Forum dyskusyjne

Pobyt Stały w Panamie bądź innym kraju Ameryk Południowej i Środkowej

kategoria podróże po świecie

kraj Panama

damian_1313@interia.pl dołączył
10.07.2016

damian_1313@interia.pl 16:57 | 10.07.2016

Witam

Moi znajomi i ja, zamarzyliśmy sobie, aby osiedlić się w jednym z państw Ameryki Środkowej bądź Południowej.

Byliśmy rok temu na wakacjach właśnie w tym rejonie i niezwykle urzekła nas Panama, a nawet większość krajów tamtego regionu wydaje nam się niezwykle przyjazna i odpowiednia, aby zapuścić tam korzenie:)
Planujemy przenieść się tam za około 1,5 roku.

Wiem, że aby starać się o pobyt stały są dostępne następujące opcje: panamainfo.com/en/visas-how-stay-and-live-panama 

Cała nasza trójka nie zamierza podejmować pracy na miejscu, ponieważ wykonując pracę zdalnie możemy uzyskać dochód na poziomie 500-600$ co niestety nie wystarczy, aby uzyskać stały dochód 850$, który jest jednym z możliwości uzyskania pobytu stałego.

Niestety nie posiadamy też w zanadrzu kilkudziesięciu tysięcy dolarów na inwestycję.

Chciałem wiedzieć, czy istnieją może jakieś inne sposoby na to, aby móc zostać w Panamie na stałe?

Może osiedlenie się w innym z państw Ameryki Środkowej i Północnej jest łatwiejsze?

Dodam, że kiedyś słyszałem o możliwości dłuższego pobytu dzięki wolontariatowi, przepracowując kilka godzin tygodniowo, poprzez np. nauczanie języka angielskiego, lecz nie mogłem znaleźć informacji, czy taka opcja jest dostępna w którymś z krajów Ameryk Północnej i Środkowej.

Może ktoś również orientuje się, czy w państwach z tego regionu, które podlegając państwom Unii Europejskiej(Gujana Francuska, Aruba itp.) nie byłoby łatwiej się osiedlić?

Każda pomoc i odpowiedzi są mile widziane, z góry dziękuję wszystkim za poświęcony czas:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl