Forum dyskusyjne

Ubezpieczenie OC dla samochodów osobowych

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 07:51 | 23.06.2016

Witajcie

Czy ktoś ma wiedzę, ile obecnie płaci się za ubezpieczenie samochodu osobowego, przy wjeździe do Rosji, na ok. 10-14 dni ?
Zamierzam wjechać do Rosji autostradą M1. 5 lat temu stały tam samochody osobowe, trzeba było podejść do któregoś i jakiś gościu wypisywał ubezpieczenie, za które płaciło się w rublach. Czy teraz coś się zmieniło ? - dopuszczalna inna waluta, jakieś biura, inne procedury ?

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 12:18 | 23.06.2016

A nie wystarczy tylko zielona karta

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 07:30 | 24.06.2016

Zielona Karta w Rosji jest nic nie wartym papierkiem. Oni mają swoje ubezpieczenie i właśnie o to zapytuję

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 11:49 | 24.06.2016

siemka , przeszukałem różne strony ale nic nie znalazłem na temat innego ubezpieczenia samochodu przy wjeździe do rosji, wszędzie tylko piszą o zielonej karcie i naszym ubezpieczeniu.

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 13:36 | 27.06.2016

Witaj.
Nie zmienia to faktu, że takie opłaty (ubezpieczenia) są. Chciałem się dowiedzieć czegoś aktualnego, ale najwyraźniej nikt nie ma wiedzy w temacie.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 14:44 | 27.06.2016

Oczywiście Szpak ma rację, zielona karta to jest właśnie ubezpieczenie samochodu na kraje poza UE w tym Rosję.

Zielona Karta to polisa od odpowiedzialności cywilnej kierowcy podróżującego po państwach spoza Unii Europejskiej. Oficjalna nazwa tej polisy to Międzynarodowa Karta Ubezpieczenia Samochodowego – Rosja należy do Systemu Zielonej Karty.

Państwa, w których posiadanie tego dokumentu ubezpieczeniowego jest obowiązkowe, zrzeszone są w Systemie Zielonej Karty. Są to:

Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, ROSJA, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Rosja podpisała także Konwencję Wiedeńska w Ruchu Drogowym, wiec nie mogą wymagać nic więcej co jest wymagane w Polsce.

Przy minimum zaangażowania można się tego wszystkiego dowiedzieć samodzielnie.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 14:56 | 27.06.2016

Oprócz Zielonej Karty potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnie z Artykułem 15 pkt. 3, Wspólnotowego Kodeksu Wizowego,ważnego na całym terytorium państw członkowskich i obejmującego całkowity okres pobytu minimum w wysokości 30 000 EUR. Ale to ubezpieczenie jest wymagane niezależne od Zielonej Karty.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 19:11 | 27.06.2016

>

>trzeba było podejść do któregoś i jakiś gościu wypisywał ubezpieczenie, za które
>płaciło się w rublach. Czy teraz coś się zmieniło ? - dopuszczalna inna waluta,
na każdej istniejącej jeszcze granicy (wschodniej) po drugiej stronie są takie budki. Jak sobie nie wykupisz ubezpieczenia w Polsce to tam też możesz wykupić ubezpieczenie, tylko pamiętaj kupując po drugiej stronie ubezpieczenie okaże się masz papierek który jest nic nie wart, więc zastanów się czy warto, kupując zieloną kartę w Polsce na 30 dni płacisz 20zł, niektóre firmy ubezpieczeniowe wydają ją za darmo.

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 10:01 | 29.06.2016

Dobra, dobra mądrale ;-)

A teraz łapka w górę, kto był w ostatnim czasie samochodem w Rosji i nie mówię tu o Kaliningradzie. Ten kto nie był, nie ma racji ;-)

Ubezpieczenie medyczne, zielona karta - wszystko jasne. Dodatkowe ubezpieczenie dla samochodu wystawiane na granicy Rosji - sprawa kolejna.

Więc, liczę teraz na głosy "naocznych świadków" ;-)

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 16:56 | 29.06.2016

Jak wiesz lepiej "mądralo" to po co zawracasz .... (wiesz co). Zadzwoń do konsulatu ..., ale nie wiadomo czy oni tez będą wiedzieć?

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 22:00 | 29.06.2016

O tym, jak naprawdę funkcjonuje Rosja dowiesz się od ludzi, którzy albo tam żyli, albo tam byli, Oficjalnie jest jak z obiektywną telewizją w tym kraju.

Zatem, napisałem, poprosiłem o informację ludzi, którzy rzeczywiście mają coś do powiedzenia w temacie.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 23:52 | 29.06.2016

LOL jakie głębokie. Strzelam bez dowodów empirycznych, że o tym jak funkcjonuje Rosja to sami Rosjanie nie mają pojęcia. Ale jak już się dowiesz, to koniecznie podziel się ta wiedzą na forum. Ja byłem w Rosji tylko 9 razy więc na pewno nie jestem specem od funkcjonowania Rosji. Wiem tylko jak się tam poruszać, wjechać i wyjechać. Następnym razem najlepiej na wstępie określ kryteria dopuszczające jakimi musi się legitymować Globowicz na Twoim wątku. Пока i bez odbioru.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 09:40 | 30.06.2016

kurek, nie podnoś sobie ciśnienia, na wjazd do rosji musisz mieć ubezpieczenie pojazdu które obowiązuje w tym kraju, nie każda firma ubezpieczeniowa w naszym kraju oferuje ubezpieczenia obowiązujące tam. Ważne też jest żeby polisa opiewała przynajmniej na czas całego pobytu 30.000 Euro. Prz wjeździe do rosji musisz posiadać "zieloną kartę"
zresztą poniżej przedstawiam ci wyciąg z ambasady :

Ubezpieczenie na wyjazd do Rosji to podstawa przy planowaniu podróży na wschód. Bez polisy nie otrzymasz nawet wizy turystycznej czy biznesowej! Przedstawienie dokumentu świadczącego o posiadaniu polisy z sumą ubezpieczenia 30 000 Euro ważnego na terytorium Federacji Rosyjskiej jest warunkiem uzyskania wizy. Ponadto, aby uzyskać wizę turystyczną musisz mieć:

paszport, ważny co najmniej 180 dni (licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy upoważniającej do wjazdu do Rosji),
wniosek wizowy wypełniony elektronicznie w języku rosyjskim lub angielskim,
voucher turystyczny czy inne potwierdzenie obsługi turysty zagranicznego przez rosyjską organizację prowadzącą działalność turystyczną.

Wiza turystyczna wystawiana jest maksymalnie na okres do 30 dni, a jedno lub dwukrotna wiza biznesowa na okres do 90 dni. Dodatkowo w konsulacie możesz zostać poproszony o złożenie dodatkowych dokumentów.

Jechać czy nie jechać samochodem do Rosji?

Jakie warunki należy spełnić aby podróżować autem przez Rosję?

Należy wyrobić międzynarodowe prawo jazdy (procedura może trwać do tygodnia w odpowiednim starostwie powiatowym w miejscu zamieszkania kierowcy.

Zielona Karta. Przed wyjazdem upewnij się że twój samochód posiada odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Rosji, a więc przede wszystkim ubezpieczenie OC samochodu. Zielona Karta często jest dodawana gratis przy zakupie polisy OC.

W chwili wjazdu należy wypełnić w minimum dwóch egzemplarzach deklarację osobistą związaną z środkiem lokomocji. Pamiętaj że dokument ten trzeba będzie przedstawić również przy wyjeździe z Rosji. Posiadanie kompletu dokumentów jest niezmiernie ważne także podczas kontroli w czasie podróży, bo w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wymuszania łapówek.

Ubezpieczenie auta. Przeliczając wydatki na ubezpieczenie na wyjazd do Rosji warto uwzględnić w nich także koszty ochrony samochodu takiej jak Autocasco czy ubezpieczenie Assistance. Przed zakupem zawsze pytaj o zakres ubezpieczenia i upewnij się czy będzie obowiązywać na terytorium Federacji Rosyjskiej.
до побачення

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 23:44 | 30.06.2016

W tym, co i jak pisałem, bynajmniej nie miałem na celu podnoszenia sobie, ani innym ciśnienia. Jednak widzę, że niejaki "paweł.p" wyraźnie zmierza w tym kierunku.
Zatem, bardzo dziękuję za jego niemerytoryczne uwagi.

Co do zielonej karty i Rosji, o co zapytuję w tym poście, jak nie zapomnę, w sierpniu/wrześniu opiszę wam, jak się wszystko potoczyło.
Tymczasem

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 14:58 | 08.07.2016

Myślę, że tym wpisem zamknę ten temat.

Otóż, z informacji jakie uzyskałem bezpośrednio z Rosji, sprawa wygląda tak :

Jeśli na zielonej karcie kratka z RUS nie jest przekreślona, czyli inaczej mówiąc, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również ten kraj, na granicy nie ma potrzeby wykupywania dodatkowego ubezpieczenia. To ew. ubezpieczenie, czy też jak jest nazywane - podatek/opłata graniczna - obowiązuje jedynie w przypadku braku odpowiedniego wpisu na zielonej karcie.

Szerokiej drogi wszystkim wybierającym się do Rosji. Może się gdzieś tam spotkamy ;-)

paweł.p dołączył
01.05.2014

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:52 | 08.07.2016

Jakbyś tylko czytał ze zrozumieniem to co wcześniej pisali forumowicze... Pierwszy raz jedziesz za granicę ? Ludzie w dobrej wierze opisują sytuację, przedstawiają co masz zrobić , odniesienie do Zielonej Karty pojawia się wielokrotnie, i na koniec jednak nie trzeba żadnego dodatkowego ubezpieczenia ?

stecan dołączył
17.06.2006

stecan 21:38 | 08.07.2016

Jestem właśni w Moskwie rano przyjechałem autem Najlepiej to mieć polskie ac i nie ma problemu. Po co głowę sobie zawracać oc rosyjskim? Poza tym jak wpuszczą auto z polski bez Ac? Chyba źle postawione pytanie. Pozdrawiam
Stefan Moskwa

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:28 | 09.07.2016

Teraz wreszcie zrozumiałem jak wjechać - podstawa, to "nie przekreślać Rosji". Dzięki za wyjaśnienie kurek. Gdyby nie Twoja wnikliwa analiza, to aż strach pomyśleć.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:56 | 09.07.2016

Szkoda, że nie ma możliwości "zalajkowania" niektórych postów. Właśnie trafiłeś w sedno - grunt to "nie przekreślać Rosji"...

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 17:27 | 13.07.2016

No i sam widzisz kurek, że to co wcześniej pisałem oraz inni sam sobie potwierdziłeś, i teraz myślę że jesteś już szczęśliwym człowiekiem, pozdrowionka

kurek dołączył
15.02.2008

kurek 08:13 | 21.07.2016

Jako, że w Rosji nie wszystko jest tak, jak jest napisane, czego sam, czasami boleśnie doświadczałem, odnośnie ubezpieczenia zielonej karty i dodatkowego ubezpieczenia granicznego, potwierdzającego moje wątpliwości, przytoczę wam link : autempoeuropie.pl/rosja  , gdzie jest wyraźna sugestia, że władze rosyjskie "zalecają" - polecam lekturę.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 13:34 | 21.07.2016

Przeczytałem, kurek, tylko nie wiem po co? Na podanej przez Ciebie stronie nic nie ma poza zbiorem podstawowych informacji szeroko dostępnych w Internecie. I to niby z tego portalu wyciągnąłeś ten wniosek . Jedyna informacja o dodatkowym ubezpieczeniu na podanej przez Ciebie stronie to: "władze rosyjskie zalecają wykupienie, na granicznym przejściu drogowym, krótkoterminowego (15-dniowego) ubezpieczenia komunikacyjnego", ale jaka jest podstawa tego twierdzenia, skąd wzięli tą informację i jakie władze tak sugerują, to już nie podali. A Ty zamiast po prostu podziękować za to, że mimo twojego niczym nieuzasadnionego sarkazmu chciało nam się dalej odpowiadać, próbujesz podtrzymać swoją tezę? - zresztą nikt tu nie twierdzi, że taki przypadek gdzieś nie wystąpił i jakiś złośliwi rosyjski celnik nie postąpił wbrew obowiązującym przepisom, ale na pewno nie jest to reguła.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl