Forum dyskusyjne

Nocleg kemping po drodze do Toskanii

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Włochy

Yareckimm dołączył
29.05.2016

Yareckimm 13:46 | 29.05.2016

Witam serdecznie,

Wybieramy się na początku lipca na jeden z kempingów w rejonie Florencji. Mamy dwa brzdące ( 7 i 5 ) i chcemy po drodze gdzieś przenocować - wg mnie najlepiej okolice Monachium lub na granicy Austrii.

Będziemy prawdopodobnie spać w namiotach willowych, ale do takiego noclegu planujemy wziąść namiot - z powrotem też planujemy 1 nocleg.

Jakieś rady :)?

Pozdrawiam
Jarek

przemo82 dołączył
07.05.2015

przemo82 11:41 | 05.06.2016

Witaj,
Nie wiem z którego miejsca w Polsce będziecie startować jednak wg mnie optimum to przerwa gdzieś po przejechaniu odcinka ok. 1000 km. W tym przypadku jadąc do Florencji autostradą przez Drezno i Monachium można szukać noclegu już w Austrii, np. w miejscowości Fugen - nie trzeba odbijać za daleko od autostrady A12 a znalezienie noclegu nie powinno stanowić problemu. Możesz szukać np. tutaj
www.casamundo.pl/szukaj?e=11.9744&geo=9662&geo=9973&geo=9993&n=  47.4945&s=47.1995&w=11.6826
ale jak poszukasz więcej na stronkach austriackich to znajdziesz mase wolnych noclegów - nawet na jedną noc (koniecznie wcześniej awizuj - gospodyni przyszykuje kolację).
W Austrii nocowanie "jednonocne" jest dość popularne w okresie letnim (to nie Polska, że albo 7 dni albo wcale). I koniecznie szukaj z kolacją i śniadankiem - tak, by po całym dniu podróży zajechać na "gotowe" :-)

Z Fugen natomiast widzę, że będziecie mieli ok 500 - 600 km do celu - a to już znośna odległość po pięknych włoskich autostradach.

Wg mnie - rozbijanie namiotu - po całym dniu jazdy może być cholernie męczące - dlatego to osobiście odradzam - i lepiej dołożyć 20 - 30 euro - a naprawdę odpocząć - tym bardziej mając dzieci.
Wiem coś o tym, bo przejechaliśmy z żonką i teściem spory kawał drogi (min Toskania) i rozbijaliśmy namiot... masakra. A nie było z nami dzieci!

Pozdrawiam i polecam się,
Przemek

Yareckimm dołączył
29.05.2016

Yareckimm 10:39 | 18.06.2016

Dzieki za porady :). My akurat jedziemy ze Szczecina.... Co do namiotu to nie martwi mnie jego rozkładanie, bo rozkłada się go w 10 minut. Gorzej z tymi gratami. Cały czas się łamie czy brać bagażnik dachowy czy sobie odpuścić, żeby sie szybciej przemieszczać...

Tak czy inaczej dzieki i pozdrawiam serdecznie :)

Arowana14 dołączył
16.01.2017

Arowana14 09:59 | 16.01.2017

Camping to moim zdaniem bardzo fajna opcja noclegu ;) A jeżeli chodzi o miejscówki to na [url=zyziu.pl/forum/selectcamp]Selectcamp[/url]  można wyszukać campingi w zasadzie na calym świecie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl