Forum dyskusyjne

Biuro podrózy w indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 08:46 | 30.08.2016

Witam,
Planuję z żoną wyjazd do Indii w okolicach końca listopada , początku grudnia (ok 2tyg). Wstępnie za bilet za nas oboje wyjdzie ok. 4 tys (przelot przez Moskwę). Lokalne biuro podroży (notabene polskie) oferuje zagospodarowanie czasu za ok. 600 USD od osoby ( Delhi, Agra, Jaipur, Varanasi, Khajuro, Orchha, Ajanta, Goa). Z Goa samolot do Delhi. I teraz najważniejsze pytanie, co o tym sądzicie? Kiedy najlepiej załatwiać wizę??
Pozdrawiam

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:19 | 30.08.2016

Indie nie są najłatwiejszym krajem do podróżowania,jeśli nie ma się doświadczenia. Kłopotliwe jest zwłaszcza kupowanie biletów kolejowych. Zależy, czy w tych 600 USD jest już wszystko, oprócz jedzenia. Bo za hotele, wstępy, przejazdy (zapytajcie, w jakiej klasie pociągów będą bilety, to w Indiach bardzo ważne) i jedzenie przez 2 tygodnie 1200 dolarów sami nie wydacie. Ale czasami warto kupić sobie spokojne wakacje. Tym bardziej, ze dwa tygodnie na taką trasę, to nie jest dużo.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:20 | 30.08.2016

aby doprecyzować: 2 tygodnie to jest bardzo mało czasu.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 10:21 | 30.08.2016

jedzenia nie ma, są hotele i bilety na pociag 3AC, plus przelot Goa-Delhi

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:34 | 30.08.2016

a wszelkie transfery z dworca do hotelu, dotarcie do obiektów, przewodnicy? Bo jeśli cała "opieka" biura to załatwienie Wam biletów i hoteli, to ja bym sobie darowała. Zdecydowanie za drogo.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 10:45 | 30.08.2016

Tak, bilety i hotele i ich pomoc.
Zastanawiam się cały czas czy nie jechac totalnie na własną rękę.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 11:04 | 30.08.2016

Moim zdaniem tak. Bo w zasadzie,oprócz kupna biletów i tak będziecie zdani na samych siebie.
Tu są fajne instrukcje jak zarezerwować bilet:
taniezwiedzanie.com/sites/223/jak-kupic-bilet-na-pociag-w-india  ch
Oraz linki :
www.cleartrip.com/trains 
www.indianrail.gov.in/ 
www.irctc.co.in/eticketing/loginHome.jsf 

Osobiście radzę skupić się albo na Indiach Północnych albo Południowych. Na sam Radżastan potrzeba 2 tygodni. Przy takim programie, jaki podajesz, większość czasu spędzicie w pociągach.
Aha, te pociągi 3AC to przedziały (zwykle z kotarą, bez drzwi) 6-os, z wentylatorem (w dzień siedzenia, w nocy łóżka,lepiej nigdy nie brać miejsca na dole,bo w ciągu dnia nie polezsz,wszyscy będą na tym miejscu siedzieć :)

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 11:04 | 30.08.2016

Aha, tylko bilety kolejowe trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 11:05 | 30.08.2016

No wlasnie to mnie martwi. Przylece do Delhi i w sumie bede miec dzień lub dwa na kupno biletów a słyszałem że często ich brakuje

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 11:14 | 30.08.2016

Kupujcie przez internet. Jak tylko ustalicie plan podróży. Im szybciej, tym lepiej.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 11:59 | 30.08.2016

Czytalem gdzies, że cięzko zakupić bilety przez neta

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 12:33 | 30.08.2016

Ja kupowałam i działało. Nawet teraz weszłam na jeden z podanych powyżej linków i są dostępne bilety. Najważniejsze,to znać daty. I pamiętać, ze pociągi w Indiach lubią się spóźnić (nawet o kilka godzin, bez wyraźnego powodu), więc nie można planować niczego "na styk". Dlatego osobiście radzę zmodyfikować program.

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 00:41 | 31.08.2016

z biletami w indiach ,nie jest tak ...zle !!
sa specjalne kasy dla turystow/przewaznie na pietrze lub z bocznym wejsciem
i po za 1i 2 klasa bilet masz prawie zawsze w 3
a za 600$ x 2 , czyli praktycznie 1oo$ dzziennie to jak na indie to jest Fortuna
pozdrawiam

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 08:05 | 31.08.2016

Jak wybierać hotele? Możecie jakieś polecić? Myślałem też o świątyni szczurów. Tak myśle że najlepsza forma dla mnie to przyjazd i na wlasna rękę zakup wszystkiego. W sumie to na miejscu chciałbym określić gdzie i ile czasu spędzę. Rozumiem, że tak samo bilety można kupić w innych miastach jak w Delhi

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 15:03 | 31.08.2016

hotele/stele/ , same cie znajda !
najlepiej przejsc sie zobaczyc standart i cene i wybrac..
swiatynia szczurow, jak lubisz te gryzonie to ok, ale tam nic wiecej niie maa
w kazdym pociagu jest zostawionych kilka miejsc dla turystow na "last minute
i w 3 klasie bilet masz praktycznie zawsze

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 15:04 | 31.08.2016

Czyli jechac na ślepo i na miejscu wszystko zalatwiać?

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 15:17 | 31.08.2016

Jak uzyskac numer IRCTC? Musze sie tam zalogowac a jedyny blokada to numer telefonu. Jak to obejść?

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 16:55 | 31.08.2016

wykorzystaj stronę www.cleartrip.com  Oni współpracują z kolejami indyjskimi.

pomocne wskazówki masz tutaj:
taniezwiedzanie.com/sites/223/jak-kupic-bilet-na-pociag-w-india  ch

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 16:56 | 31.08.2016

na oficjalnej stronie indyjskich kolei nie kupisz bez indyjskiej karty (ew. American Express).

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 17:23 | 31.08.2016

Moja pierwsza samodzielna wyprawa do Azji to były Indie. Wszystko załatwiłam z Polski ,bilety na loty wewnętrzne ale na pociąg już nie. Na pociągi między innymi do Agry i z Bangalore na Goa kupiłam przez pośrednika w Delhi bo jakimś cudem mieli a w kasie na dworcu nie. Zapłaciłam 5 $ więcej za cztery bilety (kilka lat temu).Inna już sprawa że okazało się że były w najtańszej klasie sleeper :(( ale przeżycia bezcenne!! A pośrednika mi polecił właściciel hostelu gdzie nocowałam tak że myślę że spokojnie ogarniesz na miejscu wszystko . I jeszcze jedna rada ,lepiej za dużo nie planować a powoli i spokojnie pozwiedzać bo ja chciałam zobaczyć wszystko w trzy tygodnie co się da i finał był taki że zamiast zachwycać się pięknem Indii to pętałam się po całych Indiach jak Japoński turysta (foto foto i w drogę)Powodzenia i super wakacji w Indiach!

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 18:03 | 31.08.2016

i sa jeszcze autobusy sypialne
troche drozsze , ale bilety sa zawsze , na typowych trasach !
awaryjnie masz tez normalne busy z miejscowymi ,ktore jezdza zawsze i wszedzie
tak ze dasz rade ,
pozdrawiam

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 17:59 | 31.08.2016

Własnie dlatego najlepiej by mi było kupowac na miejscu w danym mieście w którym będe. Nie wiem ile czasu bym chciał spędzić w którym mieście. Co do cleartrip można płacić paypalem?

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 21:37 | 31.08.2016

Właśnie zakupiłem bilet. Zapłaciłem pobrało kasę i następnie przyszedł mi mail, że nie moga mi potwierdzić :( Pieniadze mi zwróca.
O co chodzi???
Dodam że na stronie cleartrip też wymagali telefonu ale jak zwykle 10 cyfrowy :/
HELP

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 12:13 | 05.09.2016

No to już wiem kiedy jedziesz :) Ja wyjeżdżam w połowie grudnia na miesiąc, na własną rękę :D

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 13:58 | 05.09.2016

Ok, czyli teraz też już wiem kiedy i ty jedziesz.

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 14:39 | 05.09.2016

Jadę już drugi raz, więc spoko, ale i tak już nie mogę się doczekać :)
Będę w: Mumbaj, Jodhpur, Jaisalmer, Jaipur, Agra, Varanasi, Kolkata, Chennay, plaże Kerali i plaże Goa. Wszystko pociągami II klasa Sleeper tylko z Kalkuty do Chennay samolotem.

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 14:59 | 05.09.2016

Właśnie też mam zamiar i w sumie jeden bilet już jest klasa sleeper (sl). Bardzo tanio wychodzi. Jakieś porady? Hotele szukać na miejscu? Ja mam zamiar na spokojnie zwiedzić Delhi, Jaipur, Agre i Varanasi. Myślę jeszcze nad Bodhgaya

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 16:43 | 05.09.2016

Na trasie Delhi - Jaipur, 5-6 godzin jazdy, pewnie w dzień to tylko usiąść przy oknie lub w otwartych drzwiach i cieszyć się widokami. A w pociągu też trochę będzie się działo, sprzedawcy, żebracy, Hijre, współpasażerowie.. słowem wypas :)
Hotele jak chcesz, ja szukam na miejscu - co też jest swego rodzaju zwiedzaniem i przygodą, poza tym mogę znaleźć przyzwoite spanie nawet za 300-400 Rs.
W Bodhgaya byłem zeszłego razu jeden dzień w drodze z Varanasi do Kalkuty. Miasteczko tysiąca świątyń różnych religii i wielkiego Buddy, mojej żonie bardzo się podobało.
W Rajastanie gorąco polecam Udaipur - moje ulubione z całej poprzedniej podróży :)

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 17:13 | 05.09.2016

Muszę wziąść od ciebie jakiś kontakt. A powiedz mi jak z kasą? Masz konto walutowe? Wyplacasz tam z bankomatów?

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 18:37 | 05.09.2016

Kilkaset $ ja, kilkaset $ żona - rozłożone w kilku miejscach na ciele :) i zwykła karta debetowa nie tylko do wypłacania miejscowej waluty w bankomatach ale też do ewentualnych rezerwacji w internecie. I to nam starczyło (raz tylko wypłaciłem z bankomatu pod koniec podróży). Jak ktoś jest bardzo oszczędny to można wyrobić sobie darmowe konto w € plus kartę do niego i taką wypłacać tam kasę z bankomatów. Walutą przeliczeniową jest €, więc unikamy spreedu przy przeliczaniu z PLN na € i dopiero na Rs.

Viajanera dołączył
13.04.2016

Viajanera 17:39 | 07.09.2016

Jeśli ktoś szuka wparcia w organizacji podróży do Indii niech zajrzy na stronę strefawypraw.com.pl Można sobie wynająć transport, dograć hotele a nawet opcję z lokalnymi przelotami. Jak ktoś lubi podróżować z polskojęzyczną obstawą, to też jest taka opcja.

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 21:50 | 07.09.2016

tomekHK
jak na goa bedziesz polecam wypad do gokarny/2h bus lub pociag/
i przy okazi swietego miasta super klimatyczna om plaza/1h pieszo przez "dzic"
pozdrawiam

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 12:53 | 08.09.2016

Dzięki. Na Goa będę w okolicach Palolem Beach. Chciałbym też zobaczyć pobliski słynny wodospad, nie pamiętam nazwy, może byłeś. Ta plaża w okolicach Gokarny jakoś się nazywa?

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 16:15 | 08.09.2016

OM /litera w hindu/
ta plaza sie nazywa
bambu domki ,wschody-zachody slonca i joga trening..
palolem znudzi wam sie od razu /jak w eu pijani biali i obnosi sprzedawcy wszystkiego/
a wodospad ? nie ma wody jak nie pada...

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 16:48 | 08.09.2016

Właśnie pacze zdjęcia na google maps, niektóre wyglądają zachęcająco i chętnie zajrzę :)
Słyszałem właśnie, że najlepiej po porze deszczowej nad wodospad jechać.
Palolem i szerokie okolice, nikt nie będzie siedział w jednym miejscu dupą na piasku :)

Peti_33 dołączył
13.07.2016

Peti_33 12:13 | 01.10.2016

Witaj, czy możesz polecić któregoś z operatorów sieci telefonicznej w Indiach.
Chciałbym kupić kartę internetową, czy warto? Znasz koszty?

Lecę już jutro....

pozdrawiam

ziemi100feles dołączył
14.11.2016

ziemi100feles 10:40 | 16.11.2016

ten wątek mnie interesuje, więc pozwolę sobie się podłączyć do dyskusji. Rzecz w tym, że obecnie i cleartrip i makemytrip przekierowują na stronę IRCTC (czyli indyjskich kolei), gdzie trzeba zarejestrować konto. Kłopot w tym, że trzeba podać indyjski numer telefonu (rubryka ze stałym kierunkowym +91). Oczywiście olałem to (wpisałem nr telefonu do jakiegoś parku narodowego), potwierdziłem maila klikając w przesłany link, ale przy logowaniu "wypominają mi" że nie potwierdziłem telefonu sms-em. W konsekwencji - próbując kupić bilety przez makemytrip doszedłem do etapu płatności (wtedy pojawił się komunikat, że nie akceptują obecnie zagranicznych kart płatniczych), a przez cleartrip poszedłem krok dalej - zapłaciłem za bilety, ale (po dokonaniu rezerwacji trzeba potwierdzić ją na koncie IRCTC) nie mogłem jej potwierdzić. Dostałem więc maila, że rezerwacja się nie udała. Dobrze, że kasa wróciła po 3 dniach, a nie po 3 tygodniach.... Nie wiem, może coś przeoczyłem, może czegoś nie doczytałem... Jeśli potrafisz ogarnąć te bilety z Polski - to byłbym wdzięczny za know-how ;-) Autorom wątku głównego polecałbym natomiast spróbować zorganizować wyjazd na własną rękę. Przy czym uczciwie mówię - Indie to kraj dla ludzi cierpliwych, a Hindusi są kochani, ale lewusy z nich straszne. Przy poprzednim wyjeździe część biletów kolejowych ogarnąłem przez Hindusa z hotelu. Bronił się przed tym rękoma i nogami, płakał (główną przeszkodą była konieczność odebrania przekazu w biurze Western Union - na miejscu okazało się, że łajdak miał biuro na przeciwko hotelu ;-), ale w końcu kupił. Gdy w dalszej części ogarniałem bilety sam okazało się to takim przedsięwzięciem, że raz wylądowałem nawet u Dyrektora stacji, który owszem, pomóc mi chciał, ale nagadał takich głupot, że kasjerka wogóle nie wiedziała o co chodzi. Nie wiem natomiast, czy dacie radę obskoczyć wszystkie zaplanowane miejsca. Może i dacie, ale śpiąc przez połowę wyjazdu w nocnych pociągach ;-) Ja przez 2 tygodnie zrobiłem trasę Delhi - Udaipur - Ranakpur - Jaipur - Agra - Varanasi - Khajuraho - Bhopal (Sanci) - Delhi. Ale lekko nie było ;-)

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 14:27 | 03.10.2016

W ogóle się tym nie interesowałem, jechałem na swojej polskiej.
Jak coś dłużej potrzebowałem to wifi w hotelu lub internet cafe.

Marco99 dołączył
27.03.2013

Marco99 15:40 | 15.11.2016

W Indiac jest wiele biur podróży, niektóre prowadzone przez Polaków. Są dużo tańsze niż wielkie instytucje wysyłające grupy.ich właściciele msją wielką wiedzę o kraju.
Można oczywiście wszystko organizować sobie samemu, ale wtedy wyważa się otwarte drzwi.
Xresztą zobaccie bloga www.indie-wyprawy.bloog.pl 

Marco99 dołączył
27.03.2013

Marco99 12:01 | 07.03.2017

>Moim zdaniem tak. Bo w zasadzie,oprócz kupna biletów i tak będziecie zdani na samych
>siebie.
>Tu są fajne instrukcje jak zarezerwować bilet:
>taniezwiedzanie.com/sites/223/jak-kupic-bilet-na-pociag-w-indi  ach
> Oraz linki :
>www.cleartrip.com/trains 
>www.indianrail.gov.in/ 
>www.irctc.co.in/eticketing/loginHome.jsf 
>
>Osobiście radzę skupić się albo na Indiach Północnych albo Południowych. Na sam
>Radżastan potrzeba 2 tygodni. Przy takim programie, jaki podajesz, większość czasu
>spędzicie w pociągach.
>Aha, te pociągi 3AC to przedziały (zwykle z kotarą, bez drzwi) 6-os, z wentylatorem
>(w dzień siedzenia, w nocy łóżka,lepiej nigdy nie brać miejsca na dole,bo w ciągu
>dnia nie polezsz,wszyscy będą na tym miejscu siedzieć :)

Bilet na koleje indyjskie możesz kupić u nich. Pobierają minimalną prowizjętindianadventure.eu/pol/ciekawe-miejsca/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl