Forum dyskusyjne

Delhi czy Jajphur

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

ATarnawa dołączył
21.05.2007

ATarnawa 11:55 | 10.03.2008

Witam doświadczonych poróżników:)
Mam pytanie, bedziemy w Indiach przez ca. 3 tygodnie. Chcemy duzo zobaczyc (na polnocy np. Delhi, Agra, Kajuharo, Waranasi i na poludniu Indii - Madras, Kerala, Madurai) ale tez chwile odpoczac. Zeby to pogodzic, skrocilismy pobyt na polnocy Indii rezygnujac z Jajphuru. Za to na Delhi, do ktorego przylatujemy, mamy dwa dni. Pytam osob ktore byly w Jajphurze i Delhi czy nie warto jednak pojechac do Jajphuru a na Delhi miec tylko jeden dzien?

vulpes dołączył
13.08.2007

vulpes 15:08 | 10.03.2008

Namaste! Ja jednak zdecydowanie polecam Ci Japur- w Delhi to najwyżej 1 dzień: B.rama Indii,Radźgat,Dżama Mashid(meczet).A Jajpur to przede wszystkim Fort Amber.
Macie bardzo ambitny plan,skorygujcie go trochę , bo np żeby poczuć klimat Benares to trzeba ze 3 dni.Osobiście odpuściłbym południe i po Varanasi(Benares) zobaczył Ajantę i Elorę-a jest co zobaczyć i pojechał na Goa no Colva.Tak to z wywieszonym językiem będziecie gonić z pociągu na pociąg wykończeni,a jeszcze trzeba wziąść pod uwagę specyfike indyjskich kolei- najdłużej to na pociąg na dworcu czekałem 7 h!!!.Południe Indii warto połączyc z Cejlonem na następny raz- ja osobiście tak robię :))) Pozdrówka vulpes

himalovo dołączył
10.02.2007

himalovo 20:00 | 10.03.2008

Witaj, no ja miałem pecha albo zupełnie nie czuję klimatu Delhi. Wracając z Nepalu do Polski ( Jak tylko będzie to możliwe, chcę do Nepalu wracać - tam czułem się jak u siebie :) ) Byłem e Delhi 4 dni - o zgrozo 4 dni do kosza ! Na to miasto nie poświęciłbym nigdy więcej nawet 1godziny - lepiej zostać na lotnisku i czekać na lot do Kathmandu - a tak serio to tak jak poprzednik - wystarczy jeden dzień na Delhi moim zdaniem, ale jak kto lubi. pozdrawiam

karola666 dołączył
19.05.2007

karola666 21:29 | 10.03.2008

za dużo macie w planach... ja polecam jaipur. a z drugiej strony
choć wszyscy psy wieszaja na delhi - tez warto zobaczyc, czemu tak go nie lubią;-)))

miziol dołączył
24.02.2008

miziol 21:02 | 10.03.2008

Ja nie zobaczyłem Jajpuru a siedziałem 3 dni w Agrze i 2 w Delhi no i żałuję do dziś... No i pamiętaj Indii nie da się "zaliczyć", Indie mają swój rytm, swoje tempo i wymagają czasu!

ATarnawa dołączył
21.05.2007

ATarnawa 15:44 | 11.03.2008

To prawda, mamy dużo planow ale coz. Na "niespieszne zwiedzanie jest juz za pozno: obowiazki, praca. Mimo tego mam nadzieje, ze poczujemy magie Indii. A jak nam sie spodoba to tu wrocimy, np. na 3 tygodnie w Radżastanie... W kazdym razie, dziekuje za rady - mysle, ze wybierzemy sie do Jajphuru. W Waranasi chcemy spedzic 2 dni. Zyskujemy troche czasu bo czesc pozdrozy (Waranasi-Madras) planujemy odbyc samolotem. Tak przynajmniej nam polecal pewien "znajomy" Hindus...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl