Forum dyskusyjne

2 tygodnie w Sajgonie

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

TomekPodróżnik dołączył
22.05.2016

TomekPodróżnik 18:06 | 02.10.2016

Witam
W lutym wybieram się samodzielnie na 2 tygodnie do Sajgonu. Proszę o podpowiedzi:
1. ile kieszonkowego ze sobą zabrać (bez kosztów przelotu i hotelu) ?
2. czy wizę wyrobić poprzez jakieś biuro czy spokojnie samemu w konsulacie ?
3. co polecacie zobaczyć ? czy warto przez ten czas udać się dalej niż Sajgon?
4. na co zwracać uwagę w Wietnamie?
5. czy na coś się zaszczepić ?

Jestem z góry wdzięczny za konkretne odpowiedzi :)

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 13:05 | 03.10.2016

Dwa tygodnie w Sajgonie to dużo czasu , no chyba , że masz tam jakieś sprawy do załatwienia. Ja bym na Sajgon przeznaczył ze dwa - trzy dni i pokręcił się po mieście , do zobaczenia jest BenTham Market, katedra,stara poczta , pałac niepodległości, w sumie niezbyt wiele, bo miasto było przecież mocno zniszczone. Kilka dni można by poświęcić na objazd okolic typu delta Mekongu czy tunele Cu Chi. Pomyślałbym też o możliwości spędzenia tygodnia w Kambodży - Siem Reap z Angkor Wat, stolica Phnom Penh czy wypoczynek nad morzem w Sihanukville.To blisko ,niekłopotliwie i tanio.
W Sajgonie mieszkaliśmy w hotelu Asian Ruby 4 , świetna lokalizacja, niezłe warunki ale hoteli i hosteli w centrum jest mnóstwo, w agodzie czy hostelbookers znajdziesz każdy wariant.
Promesę wizową najlepiej wyrobić przez internet, zapłacić parę dolców kartą kredyt. , ściągnąć i wydrukować. Na granicy trzeba co prawda jeszcze raz zapłacić ale i tak to się bardziej opłaca niż wykupowanie wizy w konsulacie w Polsce.. Jeśli bierzesz pod uwagę wycieczkę do Kambodży warto wystąpić o wizę wielokrotną.
Jakieś specjalne szczepienia na ten wyjazd nie są konieczne, ale warto i tak się zaszczepić przeciw żółtaczce i tężcowi.
Co do kasy - ja osobiście nie wożę dużej kasy ze sobą , ale zawsze mam rezerwy na koncie , więc trzeba mieć kartę płatniczą ( do bankomatów) i kredytową ( na wszelki wypadek). Sam pobyt - jedzenie , picie itp. nie są drogie ale musisz liczyć się z wydatkami na wycieczki.
pozdr
bm
......................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

TomekPodróżnik dołączył
22.05.2016

TomekPodróżnik 14:33 | 03.10.2016

Dzięki wielkie za odpowiedź. A mniej więcej ile na te 2 tygodnie w Wietnamie mi pójdzie? ile wziąć kasy ze sobą? karte oczywiście mam.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 18:10 | 03.10.2016

Ja bym wziął z 500 USD , ale miał zabezpieczenie bankomatowe .

pozdr
bm
...........................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

guayar dołączył
04.01.2017

guayar 15:33 | 04.01.2017

Ja bym nie brał gotówki (zresztą nigdy nie biorę, a bywam tam sporo) - szukał dobrych bankomatów. Na lotnisku od razu do bankomatu citi i wypłacić 5 milionów :) W większości bankomatów ograniczenie jest do 2 milionów. Dwa tygodnie w samym Sajgonie to za długo. Nie mniej w okolicach można dużo zdziałać - blisko jest Vung Tau, fajna plaża, miłe miasteczko - tak na 2-3 dni. Można dośc tanio samolotem do Nha Trang - tam tydzień to na luzie - Vinpearl, wycieczki różnego rodzaju, plaża, tylko Rosjan dużo. Można wybrać się night busem do Mui Ne - fajna sprawa. Blisko samolotem jest też Phu Quoc. Samoloty są w miarę tanie nie licząc tamtejszych świąt.

Sajgon to głownie Ben Tanh, polecam wjechać na wiezowiec Bitexo i obejrzeć panoramę. Nocne łodzie, na których podczas godzinnego rejsu zjeść można kolację, spacerek po Bui Vien - ale tam chyba bardziej biało teraz niż wietnamsko. Wycieczkę do delty Mekongu w okolice Ben Tre - są opcje 1,2 i 3 dniowe :) Cu chi jak pierwszy raz. JAk dla mnie zawsze 2 tygodnie to mało i zawsze z moich planów odwiedzenia północy kończy się na południu i centrum.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 15:01 | 05.01.2017

>Ja bym nie brał gotówki (zresztą nigdy nie biorę, a bywam tam sporo) - szukał dobrych
>bankomatów. Na lotnisku od razu do bankomatu citi i wypłacić 5 milionów :)

No nie wiem , czasem bankomaty nie przyjmują wszystkich kart .A co jak bankomat połknie kartę , co też się zdarza ? A jeśli bankomat nie ma gotówki a jest tylko jeden w okolicy ? Przypadki można mnożyć, warto mieć trochę gotówki przy sobie i ze dwa rodzaje kart płatniczych oraz co najmniej jedną kredytową. Zwłaszcza , że wypłata pełnej kwoty jednorazowo niczym nie różni się od posiadania gotówki.
Co do waluty to raczej dolary niż euro , i z nowej emisji. Powinny być nie zniszczone i w różnych nominałach. Duże do wymiany w kantorach ( lepszy kurs niż małych nominałów ) i trochę mniejszych ( poniżej 10 USD) do płatności bieżących ( czasem korzystniej jest zapłacić parę dolców niż lokalną walutą ) i napiwków.
Co do reszty pełna zgoda :)

pozdr
bm
.....................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

TomekPodróżnik dołączył
22.05.2016

TomekPodróżnik 14:02 | 06.01.2017

Dziękuje za podpowiedzi :) teraz dolar troche w górę leci, więc nie wiem czy 500 USD na 2-3 tygodnie wystarczą ? raczej wolę mieć gotówkę przy sobie. Fajnie, że napisaliście co można zwiedzić na południu, dzięki też za to. A co do wietnamskich dongów to trochę mnie te milionowe nominały przerażają. Nie będę musiał worka na 5 mln dongów brać? zmieszczą się w portfelu ? ;)

KamaM dołączył
08.12.2016

KamaM 21:53 | 11.01.2017

Ja osobiście polecam mieć choć trochę gotówki. Byłam w Wietnamie ze znajomymi i na 7 osób aż dwie miały problem z wypłatą w bankomacie. Niestety nie wypłacił pieniędzy, a transakcja zakończa :( i później trzeba było to zgłaszać do banku w Polsce.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl