkk wykup sobie wycieczkę do Tiger Temple...co do podróżowania na poludnie to najlepiej wykupić sobie autokar w biurze podróży w bkk (wcale nie wychodzi drożej), np. do krabi albo surat thani...i koniecznie zahacz o wyspy (phi phi, koh phangan, koh tao - REWELACJA!)...z każdej wyspy albo większego miasta można sobie wykupić transfer do kuala - massz w tym wszystko (prom, busiki do autokarów, itede.)...teoret byłem w porze deszczowej, a w ciągu 4 tyg padało może 5 razy :)
pzdr
adam

magdalipo dołączył
24.02.2007

magdalipo 21:36 | 22.02.2008

Ja bylam w Tajlandii w lipcu ubieglego roku. Na polnocy byla bardzo ladna pogoda, na poludniu, szczegolnie na Ko Phi Phi i Krabi padalo codziennie, co zepsulo nam wspomniania. Ale polnoc Tajlandii, Chiang Mai i dookola , Pai, May Hong Son jest wyjatkowo piekna. Mili ludzie, tereny wysmienite. Taniej niz poludnie i lepsza pogoda.
Teraz latem wybieram sie do Malezji, ale tam pogoda i okres monsunow wypada troche inaczej, w zaleznosci na ktorym jestes wybrzezu.
pozdrowienia
Magda

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl