Forum dyskusyjne

Korfu co warto zobaczyć

kategoria

kraj Grecja

sylwialiako dołączył
07.07.2016

sylwialiako 11:18 | 10.07.2016

Korfu to niesamowita wyspa i warto ją zwiedzić z wielu powodów , nie tylko z powodu historycznych budowli czy rejsów (fajnie jest się wybrać w rejs łodzią ze szklanym dnem i podziwiać piękno wodnego świata ). Ale oczywiście najważniejszym powodem żeby zwiedzić Korfu są plaże, a na Korfu jest ich 119 , moim zdaniem wyspy na morzu Jońskim mają najpiękniejsze plaże z całej Grecji .Polecam The best of Corfu www.belmare.gr/corfu-blog-top-ten-experience/the-best-of-corfu/ 

kiziuk dołączył
08.07.2016

kiziuk 17:07 | 10.07.2016

Ja polecam Paleokastritsę. Malownicze i zadbane miejsce. Polecam wynajęcie samochodu i pojeździć po okolicznych cudnych wioseczkach w górach. Jest to koszt około 40 Euro na dzień ale, mozna nawet wynegocjować 35 (nie w komercyjnych wypożyczalniach). Piękne jest także miasto Kerkyra. Zachęcam na spacery po starówce wśród zabytkowej architekury prrzypominającej tę z Dubrovnika, a także specerek na Kanoni skąd można podglądać z bliska lądowanie samolotów.

Polecam fajną knajpkę w Kerkyrze z tradycjonalną kuchnią lokalną, fantastycznym szefem oraz niewysokimi cenami. Nazywa się "Bakalogatos".

Byliśmy także na jeden dzień w Albanii. Tutaj popełniliśmy błąd, bo liczyliśmy na chilout na starówce i chodzenie po tradycjonalnych sklepikach. Niestety niesprawdziliśmy wcześniej, że w Sarandzie nie ma jako takiej starówki. Polecam wcześniej zaplanować ten pobyt.

My byliśmy przed sezonem (połowa maja). Super czas na odpoczynek, ponieważ nie ma tłumów, a i ceny są przedsezonowe. Niemniej jednak pogoga może byc w kratkę. Podczas tygodnia spędzonego na Korfu mieliśmy 3 dni deszczowe. Reszta czasu to przyjemna słoneczna pogoda bez upałów jeszcze.

kryspin11 dołączył
18.06.2014

kryspin11 13:10 | 13.08.2016

Czy ktoś coś jeszcze ma może do dodania?

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 00:25 | 17.08.2016

Polecam piękną, zieloną wyspę Korfu. Wbrew opiniom korzystałem z lokalnej komunikacji i jestem zadowolony, może dlatego, że starałem się dziennie pokonywać pieszo odcinki min. 10 km. Szlaki piesze na Korfu są oznakowane i niestety rzadziej uczęszczane, przez to czasami zarośnięte trawami i paprociami. Wyspa ma wiele tajemnic i atrakcyjnych miejsc, których warto poszukać w przewodnikach, a jeszcze lepiej o szczegóły dopytać miejscowych
Szlaki piesze na Korfu:
pl.wikiloc.com/szlaki/wycieczki-piesze/greece/kerkyra 
www.corfu-trail.com/en/corfu-trail-map.html 

kryspin11 dołączył
18.06.2014

kryspin11 22:01 | 15.06.2017

właśnie jestem po ponownej wizycie na tej wyspie, to juz mój trzeci raz, tym razem już wracam na nią dla relaksu, odwiedzić znane miejsca i stwierdzam stanowczo, że to niesamowite miejsc do wypoczynku

Gretta dołączył
22.07.2017

Gretta 18:53 | 22.07.2017

Ja również polecam przygotować się do wycieczki na Korfu, poczytać wcześniej o tym, czym różni się Korfu od innych greckich wysp. Na pewno nie sa to Cyklady, ale mimo to, uważam, ze Korfu po prostu wymiata. Jesli zagłebimy sie w ciekawostki na temat wyspy,zawilosci historyczne, poczytamy o zwyczajach miejscowych, podejdziemy do niej z ciekawoscią i jesli zechce nam sie pojeździć nie tylko po wiekszych miasteczkach i typowych turystycznych must see, ale też po wioskach, to można być oczarowanym. Ja wracam tam już trzeci raz i serio, nie mam dość.
Bloga jak i całą działalnosc wspomnianej pani Doroty znam, jako pasjonatka Grecji i podpisuje sie rekami i nogami, aby Polacy z tego korzystali, jeden z najlepszych sposobów na zwiedzenie wyspy.
Jesli nie z Sałatką, to polecam wypozyczyc samochod - jesli koszty rozlozymy na wiecej niż dwie osoby, wyjdzie tanio.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl