Forum dyskusyjne

Pierwszy raz w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

izik dołączył
02.10.2016

izik 15:07 | 02.10.2016

Witam :) Wraz z koleżanką planujemy nasz pierwszy wyjazd do Indii ( mamy dużo czasu, ponieważ obie jeszcze studiujemy i potrzebujemy czas na zebranie pieniędzy na wyjazd, celujemy w grudzień 2018 na 3 tygodnie, 5 tyś ze wszystkim na osobę). Będzie to również nasz pierwszy raz w Azji, ale zdajemy sobie sprawę na co się piszemy i nie możemy się doczekać ;) Myślałyśmy o tym, żeby pierwszy tydzień spędzić w Mumbaju a potem pociągiem śmignąć gdzieś na północ żeby troszkę odzipnąć po zgiełku Mumbaju (ale nie mówię o malutkich wioskach i odludnych plażach :) ) , jako że słyszałam pozytywne opinie, szczególnie o Kerali i wrócić do domu z Bangalore. Jakie miasto konkretnie polecacie w tym regionie? Co w ogóle myślicie o Bangalore, warto spędzić tam więcej czasu? Jakieś rady praktyczne ? Np. w mieście jeśli będziemy musiały pójść do toalety to gdzie się udać? Do hoteli? Pozdrawiam :)

alchemia_momentu dołączył
07.12.2015

alchemia_momentu 15:47 | 02.10.2016

2-3 dni w Mumbaju wystarczą szczególnie,że macie w planach tylko 3 tygodnie na całą podróż po Indiach.
Następnie przez Karnatakę ( zobaczcie Hampi) na Keralę.
Bangalore możecie odwiedzić przejazdem ale nie wiem czy jest sens aby zatrzymywać się tam na dłużej.

Zamiast się cofać i wracać do Polski z Bangalore możecie kupić lot powrotny z Koczin lub Trivandrum.

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 17:35 | 02.10.2016

Tak, 2 - 3 dni w Mumbaju wystarczy z nawiązką.
Niedaleko Bangalore polecamy Mysore i plantacje kawy w regionie Kodagu (miasto Madikeri).
Ale wiecie co... do czasu wyjazdu jest taki szmat czasu, że plan może się Wam jeszcze 3 razy pozmieniać :)

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 14:20 | 03.10.2016

Powodzenia dziewczyny!!
Swoją pierwszą podróż do Indii tak samo planowałem, na długo, długo wcześniej. I wszystko się udało :)

Robertus dołączył
06.03.2014

Robertus 16:30 | 04.10.2016

Mumbaj jak pisali poprzednicy, 2-3 dni wystarcza w zupelnosci. Tygodnia nie ma sensu tam spedzac, bo wszystko warte zobaczenia obskoczycie w te max 3 dni, a bedac tydzien byscie sie zanudzily I wydaly niepotrzebna kase na przesadnie drogie hotele. PIszecie ze bedziecie mialy trzy tygodnie, nie da sie w tym czasie zobaczyc polnocy I poludnia mieszczac sie w rozsadnych kwotach, trzeba bedzie wybrac. Jak na pierwszy kontakt z Indiami, polecilbym poludnie, nawet lot z Mumbaju na Goa, tam pare dni pobytu i dalej na poludnie do samej Kerali pociagiem wzdluz wybrzeza. Przerabialem to ostatnio, i polecam. Powrot z Kochin do Mumbaju i dalej do Europy. W Waszym przypadku, chyba taka opcja bylaby najlepsza. :)

izik dołączył
02.10.2016

izik 17:15 | 04.10.2016

Dziękujemy za rady, od razu jakoś raźniej :) Szczerze mówiąc nie planowałyśmy Goa ponieważ wyszliśmy z założenia że skoro to nasz pierwszy raz w Indiach, to wypadałoby je zobaczyć a na plaży poleżeć w Ustce, może następnym razem :) na zabytkach średnio nam zależy, na pewno chciałyśmy zobaczyć kilka świątyń, jesteśmy bardziej nastawione na "duchowe odkrywanie" Indii, joga i te sprawy ale nie tylko! Obie nas ta kultura interesuje od dłuższego czasu, tym bardziej że obie jesteśmy wege :)

Marco99 dołączył
27.03.2013

Marco99 11:38 | 26.10.2016

Proponuję do poczytania o Indiach:
www.indie-wyprawy.bloog.pl 

eren dołączył
08.08.2009

eren 19:07 | 05.10.2016

Cześć. Są toalety publiczne i przy obiektach do zwiedzania. Papier toaletowy należy do rzadkości, radzę się zaopatrzyć i zawsze mieć ze sobą. Ogólnie wszędzie brudno i śmierdzi.
pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 07:43 | 16.10.2016

>Dziękujemy za rady, od razu jakoś raźniej :) Szczerze mówiąc nie planowałyśmy Goa
>ponieważ wyszliśmy z założenia że skoro to nasz pierwszy raz w Indiach, to wypadałoby
>je zobaczyć a na plaży poleżeć w Ustce, może następnym razem :) na zabytkach średnio
>nam zależy, na pewno chciałyśmy zobaczyć kilka świątyń, jesteśmy bardziej nastawione
>na "duchowe odkrywanie" Indii, joga i te sprawy ale nie tylko! Obie nas ta kultura
>interesuje od dłuższego czasu, tym bardziej że obie jesteśmy wege :)

To koniecznie zaplanujcie chociaż kilka dni w Hampi - jedno z bardziej niezwykłych miejsc, krajobrazowo i świątynie w dużej ilości dookoła też macie ;-)

Pozdrawiam

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 09:40 | 16.10.2016

Zgadzam się z kudik że warto poświęcić chociaż trzy dni na Hampi. Jeśli ktoś szuka spokoju do medytacji czy uduchowienia to wszystko tam znajdzie na dodatek w spokoju i bez nawału turystów czy samych hindusów. Bombaj jak najbardziej dwa trzy dni nie więcej .Indie w pigułce można też zobaczyć robiąc tzw złoty trójkąt czyli Agra Jajpur itd. A po intensywnym zwiedzaniu warto przed powrotem jednak na kilka dni wybrać się na Goa bo z Ustką (jak najbardziej też piękną ) porównania nie ma i nie mam tu na myśli tylko temperatury wody:)Żeby zaoszczędzić czasu na pokonywanie wielkich odległości zobacz na ceny połączeń lotniczych wewnątrz Indii. Ja wprawdzie trzy lata temu zapłaciłam za trzy przeloty lokalne około 100 $ a jak masz dużo czasu do wyjazdu można szperać i szukać naprawdę tanich lotów .A i jeszcze wracając do Hampi to ceny tam są wielokrotnie niższe niż w Bombaju ,ludzie sympatyczni ,nie ma aż tylu naciągaczy i żebraków(są przy świątyniach i targowiskach bo nie ma chyba miejsca w Indiach gdzie ich w ogóle nie ma)Pozdrawiam Ania

Marco99 dołączył
27.03.2013

Marco99 15:28 | 26.10.2016

indianadventure.eu/pol/ciekawe-miejsca/mumbai/ 

Nachopatka dołączył
21.11.2016

Nachopatka 14:09 | 21.11.2016

Czy możesz podrzucić sposób na wyszukiwanie kotów jeszcze z Polski? Lecę 25vgrudnia do Bombaju i nie mam jeszcze pomysłu na dostanie się na Goa.

07.12.2015

alchemia_momentu 16:08 | 21.11.2016

Z Mumbaju na Goa dostaniesz się pociągiem. Wsiadasz wieczorem a rano jestes na miejscu.
Na tej stronie możesz wyszukać połączenia kolejowe i loty.

www.irctc.co.in/eticketing/loginHome.jsf 

pawel228 dołączył
06.11.2016

pawel228 15:26 | 10.12.2016

>Z Mumbaju na Goa dostaniesz się pociągiem. Wsiadasz wieczorem a rano jestes na
>miejscu.
>Na tej stronie możesz wyszukać połączenia kolejowe i loty.
>
> www.irctc.co.in/eticketing/loginHome.jsf 

Też jadę z Mumbaju na Goa. Mam jednak problem z zarejestrowaniem się na tej stronie aby zarezerwować bilet. System odrzuca mój numer telefonu, nawet gdy dodałem jedną cyfre by było ich 10 nie da się przejść dalej.
Będę wdzięczny za wskazówki.

Robertus dołączył
06.03.2014

Robertus 20:35 | 21.11.2016

Cleartrip albo makemytrip. Jest trochę zabawy z połączenia kont ze stroną indyjskich kolei ale da się zrobić ;) na obydwu stronach możesz szukać zarówno połączeń lotniczych jak i kolejowych. Jak masz czas to jedź pociągiem, jak nie to leć samolotem (większość linii ma limit bagażu rejestrowanego 17 kg).

07.12.2015

alchemia_momentu 11:43 | 11.12.2016

Zawsze możesz kupic bilet na dworcu w Mumbaju. Ja jechała na Goa z Mumbaju z styczniu w czasie hinduskiego długiego weekendu, ludzi byla masa a nie mialam problemu żeby kupić bilet.

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 10:54 | 10.12.2016

a jak by komuś było mało informacji to zapraszam jeszcze tu po więcej :)
takemytrip.pl/plan-podrozy-6-indie-azja 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl