Forum dyskusyjne

Szwecja promem Stena Line

kategoria podróże po świecie

kraj Szwecja

Antares dołączył
05.05.2012

Antares 14:34 | 29.05.2016

Witajcie.
Przeglądałam ostatnio różne opcje na szybki wypad na północ i spodobał mi się pomysł rejsu, bo jeszcze nie miałam okazji podróżować w ten sposób:)
Z pośród wielu propozycji Stena Line, najciekawsza wydaje mi się wycieczka Kalmar i Olandia: www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne 
Wycieczka jest zorganizowana w zasadzie tak, że w Szwecji spędza się jeden cały dzień, a 2 noce na promie.
Czy jest ktoś, kto też chciałby spróbować? A może spróbował i z jakichś powodów nie warto? Jestem ciekawa Waszych opinii, bo pomysł jest bardzo świeży i bardzo luźny w tej chwili.

lea dołączył
26.05.2016

lea 20:03 | 29.05.2016

Ja byłam na majówce,dokładnie na tej wycieczce o której piszesz, Polecam na szybki wypad, wypływa się wieczorem, cały dzień zwiedzania ale bez jakiejś spinki, i powrót.
Jeśli masz pytania pisz

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 22:08 | 29.05.2016

Jeśli chodzi o promy. Stena Line na pewno ma większe statki i wydaje mi się stabilniejsze, ale morze i statek łączy często jedna niemiła cecha choroba morska. lepiej o tym wiedzieć, przygotować się odpowiednio do rejsu i przed rejsem sprawdzić jaka jest pogoda na morzu, osoby wrażliwsze mogą szybciej doświadczyć niemiłych sytuacji kiedy warunki na morzu są gorsze dlatego lepiej o tym wiedzieć i dobrze się przygotować. Widziałem raz sam jak wiele osób się męczyło podczas jednego z rejsów, także trzeba wiedzieć co nas może spotkać podczas takiego rejsu. Potem odechciewa się wszystkiego.
Dobra rada jak ktoś płynie i odczuwa problemy warto próbować wzrokiem uchwycić np. linię horyzontu także nie siedzieć pod statkiem tylko np. gdzieś wyżej gdzie można sobie patrzeć na horyzont.
Inna sprawa jak płyniemy, a na lądzie ciepło to i tak warto wziąć coś cieplejszego na statek bo na morzu różnie bywa więc jak sytuacja wymusza, że trzeba siedzieć pod burtą to łatwiej to znieść niż marznąć i się męczyć.

Antares dołączył
05.05.2012

Antares 22:11 | 29.05.2016

Ja akurat nie mam z tym problemu - inaczej bym nie myślała nawet o takiej wycieczce. Ale dzięki za radę.

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 17:21 | 30.05.2016

Antares, u mnie znajdziesz dwie relacje ze Szwecji, z weekendowych rejsów ze Steną Line. Czas pobytu w Szwecji zależy od Ciebie i tego ile dni zechcesz tam spędzić. Oczywiście mogą to być dwie noce na promie, wizyta w Karlskronie, plus wycieczka, jest kilka wariantów. Można też wziąć rowery i spędzić kilka dni, bądż wykupić z jedną wycieczkę więcej. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę plus nocleg, wówczas następnego dnia możesz zwiedzić Karlskronę i okoliczne wysepki, warto. Szczerze polecam - Antoni

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 17:28 | 30.05.2016

Zapomniałem dodać linki:

www.globtroter.pl/artykuly/2226,szwecja,na,urlop,do,szwecji.htm  l

www.globtroter.pl/artykuly/2579,szwecja,weekend,w,karlskronie.h  tml

Antares dołączył
05.05.2012

Antares 18:11 | 30.05.2016

Wiem właśnie, że różne opcje i konfiguracje. Przejrzałam propozycje i jak wspomniałam - jest tylko ta jedna, którą bym brała pod uwagę. Przede wszystkim chyba dlatego, że Szwecja sama w sobie mnie nie kręci. Większą atrakcją będzie dla mnie prom:) No i ten zamek, który jest w planie zwiedzania, bo lubię zamki (chyba jak większość). Opcja rowerowa też jest fajna, ale wolałabym ją chyba po Kopenhadze. Ze Świnoujścia też są rejsy organizowane przez Polferies, ale trochę drożej.

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 22:15 | 30.05.2016

Napisałaś na samym początku tematu, że nie miałaś okazji podróżować w ten sposób. To, że człowiek jeździ autobusami, pociągami i wszystko jest OK nie znaczy, że też tak będzie na morzu. Choroba morska chwyta nawet żeglarzy, a wiele osób dowiaduje się, ale już na statku, że jednak ma chorobę morską. Dlatego należy wziąć to pod uwagę pomimo, że wydaje się, że nas to nie dotyczy. Widziałem twardzieli, osoby które przerabiały porównywalne trasy już wcześniej i byli pewni spokoju, a jednak jak trochę pobujało to doświadczyli niemiłych chwil na morzu.
Dlatego piszę o tym aby o tym wiedzieć i wziąć to pod uwagę bo przy kilkugodzinnym rejsie człowiek potrafi się naprawdę męczyć. Jak ktoś nie pływał niech może lepiej kupi na początek jakiś mały rejs jeśli jest np. w Kołobrzegu innym miejscu i sprawdzi swoje możliwości.
Inaczej jest kiedy jest pogoda, warunki i statek sunie jak po stole, ale inaczej jest kiedy pogoda się popsuje, na morzu fale i miota statkiem w każdą stronę, człowiek nieprzyzwyczajony może mieć problem. Organizm po prostu głupieje i nie jesteś w stanie sama nad tym zapanować.
Popłyniesz to zobaczysz jak to jest jak się trafi niefart z pogodą.

Antares dołączył
05.05.2012

Antares 22:50 | 30.05.2016

No chyba mi tego nie życzysz?:)
Pływałam statkami wycieczkowymi, którymi - jak mi się wydaje - bujało całkiem nieźle. Ale tego typu łajby, to nie prom. Dlatego wydaje mi się, że nie powinno to być większym problemem. Bynajmniej nie zgrywam się na supermankę, która przetrzyma wszystko.

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 23:47 | 30.05.2016

Mrcanberra, proszę nie strasz gdyż to miałoby sens gdybyś do Szwecji podróżował promem sprzed 20 lat, bądź szalupą. Współczesne jednostki są bardzo stabilne i każy z moich 8 rejsów w okresie od wiosny do jesieni przebiegał spokojnie. Oczywiście zdarzają się sztormy ale tych Antares nie życzymy. A

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 23:31 | 31.05.2016

Życzę Ci samych miłych chwil bez jakichkolwiek niemiłych doznań, ale opisuję to dlatego, że sam mam doświadczenie jakieś w pływaniu stateczkami i nigdy nie pomyślałbym, że płynąć (wtedy na Bornholm - statek Jantar) może tak bujać takim dużym statkiem. Jak płynąłem do Nexto to akurat była nienajlepsza pogoda i widziałem jak wiele osób się męczyło sam też poczułem czym jest zemsta Posejdona ;-(
Rozmawiałem z dziewczyną, która przypłynęła na Bornholm wcześniej na kilka dni na rowery i jak mi opowiadała jak płynęli pogoda była OK i nikt nie miał problemów, ale jak ja płynąłem jak powiedziała faktycznie na morzu nie były najlepsze warunki. Jak wracaliśmy morze było już całkiem inne i nie widziałem aby ktoś cierpiał. Także dużo zależy od pogody, druga sprawa jak wróciłem właściciel knajpki powiedział mi, że wiele osób narzeka na ten katamaran Jantar z Kołobrzegu.
Nie wiem jakie ma statki StenaLine, ale patrząc na foto w sieci wydają się duże i stabilniejsze, ale jak się nimi pływa nie wiem. Dlatego piszę abyś wzięła pod uwagę to, że lepiej się odpowiednio przygotować do rejsu. Mieć odpowiednie ubranie bo jak przyjdzie Ci stać na powietrzu to abyś nie marzła, zjeść lekki posiłek przed podróżą nie za dużo, ale też nie za mało wziąć sobie może coś na rejs są teraz ziołowe tabletki z imbirem podobno się sprawdzają więc w razie czego może mogą się przydać.
I nie straszę tylko sam nawet nie pomyślałbym, że człowieka może coś ruszyć a jak piszę też już pływałem na większych wodach, ale mniejszymi stateczkami. Może ostatnio jak płynąłem słaba stabilność Jantara w połączeniu z nienajlepszą pogodą sprawiła, że wiele osób cierpiało dlatego teraz wiem, że planując rejs nie wybiorę się od tak na luzie tylko lepiej przygotuję bo nie wiadomo co człowieka może spotkać na morzu.

Kinga On Tour dołączył
07.06.2016

Kinga On Tour 21:28 | 07.06.2016

Byłam na wycieczce, o której wspominasz, czyli Kalmar + Olandia. Zdecydowałam się na taki wypad w listopadzie 2014 roku i przyznaję, że był to świetny wybór i byłam bardzo zadowolona, więc polecam. Autokar był podstawiony, bagaże bez problemu można było zapakować, kierowca spokojny, a przewodniczka super i to właśnie dzięki niej ta wycieczka jest taka niezapomniana. Opowiadała bardzo ciekawie, rzucała zabawnymi historiami, polecała i odradzała różne rzeczy i w ogóle. Najpierw odwiedziliśmy Karlskronę i kilka punktów w tym mieście, w tym świetny punkt widokowy. Potem pojechaliśmy na Olandię. Najpierw był przystanek przed mostem, aby uchwycić go na zdjęciu, potem przejażdżka przez most na Olandię i tam nie było postoju, a jedynie zawróciliśmy i skierowaliśmy się do Kalmar. Ta miejscowość była genialna! Mieliśmy w niej sporo czasu wolnego, a także zwiedzanie. Potem udaliśmy się jeszcze wszyscy do sklepu na zakupy i na prom :) Było warto, więc polecam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl