Forum dyskusyjne

najlepszy czas

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

miszka dołączył
08.03.2008

miszka 12:59 | 08.03.2008

Mam w planach wyjazd do Nepalu na 4 - 8 tygodni, czas, w którym mogę tam wyruszyć i przebywać to sierpień/wrzesień + ewentualnie pierwszy tydzień października. Czy byłby to dobry okres na pobyt tam? Jakie są tam wtedy warunki? :)

Trocez dołączył
08.03.2008

Trocez 14:40 | 08.03.2008

Nie jest to najlepszy czas, lecz z opisanych względów (urlop na uczelni) wybieramy sie do Nepalu na przełomie sierpnia i września na treking. Zapraszammy.

miszka dołączył
08.03.2008

miszka 14:55 | 08.03.2008

to jaki jest najlepszym czasem? i na co muszę się w takim razie przygotować wybierając sierpień/wrzesień..?

miszka dołączył
08.03.2008

miszka 15:06 | 08.03.2008

zastanawiam się nad projektem dla wolontariuszy pracujących w różnych małych wioskach w Nepalu, bo chcę poznać bliżej kulturę...więc trekking nie będzie raczej moją głównym działaniem...

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 20:46 | 09.03.2008

Byłem w Nepalu 4 razy - definitywnie najlepszy czas na jakieś rozsądne trekingi to połowa październik do połowy listopada. Wtedy (z reguły) nie pada, dni są jasne i widoki przednie. Sierpień - wrzesień jest fatalny bo to monsun i codziennie pada - tzn, do południa jest OK, ale po południu pada codziennie i mocno. Oczywiście wiąże się z tym wysoki poziom wód w rzekach i często są nie do przejścia. Dobry jest podobno marzec-kwiecień, ale wtedy topnieją śniegi i przejścia przez rzeki są praktycznie niemożliwe. Do tego dochodzi ryzyko lawin. W sierpniu-wrześniu polecałbym Ladakh-Zanskar (Leh i okolice) w Indiach - pogoda super a widoki niewiele gorsze niż w Nepalu.

MarciaM dołączył
01.08.2007

MarciaM 08:16 | 04.04.2008

A ja bylam w zeszlym roku 10 dni w Nepalu, w polowie marca. Tydzien spedzilam na trekinngu, rejon Annapurny. Pogoda przepiekna, tylko raz po poludniu byla 2 godzinna burza. Wedrowalismy dnem wysuszonej rzeki Kali Gandaki, w krotkich spodenkach i koszulkach. Cieplo, przeslicznie, widoki niezapomniane. Zaleta podrozy w tym terminie sa obledne kwitnace rododendrony na szlaku, ktore swoimi czerwono rozowymi kolorami odbijaja sie od osniezonych szczytow na horyzoncie.

Slyszalam tez opinie, ze lepsza jest jesien. No ale to pewnie tez duzo zalezy od roku i rejonu, w ktorym sie przebywa.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 16:54 | 18.01.2009

ja bylam na przelomie pazdzeirnika i listopada i wtedy bylo naprawde ok

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 23:01 | 26.01.2009

Sierpień - wrzesień jest fatalny bo to monsun i codziennie pada
A tam pada, jak pada, do tego co widziałem w Indiach to ten deszcz nawet mżawki nie przypominał. Byłem cały sierpień i pamiętam dwie ulewy, a reszta dni słońce, chmurki, może kwestia szczęścia - z Himalajami to prawda, że jak niebo zachmurzone, trzeba blisko podejść aby coś zobaczyć ;) albo.. wcześnie wstawać! Lawiny to normalka na trasie - bo nikt tego nie sprząta, do czasu uspokojenia się pogody. Jako plus na sierpień to dodam od siebie, że rafting jest wtedy bardzo udany - dziewczyny były wcześniej w Ladakh i bez porównania. Poza tym mało ludzi na trasie, a trek jest bardziej cywilizowany niż na trasie Ladakh - zawsze się znajdzie nocleg (przynajmniej na Jonson Trek), na Annapurna Trek wchodzisz wyżej i namiot się przyda ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl