Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

Nagrody w rankingach

kategoria uwagi do forum i serwisu

[konto usunięte] dołączył
10.06.2016

[konto usunięte] 11:39 | 16.06.2016

Może warto, dla przyciągnięcia nowych użytkowników, uatrakcyjnić nagrody. Nagradzać laureatów czymś, czego nie można kupić w sklepie czy na bazarze. Może dla najaktywniejszych koszulki z napisem "PRZODOWNIK PRACY" lub "ZAJEBISTOŚĆ ROKU", dla autorów "najciekawszych" zdjęć plecaczek z napisem "MISZCZ" a dla twórców "najlepszych" artykułów kubeczek "MEGA TFURCA". Sugeruję wziąść pod rozwagę.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 23:05 | 18.06.2016

Pomysł nie jest zły. Niemniej sugeruję "WZIĄĆ" pod rozwagę :)

10.06.2016

[konto usunięte] 23:57 | 18.06.2016

Zdecydowanie "WZIĄŚĆ". Trzeba iść z duchem czasu i kierunkiem wytyczonym przez Krychę P. Teraz padam na kolana i nabożnie zwracam głowę ku Ostrołęce D

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 11:54 | 19.06.2016

Chyba nie wiem, kim jest Krycha P., acz podejrzewam, że polityka jest tu na rzeczy... Już od dawna nie włączam TV, a teraz widzę, że i na polszczyznę ma to dobry wpływ :)

10.06.2016

[konto usunięte] 12:35 | 19.06.2016

>Chyba nie wiem, kim jest Krycha P., acz podejrzewam, że polityka jest tu na rzeczy...
>Już od dawna nie włączam TV, a teraz widzę, że i na polszczyznę ma to dobry wpływ :)

Ależ Baobab-ko, nie wierzę. Nawet jeśli "nie włączasz TV", musiałaś przynajmniej słyszeć o Krystynie Pawłowicz. Jeśli jednak nie, to służę pomocą:
natemat.pl/152993,krystyna-pawlowicz-jest-jak-sienkiewicz-i-mic  kiewicz-prof-bralczyk-nie-powinnismy-byc-przesadnie-okrutni-dla-poslan ki
Dla leniuszków, odpowiedni cytat:

"Profesorze, to "wziąść" czy "wziąć"? Posłanka Pawłowicz miała trochę racji, a może szła w zaparte broniąc błędu językowego?
– W literaturze "wziąść" pojawiało się u Henryka Sienkiewicza i Adama Mickiewicza. Obaj używali tej właśnie formy. Zupełnie jak teraz posłanka Pawłowicz. Ja wiem, że poprawniej jest powiedzieć "wziąć", "zająć", "przyjąć", itd., itd, ale nie powinniśmy być specjalnie okrutni.

Nie tylko zresztą wobec posłanki, ale wszystkich, którzy mówią lub piszą "wziąść". Robią to często przez analogię np. do "siąść", "jeść", "trząść". To nie jest forma poprawna, ale trzeba pamiętać, że właśnie tej formy używali nasi wielcy pisarze. Tyle na ten temat. Co dalej?"

Chylę w pokorze głowę.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 12:58 | 19.06.2016

No i wreszcie rozumiem, dlaczego w szkole jakoś instynktownie unikałam spotkań z literaturą tych dwu wielkich pisarzy ;)

10.06.2016

[konto usunięte] 13:02 | 19.06.2016

Z pewnością nie jesteś odosobniona w swoich instynktownych wyborach D
Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl