Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

Przesiadka - wiza tranzytowa

kategoria podróże po świecie

katnanas dołączył
26.07.2016

katnanas 01:14 | 30.07.2016

Witam, za kilka miesięcy mam w planach lecieć do Indonezji. Jest to mój pierwszy wyjazd tak daleko, podróżuję też sama.

Znalazłam bilety w przystępnej cenie na stronie tickets.pl

Jednak czekają mnie 2 przesiadki, żeby było taniej oczywiście :)

Jedna z nich w jest Berlinie, kolejna w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Mam pytanie w sprawie wizy tranzytowej w tym kraju. Czy są z tym jakieś problemy? Jak taką wizę się otrzymuje, czy trzeba to w jakiś specjalny sposób wcześniej załatwiać? Czy potrzebuję jakichś specjalnych dokumentów, aby ją otrzymać?

Z faktu, że jestem bardzo niedoświadczona w samotnym podróżowaniu samolotem, a z przesiadkami nigdy nie latałam, ani tak daleko, wiadomo trochę stresu jest :D Dlatego bardzo zależy mi na rozwianiu wszelkich wątpliwości, nie chciałabym utknąć w obcym kraju, sama, nie wiedząc co ze sobą zrobić :D

Dziękuję za wszelką pomoc :)

alchemia_momentu dołączył
07.12.2015

alchemia_momentu 07:31 | 30.07.2016

Nie potrzebujesz wizy. Pobyt turystyczny do 90 dni jest bezwizowy.
Przesiadłam się w tym roku w ZEM i wszystko odbyło się bez wiekszego problemu.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 12:01 | 05.10.2016

Hej. Podpinam się. Mam przesiadkę w Dubaju. Podczas powrotu będziemy tam 17 godzin. Dobrze by było wyjść z lotniska. Czytałem opinie, że jest wymagana płatna wiza tranzytowa, ale opinie mają kilka lat :) . Lot FlyDubai.
Jak wygląda sytuacja ? Czy aby opuścić lotnisko jest wymagane wcześniejsze wykupienie wizy ?
Pzdr.

bartek79 dołączył
15.05.2011

bartek79 12:25 | 05.10.2016

W Emiratach nie ma wiz! Dostajesz do paszportu pieczątkę i jesteś w Emiratach.Tyle na ten temat.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 13:02 | 05.10.2016

Dzięki, właśnie doczytałem też na stronach ZEA :) Jesteśmy w gronie krajów , które mają bezpłatne wizy.
Pzdr

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 12:38 | 11.01.2017

Wizy są, ale dla Polaków bezpłatne - wbijane na lotnisku. Nie potrzeba wiz jeśli nie wychodzi się z lotniska, a tylko przesiada się z samolotu na samolot.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl