Forum dyskusyjne

Nepal pierwszy raz - jak się przygotować na wyjazd

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

natalie4884 dołączył
12.06.2016

natalie4884 20:41 | 12.06.2016

Witajcie forumowicze!
20stego Października lece pierwszy raz do Nepalu. Chcialabym zasiegnac wiedzy na temat tego, co powinnam ze soba zabrac i jak najlepiej przygotowac sie ze strony praktycznej do takiej wyprawy.
Nie chodze po gorach wiecej niz przecietna osoba i moja wyprawa nie jest nastawiona na treking, wiec jesli chodzi o te dziedzine, to mysle ze informacje mi sie zwyczajnie nie przydadza. Na codzien mieszkam w Londynie i wylatuje do Nepalu stad.
Dodam jeszcze, ze moj maż jest Nepalczykiem mieszkajacym od lat w UK. Lecimy spotkac sie z jego rodzina, jednak glownie jestesmy nastawieni na zwiedzanie i podrozowanie po kraju. Byc moze wybierzemy sie do Indii.
Bede niezmiernie wdzieczna za wszystki informacje.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:18 | 13.06.2016

Witaj :)
Byłam w Nepalu dwukrotnir, pierwszy raz przed trzęsieniem ziemi, drugi rok temu, w sierpniu. Była to wyprawa łączona, do Chin (Yunnan) i Nepalu (Kathmandu i okolice oraz Pokhara. Wszystko (mam nadzieję, że dokładnie ) opisałam tu:
takemytrip.pl/plan-podrozy-12-chiny-nepal-azja 

Pozdrawiam :)

dux69 dołączył
13.12.2013

dux69 10:55 | 29.06.2016

Trochę opisu ,porad -może się przyda.Mimo ze trochę tam lat już minęło.

pozdrozeciwroze.blogspot.com/ 

Yareckimm dołączył
29.05.2016

Yareckimm 11:18 | 29.06.2016

>Witaj :)
>Byłam w Nepalu dwukrotnir, pierwszy raz przed trzęsieniem ziemi, drugi rok temu, w
>sierpniu. Była to wyprawa łączona, do Chin (Yunnan) i Nepalu (Kathmandu i okolice
>oraz Pokhara. Wszystko (mam nadzieję, że dokładnie ) opisałam tu:
>takemytrip.pl/plan-podrozy-12-chiny-nepal-azja 
>
>Pozdrawiam :)

Hej,

Byłabyś uprzejma się do mnie odezwać :)? Moj mail to bacco@bacco.pl

Pozdrówka
Jarek

Marco99 dołączył
27.03.2013

Marco99 12:04 | 27.02.2017

>Witaj :)
>Byłam w Nepalu dwukrotnir, pierwszy raz przed trzęsieniem ziemi, drugi rok temu, w
>sierpniu. Była to wyprawa łączona, do Chin (Yunnan) i Nepalu (Kathmandu i okolice
>oraz Pokhara. Wszystko (mam nadzieję, że dokładnie ) opisałam tu:
>takemytrip.pl/plan-podrozy-12-chiny-nepal-azja 

Indie- Zakup Biletów kolejowych
- Zakup biletów kolejowych czy autobusowych w indiach nie jest wielką filozofią, ale potrafi zirytować. Z biletami kolejowymi w Indiach jest tak, jak było w Polsce za komuny – są towarem deficytowym.Koleje indyjskie i państwo nakładają pewne ograniczenia, jak jesz dodamy do tego niedomagania systemów bankowych to starczy, aby się wkurzyć.Kupujemy bilety kolejowei autobusowe i lotnicze w Indiach. Potem przesyłamy je mailem. Prowizja JEST NIEWYSOKA – CAŁKIEM STRAWNAProszę podać tylko na jaki pociąg i osoby. Jak trzeba to doradzimy, w Indiach przejechaliśmy już tysiące kilometrów.

>
>Pozdrawiam :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:46 | 29.06.2016

Jeśli Twój mąż jest Nepalczykiem, to chyba powinnaś jego najpierw spytac, bo będzie miał info z pierwszej ręki ....

natalie4884 dołączył
12.06.2016

natalie4884 11:34 | 25.09.2016

Owszem moj maz jest Nepalczykiem, ktory nie byl w swoim kraju ponad 8 lat ( z roznych przycyzn) i sam takze troche obawia sie tego wyjazdu, bo przez ten czas pewnie wiele sie zmienilo. Sam nie wie czego sie spodziewac po kraju zdruzgotanym trzesieniem ziemi. Poza tym ma tam rodzine, ale jak pewnie sami wiecie, jak sie mieszka na miejscu to ma sie zupelnie inny poglad na to co turysta chce zobaczyc i co powinin ze soba zabrac.... Dziekuje wiec z gory za ukasliwe komentarze w stylu: spytaj sie meza.

Marco99 dołączył
27.03.2013

Viajanera dołączył
13.04.2016

Viajanera 12:06 | 25.07.2016

Przed wyjazdem zawsze warto trochę poczytać, bo potem mniej rzeczy Cię zaskoczy. Zerknij sobie na bloga, gdzie jest dużo pożytecznych i praktycznych rzeczy i Nepalu i o Indiach
indieszerokopojete.pl/kategoria/kierunek-nepal/ 

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 11:58 | 27.02.2017

Cześć!

Po trzęsieniu ziemi nie ma już większych śladów, trochę zagruzowane gdzieniegdzie.Nie wszystkie zabytki zostały jednak odbudowane.

W porze suchej szczególnie w Katmandu na pewno przyda Ci się maska przeciwpyłowa i okulary (przeciwsłoneczne, ale tez i takie ktore pozwolą na widzenie w nocy) żeby pył do oczu nie leciał. Moze być zimno nocą więc wez coś ciepłego. Jak chcesz uprawiac paragliding w Pokharze to wez lekką nieprzewiewną kurtkę. Koniecznie zabierz tez tabletki na biegunkę ;). Jesli masz tendencje do chorowania i koniecznosci brania antybiotykow to lepiej miej ze soba nabyte w UE. Lekarstwa w Nepalu sa dziwne i zlej jakosci i np po zakupionym tamże anybiotyku made in India strasznie bolala mnie glowa, co mi sie nigdy nie zdarza,

Z ciekawszych miejsc w okolicach Katmandu polecam Boudhnath, małpią światynię, Dakshinkali, Lalitpur,
Bhaktapur jest jeszcze nieodbudowny,a slono licza sobie za wejście.
Do wielu światyn hinduistycznych mogą C.ie nie wpuścić nawet jesli jestes z Nepalczykiem, np do Paśupatinath, a skasują za samo wejscie na teren kompleksu.
Pokhara i jej otoczenie są naprawdę super.
Warto wiedziec, ze mimo ze leży zaledwie 200km od Katmandu to podróż zajmuje caly dzien. Remedium na to lokalne minibusy. Nidy nie podrozuj jesli masz zaraz samolot, bo na droge moga spasc kamienie i wtedy autobus stanie na kilka lub kilkanascie godzin.W podroży po Nepalu samoloty międzymiastowe wydają się być dobrym rozwiązanie, ale bardzo duzo koszuja bo aż 130 dolarow,

Jakbys miala ochotę poczytać więcej to zapraszam na mojego bloga:
mynameiswind.com/pokhara-przystanek-miedzy-niebem-a-ziemia/ 
mynameiswind.com/katmandu/ 
mynameiswind.com/nepal-dakshinkali-krwawe-swieto-bogini-smierci  /

el_gato dołączył
20.03.2012

el_gato 13:11 | 09.03.2017

Jestem w Nepalu, będę mieć świeże informacje. Wracam za 2 tygodnie. Teraz nie będę się rozpisywał, bo mi palce zamarzną w lody ;-)

el_gato dołączył
20.03.2012

el_gato 13:25 | 09.03.2017

>Jestem w Nepalu, będę mieć świeże informacje. Wracam za 2 tygodnie. Teraz nie będę
>się rozpisywał, bo mi palce zamarzną w lody ;-)

Miało być "w lodgy" :-D

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 19:24 | 10.03.2017

Hej, zachęcam do przeczytania tu artykułów właśnie na temat przygotowania - coś dobrego dla Ciebie, jeżeli nie masz większego doświadczenia w trekingu:

2016-12-22 ABCHAZJA
linkalinka
Jak wrócić cało i szczęśliwym z treku w Himalajach

oraz drugi Baobabki: Jak przetrwać .... - podobna data
Myślę, że trochę pomogą
Pozdrawiam, życzę udanych wędrówek!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl