Forum dyskusyjne

Konie w Ułan-Bator jak najtaniej

kategoria podróże po świecie

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 23:53 | 26.02.2008

Witam
wybieram się w czerwcu do Mongolii i szukam informacji jak najlepiej (czyt. najtaniej) załatwić konie w Ułan-Bator. Szukałem w necie jakichś biór tym się zajmujących, ale słono się cenią. Czy ktoś może mi poradzić? Myślałem jeszcze żeby wynająć przewodnika na kilka dni żeby nauczył nas obchodzić się z tymi końmi i w obóle osfoił nas (świerzaków) w mongolskim stepie.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
pozdrawiam

www.wagabundakufel.prv.pl 

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 20:28 | 01.03.2008

witam, to nie takie proste jak myslisz. tez tak chcialem zrobic. zalezy co konkretnie Cie interesuje. wynajecie koni i kilkudniowa wyprawa? czy raczej jazda kilka godzin dziennie. Nie licz na kupno koni, bo albo dostaniesz takie zwierze z ktorym raczje soebie nei poradzisz, poprostu nabiją Cie w butelke. jesli chodzi i kilkudniowe wyprawy to samemu tez ich nie dostaniesz, z reszta nie polecalbym. latwo sie wszedzie zgubic. nie ma drug jao takich, wszystko zalezy kiedy i gdzie padal deszcz- tak sie zmeniaja lokacje. wtedy polecalbym GPS. jednak miejscowy to miejscowy, zna tereny, potrafi obchodzic sie z konmi, zawsze bedzzie negocjatorem po drodze. ja bedac w Mongoli mialem podobny cel. jednak postawilismy na 6 dni uazem z kierowca. Nandzia, tak sie nazwyal, obwiozl nas w takie miejsca, ze glow amala. zero turystow. codziennie jazdy konno, jedzienei i spanie z Nomadami. byl niesamowity. znajdowal sie w kazdej sytuacji na Mongolskich bezdrozach. zalatwilismy to w hostelu. w tej chwili nie pamietam nazwy, ale moge poszperac. Gosc godny polecenia. calosc okolo 90 dolarow na dzien na samochod. w tym bylo juz wszystko. paliwo, zarcie, sprzet. profesjonalizm w mongolskim wykonaniu. Propos koni. przygotuj sie ze tam jezdzi si ena drewnianych siodlach. mniej wiecje po 4 godzinach nnie czujesz juz ud. zaczynasz sie zstanawiac, czy nie najlpesz opcja bedzie spanie na stojacao, bo kazdy ruch podczas siedzenia czy lezenia to meka. nie mowiac o dniach kolejnych w siodle:)
polecam www.polibuda.info/galeria1191 

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 17:36 | 03.03.2008

Siemka
Właśnie dokładnie czegoś takiego szukałem, tylko na trochę dłużej. Jakieś 10-14 dni. Jak możesz to prześlij mi proszę jakieś szczegóły a propo hotelu, w którym mógłbym znaleźć tego gościa.
Pozdrawiam

www.wagabundakufel.prv.pl 

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 19:33 | 03.03.2008

Spoko,
tylko daj troche czasu. wszystkie dokumenty mam w domu, w Polsce (obecnie mieszkam wsrod Dunczykow), wiec jak tylko uda mi sie to Ci to podrzuce:)
btw, pzdrawiam Stare Jablonki, hehe kiedys mieszkalem w Olsztynku:) a do St.Jabl. wytyczylem szlaki rowerowe:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl