Forum dyskusyjne

Wymagany paszport

kategoria podróże po świecie

slavcio dołączył
21.04.2005

slavcio 09:24 | 21.04.2005

Witam wszystkich! Chcemy się wyrać ekipą na Słowację na majówkę. Niestety niektórzy nie mają paszportu. Czy nie będzie z tym problemów? Jak byłem w zeszłym roku w Czechach to wracając do Polski nasze paszporty były dokładnie analizowane.

sawiet dołączył
01.04.2005

sawiet 06:56 | 22.04.2005

Ja również byłem w Czechacz i na Słowacji w ubiegłym roku i bez problemu przekraczałem granicę ze "starym" dowodem osobistym.

marqoos_pl dołączył
15.09.2004

marqoos_pl 21:54 | 27.04.2005

Jeżeli zdjecia w dowodach osobistych są aktualne, a same dokumenty nie są zniszczone, to nie powinno być najmniejszych problemów z przekroczeniem granicy.

Jeżeli w przyszłości bedziecie planowali zagraniczne wojaze, to zapraszam na stronę www.hospitalityclub.org  .

trinitri dołączył
05.03.2008

trinitri 21:41 | 05.03.2008

ja chce sie wybrac na Slowacje na wycieczke jednodniowa no ale nie posiadam ani paszportu ani dowodu wiec to raczej bedzie problem ??

trinitri dołączył
05.03.2008

trinitri 21:42 | 05.03.2008

Ja mam zamiar sie wybrac na wycieczke jednodniowa na SLowacje no ale nie posiadam ani dowodu ani paszportu wiec to chyba bedzie problem ??

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 22:20 | 05.03.2008

Prawo mówi wyraźnie, że przekraczanie granicy UE jest możliwe jedynie na podstawie ważnego paszportu, lub dowodu osobistego. Innej możliwości nie ma.
Ja w ciągu ostatnich kilkunastu lat byłem na Słowacji około 100 razy i nigdy nie byłem kontrolowany przez policję, czy tez inne słowackie służby. Prawdopodobieństwo kontroli jest zatem minimalne. Jeżeli jednak do niego dojdzie w głębi kraju a nie np na granicy, to mogą z tego być spore problemy.

trinitri dołączył
05.03.2008

trinitri 10:18 | 06.03.2008

Teraz nie ma kontroli granicznych wiec raczej na granicy by nie zatrzymywali No a jesli chodzi o policje to wycieczke zorganizowana jednodniowa by tez sprawdzali ?

trinitri dołączył
05.03.2008

trinitri 10:04 | 07.03.2008

Dzieki za informacje Teraz jzu wszystko wiem Pozdrawiam

milet dołączył
18.01.2005

milet 11:13 | 06.03.2008

Prasy nie czytacie jesteśmy w Schengen!

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 15:51 | 06.03.2008

Nie ma kontroli granicznej ale to nie zmienia faktu, że posiadanie dokumentów jest nadal obowiązkowe. Prawdopodobieństwo, że ktoś cię wylegitymuje jest minimalne, ale jak już do tego dojdzie to może być rożnie. Jeden policjant może machnąć na to ręką, a inny będzie drążył sprawę tak, że oprze się ona o konsulat. Napisałem co myślę - decyzja należy do ciebie.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 16:04 | 06.03.2008

Do milet: znajdź mi w prasie taki cytat, z którego wynika, że można przekraczać granicę bez dokumentów stwierdzających tożsamość.

blurppp dołączył
03.03.2008

blurppp 19:31 | 06.03.2008

J abyłem kilkanaście dni temu na Słowacji i oczywiście nie było najmniejszych problemów, kontroli granicznej brak. Raz zatrzymała nas policja , chcieli tylko prawko i dowód rejestracyjny , 3 minuty i w droge ale jakiś dowód torzsamosci warto przy sobie mieć, np dowó, pamiętajcie jesteśmy w Schengen

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 19:30 | 06.03.2008

milet jesteś w błędzie - paszport lub dowód musisz posiadać ... inna sprawa, że być może nikt nigdy Cie z tego nie wylegitymuje. Ale jak inaczej policjant albo Strażnk Graniczny ma stwierdzić, że jesteś mieszkańcem strefy Schengen, a nie np.: Afganczykiem ???

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 19:59 | 06.03.2008

trinitri: wejdź sobie na stronę MSZ i poczytaj odnośnie tych dokumentów. Tam jest wszystko bardzo dokładnie wyjaśnione.
Poniżej zamieszczam fragment ze strony MSZ:
• Podczas pobytu na terytorium innego państwa strefy Schengen powinniśmy posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość – paszport lub dowód osobisty. Ta zasada dotyczy również dzieci.
• Uwaga! Prawo jazdy, legitymacja szkolna czy studencka, zaświadczenie o złożeniu wniosku o wydanie paszportu lub dowodu osobistego, świadectwo urodzenia, nie są dokumentami potwierdzającymi tożsamość.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl