Forum dyskusyjne

ZAGADKA - tylko dla bywalców Galerii

kategoria podróże po świecie

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:06 | 10.03.2008

Uświadomcie mnie proszę (bom tu świeżynka) - czy jest możliwe, by ktoś kto nie wystawia swoich zdjęć i ma średnią 3.7 z ocen wystawianych ocenił 30 zdjęć (wszystkie) jednego autora na 5 - soląc np. 3 komuś czyje zdjęcia znajdują się w piątce najlepszych wszechczasów? Czy to tu normalne, a zawodzi mnie logika i rachunek prawdopodobieństwa?

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 08:30 | 11.03.2008

Pewnie zawsze w życiu były jakieś kalkulacje, może Ktos chce dowartościować swój warsztat fotograficzny. A swoja drogą rada na to jest jedna musieli by oceniać zdjęcia użytkownicy którzy maja juz na swoim koncie kilka zdjęć .Chociaż jak Ktos sie uprze to też

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:19 | 11.03.2008

zapewne masz rację - tego się pewnie nie da uniknąć. Można by było rozszerzyć skalę ocen o "połówki", bo w przypadku wątpliwości rezygnuję w ogóle z ocenienia zdjęcia (zresztą jest ich tu tyle, że wszystkich ocenić się nie da:)

kaaarol dołączył
25.02.2008

kaaarol 14:39 | 12.03.2008

Bo1 Sprawdź komentarze zdjęcia numer 27686 - tam właśnie zobaczysz jak sobie radzą inni w ocenianiu swoich zdjęć

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:23 | 12.03.2008

sprawdziłam... ten sam schemat, tylko dotyczy innej osoby. Smutne, bo robi na tyle dobre zdjęcia, że poradziłaby sobie bez klona..., tym bardziej, że to tylko zabawa. Pozdrawiam :)

McUch dołączył
07.03.2008

McUch 22:34 | 12.03.2008

Wojna o oliwkę :). zamieszanie robione przez kaaarol dotyczy mojego zdjęcia. Fakt, że ocenę bardzo dobrą wystawiłą moje kolezanka (a nie jak sugeruje kaaarol ja sam). Ale burza jaka z tego wynikła chyba nie jest tego warta. Zdjęcia wrzucam od niedawna i jestem troszkę zszokowany, że toczą się tu takie boje (poziomem komentarzy również). Zdjęcia robię amatorsko i myślałem, że to portal dla podrózników, a nie dla fotografów. A ocena to zawsze rzecz subiektywna. Może trochę więcej życzliwości, a mniej podejrzliwości. I niech to będzie koniec dyskusji międzu nami Kaaarol! Pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:21 | 12.03.2008

Nie z Twojego powodu naszła mnie refleksja do napisania tego posta, ale faktem jest, że rodzina i przyjaciele robią niechcący niedzwiedzią przysługę autorowi, bo może podciągną go w ocenach... ale wychodzi na osobę niezbyt wiarygodną (o klonach że już nie wspomnę, a sam rozumiesz, że goły login żle się kojarzy i przy nim najsurowsi arbitrzy tej Galerii wyglądają jak anioły sprawiedliwości :)))

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 12:06 | 13.03.2008

Bo :) wszystko jest możliwe i jedyny sposób to nie przejmować 'seryjnymi' złymi oceniaczami, przegladasz oceny i wiesz - ta pani zawsza daje trójkę, tamta dwójke, ta pani lubie tego pana, a ten pan nie lubi kogoś tam... a brattea czepia się dat na na zdjęciach i krzywych horyzontów ;-)))
ale - dobre zdjęcie zawsze się obroni, więc (uwaga - wazelina) mam nadzieję, że Twoich jeszcze sporo na globtroterze zobaczymy :) pozdrawiam serdecznie.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:24 | 30.03.2008

widzę Kaaarol, że znalazłaś rozwiązanie zagadki - masz browca (przynajmniej wirtualnego) :))))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 22:57 | 14.03.2008

Jak to czytam to włos się jeży na głowie.
Takie podchody dla punktów?
Ja uwielbiam oglądać dla oglądania, ale żeby...
Wiem już dlaczego nie mogę zalogować się jako Ziuta bez m.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:10 | 13.03.2008

Widzisz Bratteo - sprawa ma się tak, że złe oceny mi nie przeszkadzają. Nie ukrywam, że jestem amatorem i laikiem, o sprzęcie wspominać nie będę, bo nie chcę narażać Cię na niesmak :). Decydując się na wrzucenie fotek, liczymy się z różnymi ocenami, bo każdy ma inne poczucie estetyki i różne rzeczy podobają mu się.... lub nie. To jest w porządku - nie lubię tylko taniego cwaniactwa, bo mi to psuje zabawę :). Pewnie jeszcze w marcu, bo mi Kuba nie wypaliła, a chciałam ją objechać na rowerze - mam za to więcej czasu na bywanie tutaj. Pozdrawiam :)))

12250 dołączył
21.06.2005

12250 18:23 | 13.03.2008

Ha , ha, ha !!! Nowi bywalcy, stare problemy !!!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 07:55 | 14.03.2008

No cóż - krótko, zwiężle... i na temat. Obiecuję, że się przyzwyczaję ;)))

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 13:17 | 19.03.2008

To Ja podam jeszcze jeden przykład - Pan Przedpole wystawił swoje zdjęcia skomentowałem je - myślę że nie obrażając jego , a nawet podziwiam jego miłość do starej polskiej budowli i miejsc w Polsce o których opowiada z pasją.
Niestety postawiłem 3 i napisałem że zdjęcie jest nudne i mało ciekawe ( takie akurat było ) Pan przedpole usunął zdjęcie w ciągu godziny razem z komentarzem . Natomiast pani biblio ( zona , a może sam zainteresowany pod innym nickiem ? domniemam ponieważ jest ta sama miejscowość i oceny które wystawia dla przedpola to same 5 ) wystawia mi najniższe oceny jakie tylko pozwala mu serwis .Myślałem ze człowiek Który ma już prawie 50 lat - jest człowiekiem dojrzałym. Tak bardzo lubiłem komentarze, te lepsze i gorsze. Brzydzę się takimi zagrywkami i ludźmi jak pan Przedpole. Myślałem ze to portal ludzi z pasją i bardziej przyjaźnie nastawionych do życia. Co na to admin ?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 14:13 | 19.03.2008

Przygladamy sie Waszym wypowiedziom i bedziemy reagowali na tego typu sytuacje

GlobAdmin

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 10:07 | 21.03.2008

Markoo - mnie taka sytuacja spotkała kilka dni po przyjściu tutaj (może tylko bardziej wyrafinowana) - może i dobrze, bo to był kubeł zimnej wody na łeb (jeszcze przed Lanym Poniedziałkiem :). Jest to przykre, bo też myślałam, że jest to portal dla ludzi, którzy z włóczenia się czy to po świecie, czy po Polsce uczynili sobie życiową pasję i żyją na tyle w zgodzie z samymi sobą, że nie potrzebują nikogo "podgryzać", dokopywać innym z bezinteresownej zazdrości, czy innych frustracji :). Na szczęście większość jest normalna i nie ma co przejmować się chorymi jednostkami, bo zgorzkniejemy i będziemy podobni - czego nikomu nie życzę. Ty wiesz (i większość oglądających też), że robisz fajne, dobre zdjęcia... a tylko to się liczy. Pzdr - Wesołych Swiąt :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:48 | 25.03.2008

zastanawia mnie również (co za czepliwa baba ze mnie :) - kasowanie po jednej trzeciej zawartości swojego albumu - i nie chodzi mi o skasowanie podwójnie wgranego zdjęcia (co i mnie się zdarzyło), ale chyba o podniesienie pozycji w rankingu. Patrząc w ten sposób jakiekolwiek ocenianie zdjęć traci sens...

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:57 | 25.03.2008

To akurat dobrze..odpada sporo słabszych zdjęc:)Wielokrotnie pisałem,ze moim zdaniem za duzo prac jest dodawanych do serwisu...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:04 | 26.03.2008

może powinno tak być, że System elimuje np. raz w miesiącu zdjęcia ocenione poniżej pewnej ustalonej średniej - sama nie wiem... , zresztą po obejrzeniu Twojego albumu złapałam takiego doła, że przez pół roku nie mogłam się zdecydować na dodanie jakiegokolwiek ze swoich zdjęć :)))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 03:04 | 26.03.2008

Kurcze, Bo, nie wpedzaj mnie w kompleksy :)...sam jestem tutaj swiezutki i sam skasowalem chyba z 10 swoich zdjec - ze wstydu po ocenach :) Zalogowalem sie na tym forum z nadzieja na cenne uwagi, Sam jestem kompletnym amatorem :) Dziekuje , Brattea, za kilka Twoich uwag, prosze o jeszcze, jesli mozna :)
...a wszystkim "lowcom punktow" i "punktciarzom", jak wszedzie, cos tam w tylek i wagon szkla w oczy :)
pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:56 | 26.03.2008

eeech, nie przesadzaj :) - robisz ciekawe zdjęcia i (co bardzo mi się podoba) wrzucasz fotki z miejsc mało znanych i może dzięki nim, ktoś zdecyduje się pojechać właśnie tam... Chyba większość z nas jest amatorami i jeśli dobrze myślę, to raczej ciągamy się po świecie, żeby przeżyć coś fajnego, a nie po to by zrobić zdjęcia i się nimi pochwalić :). Zastanawiam się jedynie, czy top lista autorów nie budzi "morderczych" instynktów u niektórych... ale z drugiej strony... jak mają takie parcie, a System dopuszcza.... Co do rad to też je lubię i sama chętnie wielu rzeczy bym się dowiedziała (np. jak się kadruje przy pomocy IrfanView, czy przyciemnia). Zresztą do niedawna skrót PS raczej brzydko kojarzył mi się z PSM-em :))). Pozdrawiam ciepło.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 02:12 | 27.03.2008

dzieki Bo1, podnioslas mnie na duchu :)...Wiesz, ja ma taki plan, zeby miec na starosc caaaaala kupe dyskow ze zdjeciami gdzie bylem , to moja pasja, od malego :) JEZDZIC , WIDZIEC , PRZEZYC :)
pozdrawiam :)

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 18:32 | 27.03.2008

Mnie skrót PS też nic nie mówi. Pobyt na tym portalu traktuję jako relaks po stresującej pracy. Uwielbiam oglądać zdjęcia. Jestem totalną amatorką i nie oczekuję zachwytów. Nigdzie nie jest zastrzeżone, że to portal dla profesjonalistów. Dla mnie każde moje zdjęcie to niezapomniane wspomnienia, którymi chcę się podzielić. Z przyjemnośią oglądam wszystkie publikowane zdjęcia i oceniam je tak jak ja je widzę. Oglądając zdjęcia innych podróżników nabrałam ochoty na odwiedzenie niektórych miejsc, o innych tylko marzę bo narazie są nieosiągalne. Pozdrawiam wszystkich i życzą udanych podróży.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:47 | 27.03.2008

To skrót od Photoshopa, z tego co się domyśliłam. U mnie też każde zdjęcie, ma swoją historię, ale nie będę Was historiami zadręczać :))). Co do ocen - każdy z nas zwraca uwagę na coś innego - ja lubię ruch i ludzi, jakieś wydarzenia, ulice - ktoś inny wyżej będzie cenił piękne widoki, jakość, kompozycje... Pozdrawiam :)))

autoway dołączył
20.06.2006

autoway 11:36 | 30.03.2008

co ciekawe najniższe oceny innym stawiają tacy którzy nie wystawiają własnych zdjęć, czyli ewidentnie zaniżają oceny innym

autoway dołączył
20.06.2006

autoway 11:36 | 30.03.2008

co ciekawe najniższe oceny innym stawiają tacy którzy nie wystawiają własnych zdjęć, czyli ewidentnie zaniżają oceny innym

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 12:03 | 30.03.2008

Hej!
Tu mogę pomóc,bo też mam ten program...
Interesuje Cię kadrowanie i przyciemnianie?Ok,za parę godzin wyslę odpowiedź.Teraz czas na obiad:)

usunięty/nieznany 13:35 | 30.03.2008

Hmmm... No, żę tu toczy się wojna o punkty to zuważyłam - no ten przewodnik WYDAWNICTWA BEZDROŻA wart walki - te pare złloty droga nie chodzi, a miano bycia najlepsiejszym to kwestia honoru jak widzę hehe ; P. Ja tam chciałam sobie poprostu zdjęcia zapodać dla znajomych. Coś niby na galerie. Duży plus dla Adminów, bo fajna stronka i całkiem miło się zapowiedziała. Tylko bez urazy dla nikogo, ale zaczyna mi się tu nie podobać przez te punkty. Powinny być dobrowolne. Ja tam mogę ich nie mieć. Oceny nawet ok, ale to kwestia gustu kto co lubi. Mi to tam rybka ile kto daje. Wole napisać komuś coś miłego i podzielić się wrażeniami. No masowo tego tu nie przeżyłam jeszcze, ale może przyjdzie czas na wymianę doświadczeń. Chyba, że pomyliłam portal hehehe i nie o to tu chodzi ehhehee... Jest to u mnie możliwe, więc proszę o uświadomienie - nawet ze strony Admina : D hehehe No to tyle. Zapewne uraziłam czyjąś dumę, więc tak tak zróbcie to pojedźcie mi po punktach jeje hehehee Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych podrózników i tych bardziej powaznie podchodzących do sprawy P.S. Bo1 - co się przejmujesz. Zdjęcia każdego to jego dorobek - wszelkie wspomnienia, przeżycia, nawet wypadki ; P... Ta cała skala ocen i te pukty tylko ludziom w głowach zawracają i zamiast skupić się nanajważniejszym to wydziwiaja... Ale w sumie ja jestem tu nowa, a i wiekiem nie przyrównuje co do niektórych, wieć hmm...

usunięty/nieznany 15:11 | 30.03.2008

Wczytałam się dokładaniej w ten temat, aż do momentu gdy znalazłam tą wypowiedź:

>autor komentarza: kasy1
>data dodania: 2008-03-25 23:57:32
>treść:
>To akurat dobrze..odpada sporo słabszych zdjęc:)Wielokrotnie pisałem,ze >moim zdaniem za duzo prac jest dodawanych do serwisu...

Skomentuję tak - po co więc ten serwis, bo chyba się mylę w swej ocenie. Panie Admin może Pan mi napisze. Ludzie powariowali. Naprawde za dużo zdjęć? To chyba kwestia wydolności serwera... Po to chyba powstała ta strona, żeby zdjęcia umiweszczać. Irytuje mnie ta wypowiedź. I jeżeli żeczywiście to piortal dla snobów fotografików profesjonalistów z zamiłowania to ja podziękuję, bo to gra nie warta świeczki. Jak ludzie mogą być tak zawistni. Pokazałam to moim wpółlokatorom. Też się zdziwili. Po co na portalu ze zdjęciami umieszczać zdjęcia??? No zastanawiające naprawdę... Nie no w niedziele taka rozterka. Proszę Admin odp. mi, bo już sama nie wiem do czego ten portal służy po tego typu stwierdzeniach. Dziękuję - poirytowana Gosia ; <

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 15:44 | 30.03.2008

Malgosia masz drinka u mnie - tez zglupialem troche jak zobaczylem tekst, ze za duzo zdjec, nawet przyszlo mi do glowy zeby podziekowac portalowi :D Co do ocen i komentarzy to mysle ze sa potrzebne. Sam, po stosunkowo krotkim pobycie tutaj, dowiedzialem sie o swoich bledach ktore bede eliminowal . Specjalne podziekowania dla Brattei i Jedrka :). Konstruktywna krytyka i porada jest w cenie, sposob oceniania przez niektorych pozostawiam bez komentarza :)

usunięty/nieznany 15:58 | 30.03.2008

No spoko z tym drinem to się wkopałeś i jesteśmy ustaiweni hhehehe... A co do ocen - jak są konstruktywne to ok, ale moim zdaniem bardziej się ma pożytek z sowitego komentarza niż tylko z cyferk 1 2 3 4 5

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 19:37 | 30.03.2008

Wystarczyło tylko pomyślec.a nie odrazu się oburzać...PO pierwsze to portal fotograficzny,zdjęcia to tylko część tego serwisu.Po drugie,powtórzę moje zdanie-niektóre osoby dodają za duzo zdjęcczy naprawdę lubicie oglądac serię 20-30 zdjęć albo i więcej w której 80% kadrów prawie wogóle się nie rozni od siebie???
Kolejna sprawa..Jak Wy chcecie nauczyć się robić lepsze zdjęcia umieszzcajac tutaj swe prace???Sa do tego inne portale,wyspecjalizowane w fotogarfii,a poza tym lepiej kupić książkę o fotografii i ćwiczyć..Opinie i komentarze w necie sa bardzo rzadko szzcere i konstruktywne..

Pozdrawiam!K

Bo1 dołączył
30.06.2007

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 19:38 | 30.03.2008

Przepraszam ,miało być ..''to portal nie tylko fotograficzny''..

usunięty/nieznany 20:06 | 30.03.2008

...no proszę kto się pojawił... Ale to sprawa każdego osobno co chce umieść w swej galerii. Ty sprowadziłeś to do poziomu portalu typowo fotograficznego swoją wypowiedzią... Może miałeś inny zamysł, ale wyraziłeś to tak, a nie inaczej i nie dziw się mojej reakcji... Ja np. nie chcę się uczyć robić zdjęć, ani tu ani nigdzie. Robie to, bo lubie dzielić się wpomnieniami z innymi. Nawet nie jestem laikiem fotografikiem, poprostu lubię robić zdjęcia, aby coś upamiętnić. Więc nie burkaj się tak bardzo, ciesz się, że masz pasję i robisz dobre fotki i przede wszystkim zrozum, że nie każdy robi zdjęcia by pokazywać najlepsze na forum czegoś większego - moje są dla mnie i moich znajomych, ale też tych, którzy lubią się pośmiać czasem. No to tyle, ale się napisałam. No to uśmiechnij mordeczkę, złap się za aparat, porób fajne fotki, pokaż innym i doceń tych najsłabszych wg ciebie, bo oni napewno mają jakiś powód dla nich istotny, że te zdjęcia tu nawet w 80 % takie same umieszczają ; ] Pozdrawiam Ciebie serdecznie K. - nie wiem ile masz lat ani jak na imię, ale kompleks fotografa napewno (to ma pozytywny wydźwięk)!!!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:37 | 30.03.2008

To jest fajne, że każdy ma tu trochę racji :)). Temat wrzuciłam z głupia frant, bo jak pisałam, jestem tu nowa. Faktycznie niektórzy z lekka przesadzają traktując to miejsce jako album rodzinny, albo wrzucając kilkanaście na tyle podobnych zdjęć, że ma się wrażenie, że jest to zagadka pt. znajdż 7 szczegółów różniących :). Cenię to miejsce za to, że można tu poprosić o pomoc, lub informacje, które w przyszłości mogą zaowocować oszczędnością czasu, lub kasy. Sama też odtajniłam kontakt i jeśli mogę w czymś pomóc... to pomagam. Galeria - to zabawa, więc trochę na początku zdumiały mnie jakieś podchody, klony, zawiść... ale to wyjątki i nie ma co sobie psuć humoru. Komentarz i krytyka są mile widziane, byle nie wynikały jedynie z cudzej frustracji. Pozdrawiam ciepłu tu obecnych :)))

usunięty/nieznany 21:59 | 30.03.2008

...a o co ci chodzi z tą "cudzą flustracją"???...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:22 | 30.03.2008

eech, to nic ważnego, i tylko można się pośmiać, jak Ci przez album przeleci ktoś i oceni najniżej jak System pozwala...i ani słowa... że tak, bo... nudne, żle doświetlone, kadr nie taki a potem widzisz jak taka "estetyczna purystka" w jednym miejscu ocenia samymi piątkami... gdzie... i niedoświetlone, i kadr nie taki :)))). Nudziłam się w marcu, to i częściej tu byłam, więc dwa do dwóch dodałam... i doszłam do wniosku, żeby machnąć ręką :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:38 | 30.03.2008

Kaaarol - masz browca (przynajmniej wirtualnego) za rozwiązanie Zagadki :)))

usunięty/nieznany 22:45 | 30.03.2008

Ach rozumiem teraz, już się nastroszyłam, że to do mnie coś hehehheheee... A ja tu jestem od niedawna w sumie tak aktywnie - chyba od czwartku??? Znaczy, że wkońcu zdjęcia dałam. Oceniam też jak widze, że mi się podoba. Ale wole komentować jednoznacznie hehehe... No, ale naprawde dziwne rzeczy tu się dzieją hehe no nic. Ja to już zostaiwe dla innych i swoje będe robić. Dziś po północy zajrzyj, bo znowu coś dorzuce ; D Może Ci się spodoba Pozdrawiam Bo

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:50 | 30.03.2008

Rano Mej, zmykam do wyra...Bawcie się dobrze, jak mnie nie będzie - pa :)))

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:06 | 30.03.2008

Mej:dalej nie rozumiesz..trudno:)
Miłej zabawy,pozdrawiam!K

usunięty/nieznany 23:08 | 30.03.2008

No to mi wytłumaczcie, bo rzeczywiście jestem niekumata??? Poważnie nic nie rozumiem

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 20:29 | 31.03.2008

Kasy1, chce robic lepsze zdjecia niz robie, glownie dla samego siebie, nie dla Twojej - bez urazy - oceny :) . To jest portal podrozniczy a nie fotografii artystycznej, chyba ze sie myle. Chce pokazac, w miare dobrze, gdzie bylem i co widzialem, zachecic do odwiedzenia tych miejsc, chce zobaczyc gdzie, miedzy innymi ,Ty byles :). Kilka naprawde cennych uwag na tym forum wyklarowalo mi sprawe w niektorych sprawach przy robieniu fotek. Kilka uwag dostalem przez GG , co na pewno wplynie na jakosc moich zdjec w przyszlosci. Poza tym, kazde zdjecie - dla kazdego, z miejsca o ktorym marzyl, jest bardzo cenne :) Wyluzuj troszke, chlopie :)
pozdrawiam

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 23:22 | 31.03.2008

Temat niezmiennie gorący :))))

ilość / jakość zdjęć - hmmm... popieram zdanie kasy1 - mniej znaczy lepiej. Do robienia zrzutu z karty są miejsca typu fotosik.pl czy inna 'wrzuta' - Globtroter to jednak trochę inny serwis :) powtórzę się - co użytkownikom portalu po dużej ilosci słabych zdjęć?

oceny / komentarze - jeśli umieszczamy swoje zdjęcia w serwisie, który umożliwia ocenę - musimy być przygotowani, ze ocena zostanie wystawiona... czasem będzie przykro (ech.... moje pierwsze, starannie wybranie zdjęcie zarobiło masę trójek...a ja miałam wrażenie, ze jest doskonałe :))))), czasem człowiek będzie miło zaskoczony, a czasem dostanie dobra radę... może dobrze byłoby (był już taki postulat), żeby można było wyłączyć oceny przy swoich zdjęciach...

i tyle... znikam, zanim pójdzie na noże ;-)))))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:39 | 31.03.2008

bądż spokojna... - nie pójdzie :). Zastanawiałam się, że może lepiej by było, gdyby każdy miał ograniczoną pojemność swojego albumu i swobodnie wprowadzał zmiany... może wtedy bardziej by się zastanawiał, które zdjęcie ma w nim zostać...(ale szkoda by mi było kilku autorów - dość płodnych - ale niezmiennie - dobrych:) Dobranoc :)

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:57 | 01.04.2008

Ja rowniez uwazam ze powinien byc limit na ilosc oglaszanych zdjec.Co do oceniania zdjec to jestem pewien ze wielu z tych nie uczciwych ma lewe konta lub wykorzystuja rodziny lub znajomych, jak rowniez niektorzy nie majac zadnych zdjec na koncie ,maja prawo do ocen zdjec ,wydaje mi sie ze oglaszanie wlasnych zdjec i ocenianie innych rowniez nie jest obiektywne..Wydaje mi sie rowniez ze niektorzy zapominaja ze Globtroter jest dla Turystow a nia dla Artystow,dla mnie najwazniejsze jest to co na zdjeciu jest pokazane a sprwawa techniczna jest drugorzedna.Mysle ze oceny zdjec powinny byc prowadzone przez zespol kilku osob,ktore sie znaja na technicznych i artystycznych aspektach jak rowniez sa Turystami,mniej byloby gier.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 04:26 | 02.04.2008

Kaczma, zaintrygowales mnie tymi lewymi kontami i przeanalizowalem z ciekawosci troche zdjec z listy the best of 100 pod wzgledem ocen :) Faktycznie gierki roznych misiow sa "zabawne", ale tez widac kogo nie lubia a komu sprzyjaja poszczegolne misie :) Zrob sobie tabelke kto komu i ile postawil, a zobaczysz jak na dloni, jak ladnie sie uklada :)
Zalosne to i troche psuje ten serwis. Moze obcinanie najlepszej i najgorszej oceny by pomoglo choc troszke ? Ale oceny musza byc, bez dwoch zdan :)
pozdrawiam

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 04:46 | 02.04.2008

...i jeszcze jedno :)
Zauwazylem, ze misie "atakuja" tylko te zdjecia, ktore moga "namieszac" , lub "mieszaja" w klasyfikacji, szczegolnie na gornych polkach :)
Wynikaloby z tego, ze autor zdjecia, atak misia powinien traktowac jako spora pochwale i wyraz wyjatkowego szacunku dla swojej fotki :)
pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 05:53 | 02.04.2008

jak zgromadzisz wszystkie "misie" w jednym miejscu... masz pokera :)))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 06:25 | 02.04.2008

Bo1, fantastyczny pomysl !!! a za pokera 1000 punktow extra !!!! :):):):)

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 14:31 | 02.04.2008

a ja mam wrażenie, ze znów nie ma ograniczenia we wrzucaniu zdjęć... protest... protest...
pozdrawiam

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 15:22 | 02.04.2008

Brattea, u mnie jest. Przynajmniej wyskakuje napis ze wrzucilem np. 6 a mozna 10. Wlasnie sie zastanawialem jak mozna np. 60 :) Moze napis jest ale blokady nie ma i mody licza na uczciwosc :)))))))

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 15:46 | 02.04.2008

Admin tu zagląda czasem i mam nadzieje, że naprawi maszynkę do liczenia zdjęć :)))
pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 16:53 | 02.04.2008

u mnie też jest... ale te 60 poszatkowały mnie jak z możdzierza:)))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:37 | 03.04.2008

to znowu ja... Nie przypuszczałam, że będę tu się tak doskonale bawić....a ile talentów dane mi było w sobie odkryć :). Chciałam zatytułować ten post ... każdy powinien mieć swoją Marię (Maria1), no albo przynajmniej mj123 -le wyszły kolejne nowości :) . Apeluję ! - bądżcie trochę bardziej skomplikowane, bo obraża mnie brak finezji :)). Autoway - Ciebie cenię trochę trochę wyżej, bo Mj 123 wykazuje oznaki myślenia, ale zawiodłam się na Madox46 vel Maria1 vel 270262 (zapomniała się biedula przelogować i w zdjęciu 29101 odpowiedziała jBrattei jako 270262 - zdjęcie z lwami morskimi z Argentyny - dla niezorientowanych - komentarz dotyczył kadrowania). Autoway - zdecydowanie lepiej - sama ocenia wyżej - zachęcajc poniekąd do rewanżu, po czym wkracza mj123 ( te 30 skasowanych zdjęć były również podciągane przez nią). Pytanie- czy Was bawi robienie z nas kretynów? Może niektórych dziwi, że bronię Anety, czy jak ją Emski ochrzcił Kialce - tym bardziej, że i u mnie się wykazała - ale to są ją jej prywatne oceny i to jestem w stanie znieść... a klonów i ludzi nieuczciwych nie cierpię... ale przynajmniej dzięki temu wiem - z kim nie chciałabym pojechać... nawet do Pcimia :)))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 01:21 | 03.04.2008

Bo1, masz swieta racje. Madox tym bardziej dziwi, ze robi swietne zdjecia . Te z Argentyny, z gor, wzbudzily moj podziw i wracam do nich. Po co kobieta sama obdziera sie z szacunku nie mam pojecia :(
Ale wiem juz, ktore oceny i komentarze mam w powazaniu, a ktore mam gleboko. :)
pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:29 | 03.04.2008

Mnie też włos się jeży- bo ja rozumiem, ktoś bardzo cienki (no może też nie rzzumiem, ale jako skorpionowi - ciężko mi wybaczenie porzychodzi) - obydwie bohaterki - mają coś do pokazania - czemu to robią? - za diabła nie wiem... dałyby radę i bez tego :)

usunięty/nieznany 01:50 | 03.04.2008

A ja już sie pogubiłam hehheheeee, ale przynajmniej nie mam rozdwojenia jaźni ; ] i jestem mej ( real gosia) i klonować się nie zamierzam... I do maroka pojade i Malmo, bo tanio i właśnie tak pozdrawiam wszystkich buszujących w nocy w tym forum hehhehehhe

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:59 | 03.04.2008

dzięki Ci za to... aczkolwiek pozbawiasz mnie fajnej zabawy :/ - traktuję to jak test na inteligencję:)))) - no, a teraz zupełnie serio - nie kumam po co to wszystko, bo nie sądzę, że zrobiły to gwoli zaspokojenia mojej chęci do wyciągania wniosków...bawię się świetnie obserwując to z boku... ale razumiem też tych, na których skupia się niechęć... bo nawet najlepszy a

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 20:43 | 03.04.2008

Szkoda, że tak to wygląda. Bo1 - z Ciebie jest niezły detektyw. Ja nie zwracałam uwagi kto komu co, ale widziałam zaniżane wg mnie oceny. Ponieważ jestem laikiem myślałam, że coś w tym jest. Teraz już wiemy co. Może administrator ma możliwość wyeliminowania klonów (informatyka też nie jest moją mocną stroną). I jeszcze pytanie - za co przyznawane są punkty karne? Pozdrawiam :-)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 02:06 | 03.04.2008

dokończenie - bo nawet najlepszy album można ujaić - jeśli przyjdzie Pani Ziuta (ta od pielgrzymek do Rzymu) + autoway ( z mj123), a jeszcze jak swoje dołoży Trójca - madox46 - 270262 - Maria1 - to ratujcie nas święci anieli :))))). Przy nich Kialce.. to naprawdę betka:)

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 20:46 | 03.04.2008

Chodziło mi o punkty ujemne.
I drugie pytanie - czy obowiązuje limit 10 zdjęć na dzień czy nie. Ten limit powodował, że zdjęcia były bardziej różnorodne. Brak limitu - no cóż - zależy od zdjęć.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:42 | 03.04.2008

Tak, ale Admin liczy na naszą kulturę i blokady jak widać nie zawsze działają. Zresztą umiemy czytać - 10 to 10 :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:40 | 03.04.2008

Nie wiem, aczkolwiek widziałam. Możesz napisać na globtroter@globtroter.pl i pewnie Admin Ci wyjaśni. To miejsce powinno być, przede wszystkim tętniące życiem i radością, a nie polem minowym i terenem działań wojennych :). Ze jeszcze raz powtórzę się - na szczęście większość użytkowników jest normalna :). Ten wątek to tylko znak, że nawet jeśli nie reagujemy, to widzimy i nie pozwolimy traktować się jak bandy kretynów:) - pozdrawiam.

usunięty/nieznany 02:14 | 03.04.2008

W sumie racja ; P hehhee No, ale chociaż zaczełaś temat wodę i tyle komentarzy i co dzień nowe... No, no godne podziwu hehheeheeee, więc czerp radości ile tylko możesz, bo co innego pozostaje. Z resztą czegoś śmiechowego nigdy nie za wiele ; >

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 02:42 | 03.04.2008

zrobił się troszku - Hyde Park - no i dobrze - potrzebne jest miejsce, gdzie pary można troszkę upuścić...:)))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 13:38 | 03.04.2008

Bo1 , widzialas zemste maria1 i 270262 na moich zdjeciach i ten wysyp piatek dla madox ? Nie wiem czy taka psychika nie wymagalaby juz imnterwencji lekarskiej :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:33 | 03.04.2008

Tommy - nie rozgłaszam niesprawdzonych rzeczy i zanim upubliczniłam swoje obserwacje dokładnie (sztuka po sztuce) wszystko sprawdziłam. Nie zamierzam udawać, że nic nie widzę - nawet jeśli to owocuje zaniżaniem ocen i mimo, że to zabawa - jakieś zasady obowiązują i nikt nie powinien jej psuć przez nieuczciwe zachowanie, bo niedługo nawet nam się nie będzie chciało tu wchodzić. Pzdr :)))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 05:00 | 04.04.2008

Bo1, jako ze admini niezbyt chca sie wtracac, trzeba wziac sprawy w swoje rece :)
Wrzuce fotke z dedykacja - bedzie to moje zdanie na tem temat "misiow", ale mysle ze niejeden sie w duchu podpisze :) Moze to choc troszke pomoze, bo inaczej faktycznie nie bedzie sie chcialo wchodzic.

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 13:15 | 04.04.2008

znaczy, ze co? mają skręcić w lewo? ;-))))))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 16:41 | 04.04.2008

poniekąd jest to temat o "prawości" :)))

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 14:04 | 04.04.2008

a tak by the way... znów się chyba liczniki zdjęć popsuły....

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 16:41 | 04.04.2008

Brattea, niech nie ida ta droga... niech nie ida... nie ida :)))
nawiasem - admin chyba pozamiatal troche w ilosci zdjec i w rankingu , liczniki pewnie juz dzialaja :)

autoway dołączył
20.06.2006

autoway 15:02 | 05.04.2008

powiem szczerze ze po tym co tu czytam odechciało mi się zamieszczać zdjęć, oceniać itp. To typowe polskie podejście - jak ktoś komuś daje 5 to pewnie znajomy albo klon. Ja z mj123 nic wspólnego nie mam, to oburzające że po przeprowadzeniu "swojego śledztwa" Bo1 rzuca tu takie insynuacje.
Może nalezało wysłać najpierw do mnie maila i zapytać a nie od razu zarzucać nmi oszustwo.
Moge podać wiele przykładów na tzw. klony jak to nazywasz. Też widzę że moje 5-kowe zdjęcia nagle dostają bardzo niską ocenę bez uzasadnienia po to żeby zaniżyc mi ocenę.
Dla mnie to była fajna zabawa pokazać tu swoje zdjęcia, a jako że jestem laikiem mam średniej klasy aparat z automatem to cieszyły mnie dobre oceny. Słabe zdjęcia wywalałam bo głupio mi było ze takie są beznadziejne. Niektórzy tu robią takie fotki że nie ma co z nimi konkurować.
Po przeczytaniu tego wątku jak już pisałam nie mam już przyjemności z uczestniczenia w galerii, bo jeszcze noe daj boże znowu usłyszę że mam klona albo że kogoś preferuję.
Bawcie się dobrze!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:25 | 05.04.2008

nie bawią mnie insynuacje, nie jestem też złośliwa i uwierz Autoway nie muszę się dowartościowywać dowalając komuś, bo i jestem spełniona i jestem szczęśliwa. Przeraziła mnie skala zjawiska i zjadliwość. Wiem, że nie wszystkie klony miałam okazję poznać, ale jestem tu w zasadzie od miesiąca (za to codziennie i o każdej godzinie)... i cały czas przy , więc mam tę.... nieprzyjemność widzieć. Nie wierzę, że ktoś bez porozumienia z drugą osobą wchodzi, gdy chwilę po wrzuceniu zdjęć, nie wierzę też, że dając 4 oceny bardzo dobre na 100 najlepszych i same 3 (gdzieniegdzie4), zdjęciom, które są doskonałe nagle traci cały smak i od góry do dołu ocenia ok. 70 zdjęć równo jak leci samymi 5, tym bardziej, że czasem jest to jedyna 5 jaką zdjęcie uzyskało - nie wymienię tu wszystkich zdjęć... ale jako przykład podam zdjęcie z Grecji z sukulentem na pierwszym planie. Kaaarol chciała o tym z Tobą porozmawiać, ale cynicznie odesłałaś ją do mj123, która - występuje tu zupełnie anonimowo. Masz wiele dobrych zdjęć i nie rzecz tu o kasowaniu.... na znak protestu, nie oceniłam żadnego Twojego zdjęcia, choć zdjęcia z pustyni bardzo mi się podobały. Nie ma co strzelać focha, tylko skasuj mj123... i baw się dobrze z wszystkimi, przestrzegając reguł. Pozdrawiam.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 23:55 | 05.04.2008

Żadnego albumu nie miałam zamiaru "ujaić". Lubię oglądać fotki i obojętne mi czyje one są ( jak mi się kilka podoba to oglądam inne tego autora). Kieruję się tylko swoim odczuciem. Skala ocen jest tak mała, że pod moimi piątkami są zarówno te Zachwycające jak i tylko ładne ( poniżej 4 bardzo żadko bo mi szkoda czasu). Myślałam, że jestem normalna - uczciwa, mimo totalnej amatorki - ale widać tacy też nie są TU mile widziani.

Żałuję, że nie mam w swoim życiorysie tylu podróży i raczej nie zapowiada się. Mogę zagwarantować, że Rzymu więcej nie będzie. Wsadziłam je dlatego, że sama szukałam czegoś z tych rejonów i niczego zachęcającego nie znalazłam. A Willę Adriana pokazałam, bo uważam, że jest więcej warta niż Rzym a mało kto o niej wie.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:36 | 06.04.2008

akurat Tobie należą się przeprosiny - wrzutka o pielgrzymkach była nie na miejscu i mogłam sobie to darować... poszło z rozpędu. Wiem, że należysz do normalnych, podobnie jak Anet-a. Po prostu akurat wszystkie zebrałyście się w podobnym czasie - przepraszam (ale żeby było jasne... dotyczy to mojego komentarza tylko w stosunku do Twojej osoby).

ziutam dołączył
04.02.2008

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 01:02 | 06.04.2008

Bo1, mysle, ze dobrze sie stalo :) . Dzieki za rozpoczecie tej dyskusj. Przynajmniej wyjasnilo sie kilka spraw...chociaz ja tu dopiero od kilku tygodni :)
Bo1, pozdrawiam serdecznie...ale teraz to bede surrrrowo ocenial Twoje zdjecia...
...nie ma za co :))))))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:10 | 06.04.2008

m ożesz... a nawet zachęcam... przykro mi, że wrzuciłam Ziutam i Anet-a do jednego wora z klonami ( mj123 już mi przejechała po albumie), ale byłam trochę rozżalona... w sumie jesteśmy tylko ludżmi... i emocje czasem biorą górę nad rozsądkiem. Nawet jeśli... nie zamierzam milczeć, bo nie rozumiem dlaczego Turkus, Kasy i inni mając wspaniałe albumy mają tak niską średnią... a może zbyt dobrze rozumiem. Pozdrawiam...:)))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:24 | 06.04.2008

jak widzę nic do Ciebie kobieto nie dotarło... współzawodnictwo jest ok, ale w życiu liczy się też elementarna uczciwość - z Tobą nie miałabym ochoty nawet nawet na 20 km przejażdżkę rowerem :))) - zastanów się ....bo inni myślą podobnie...

mj123 dołączył
07.03.2008

mj123 18:11 | 06.04.2008

NIE JESTEM ZADNYM KLONEM. OCENIAM TAK JAK MI SIE PODOBA!!!!
AMARANTA TEZ DOSTAJE ODE MNIE PIATKI I TEGO SIE NIE CZEPIASZ. A JAK TWOJE ZDJECIA SA SLABE TO DOSTAJESZ PO TROJECZCE, CHYBA MI WOLNO? NIE JESTEM ANONIMOWA-PODALAM MOJEGO MAILA, IMIE NAZWISKO I ADRES TEZ CI PODAć? JESTEM Z WARSZAWY JESLI O TO CHODZI.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 18:25 | 06.04.2008

to chyba dzisiaj :) - oceniaj sobie jak chcesz, budzisz tylko moją litość i współczucie. Zdania nie zmieniłam, a z klonami i ludżmi nieuczciwymi rozmawiać nie będę.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 18:50 | 06.04.2008

oj nieładnie kłamczuszko... meila nie ma, a Gdynia nie jest dzielnicą Wwy :))))

mj123 dołączył
07.03.2008

mj123 11:22 | 07.04.2008

Oj masz jakąś manie przesladowczą....... Pochodzę z Warszawy a mieszkam w Gdyni, tak tez nie można? a mail jest.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl