Forum dyskusyjne

Jesteśmy z Wami

kategoria inne

kraj Tybet

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 19:59 | 15.03.2008

Jedno z najciekawszych dla każdego globtrotera miejsc na świecie Cudowny Wolny Kraj Tybet, po raz kolejny jest tłamszony przez chińskiego najeźdźcę, który pali i morduje jego mieszkańców. Każdy kto tam był lub marzy by tam wyjechać i dotknąć tej wspaniałej kultury i przyrody niech wyrazi swój sprzeciw wobec Chin i solidarność z narodem tybetańskim.

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 20:19 | 15.03.2008

Tybet to moje marzenie, nie byłem, ale kutura tego kraju jest mi bliska. Niestety z relacji znajomych wynika, że ginie ona z dnia na dzień.
To co robia Chinczycy to prawdziwa masakra. Free Tibet!

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 21:49 | 15.03.2008

Nie byłem w Tybecie natomiast byłem w obozie uchodźców Tybetańskich w Nepalu. Jestem jak najbardziej za FREE TIBET

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:01 | 16.03.2008

masz rację, aczkolwiek na dzień dzisiejszy również jesteśmy okupantami, od czego skutecznie próbuję się odcinać rozmawiając z przyjaciółmi z Pakistanu i Iraku (przede wszystkim), aczkolwiek jest mi po prostu wstyd... mimo tego, że to nie ja podejmuję decyzje....

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 08:54 | 16.03.2008

Chodzi bardziej o utrzymanie wartosci kulturalnych o mozliwosc wyrazania swobodnie mysli i np praktykowania religii. To wszystko jest niemozliwe w Tybecie a do tego dochodza represje. Nie chce wdawac sie w polityczne dyskusje w tym miejscu, ale w przypadku Iraku ludzie maja taka mozliwosc, co wiecej teraz Jurdowie uzyskali wiecej swobod. To najwiekszy narod bez wlasnego Panstwa.

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 14:01 | 16.03.2008

Przed chwilą oglądałem w telewizji to co dzieje się w tej chwili w Lhasie. To masakra! Podobno zginęło już ponad 100 osób.

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 14:44 | 16.03.2008

English@mail.gov.cn , to adres kontaktowy do chińskiego rządu. Zasypmy ich. Niech każdy roześle go do swoich znajomych. Piszcie na ten adres codziennie.

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 16:14 | 16.03.2008

Nie wiem czy to cos da, Chinczycy zaczynaja byc wielkimi ignorantami odkad gospodarka lepiej sie rozwija. Ale presje zawsze warto wywierac.
Gazeta szerzej o sytuacji:
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5027205.html 

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:32 | 16.03.2008

da, o ile dezaprobata będzie powszechna, bo Tybet nie ma co liczyć na ogarnięte hipokryzją rządy wielkich państw. Nie jestem zwolennikiem wprowadzania "porządku", przy użyciu siły... ale są jeszcze sankcje ekonomiczne... można też zbojkotować olimpiadę.

northkris dołączył
14.06.2007

northkris 20:00 | 16.03.2008

Ja rozesłałem to do wszystkich moich znajomych. Pamiętam taki list do Gorgea Busha, który się ukazał w gazetach całego świata, po inwazji na Irak. Jeśli go odnajdę to dodam. Może naszego głosu nikt nie weźmie pod uwagę, ale sprawmy by był słyszalny. Dla tych, których to interesuje. Dalajlama będzie w maju nauczał w Nottingham w UK. Kupiłem już sobie na to bilet. Podaję linka www.dalailama2008.org.uk/ 

khandro dołączył
08.11.2006

khandro 13:06 | 17.03.2008

Aktualne informacje na temat sytuacji w Tybecie oraz propozycje działań znajdują się na stronie organizacji Ratuj Tybet: ratujtybet.org/  oraz www.tybet.org.pl/ 
Proszę rozsyłajcie te linki, im więcej osób dowie się o tym, co się dzieje w Lhasie, tym lepiej.

Po rangdzen!

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 17:04 | 18.03.2008

Jeden z najwybitniejszych twórców muzyki etnicznej-orientalnej Oliver Shanti (szczególnie utwór "Spring in Lhasa")którego polecam wszystkim podróżnikom, towarzyszy mi w licznych chwilach refleksji, jakie ostatnimi czasy poświęcam właśnie tybetńczykom niszczonym przez komunistyczne Chiny. Hipokryzja "wielkich" tego świata niczego nie zmieni ale wsparcie duchem wspaniałego dumnego narody spowoduje,że w swoim autentycznym wymiarze odniesie on wielkie zwycięstwo nad "podróbkami dresów wielkiego brata". FREE TIBET !!!

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 18:13 | 18.03.2008

Zastanawiam się po kiego grzyba w ogóle istnieje taka organizacja jak ONZ??? Amerykanie najeżdżają jeden kraj za drugim, mordują jego mieszkańców i kradną zasoby, a ich prezydent ćmi ludzi bajkami o wojnie z terroryzmem. Chinole mordują Tybetańczyków, żydostwo Palestyńczyków, sowieci Czeczenów, a tu ni z gruszki ni z pietruszki banda brudnych Albańczyków postanawia odłączyć się od suwerennej republiki i utworzyć sobie własne śmierdzące państewko na co większość państw - marionetek USA ochoczo się zgadza!!! Ciekawe co te państwa, które tak radośnie proklamowały niepodległość Kosowa zrobiły, lub (z)robią w sprawie Tybetu, Czeczenii, czy Palestyny??? Otóż nie zrobią NIC!!!
Po co wysyłać wojska do Afganistanu, czy Iraku? Nic z tego nie mamy a tylko narażamy się na atak ze strony islamskich fundamentalistów! Niech lepiej wyślą do Tybetu, przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek!

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 20:08 | 18.03.2008

Najgorsze w tym wszystkim jest to,ze w Tybecie zrodzila sie fascynujaca kultura, ktora swietnie opanowala tajniki dzialania ludzkiego umyslu. Nauka zachodnia a w zasadzie psychologia dopiero teraz dochodzi do pewnych zaleznosci ktre mnisi znali od setek lat. I taka wiedza znika dzieki wspanialomyslnosci Chinskich Ateistow.
Jedyny plus tej sytuacji jest taki ze o waretosci buddyzmu Tybetanskiego dowiedzialo sie za posrednictwem Dalajlamy wiele srodowisk. Moze dzieki temu to prztrwa.

OVAD dołączył
04.09.2001

OVAD 20:55 | 20.03.2008

Jutro protesty w Warszawie i Trojmiescie
Wiecej na stronie www.ratujtybet.org 
A Chinole maja to gdzies :-(

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:03 | 20.03.2008

... a podejrzewałeś, że się przejmą??? Mają tak mocną pozycję w gospodarce ekonomicznej świata, że jedyne co możemy robić - to protestować indywidualnie i nie zapominać o Tybecie (mówić, pokazywać i promować kulturę - gdzie i jak się da) - i nie tylko z racji wydarzeń - zawsze.

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 21:05 | 20.03.2008

dwie pilne akcje Amnesty International dotyczące Tyberu.
- zatrzymanie tybetanskich mnichów i przeszukania w domach. www.amnesty.org.pl 

brattea dołączył
02.10.2006

brattea 21:06 | 20.03.2008

sorrki, pilna akcja dotyczy tylko mnichów.

khandro dołączył
08.11.2006

khandro 09:17 | 25.03.2008

26 marca (środa) – Wrocław
godz. 16 pod pocztą na Rynku
„mile widziane wszelkie flagi tybetańskie, koszulki free tibet lub inne materiały dotyczące Tybetu”
ratujtybet.org/Solidarni_z_Tybetem 

khandro dołączył
08.11.2006

khandro 09:36 | 26.03.2008

W chwili obecnej tybetańska część prowincji Qinghai, zachodni Syczuan, południowo-zachodnia cześć Gansu, północno-zachodnia cześć Yunnanu są kompletnie zamknięte dla zagranicznych turystów.

Turyści, nawet jeśli uda im się nabyć bilet na autobus do jednego z zamkniętych Tybetańskich miast, zawracani są przez posterunki wojskowe do Xiningu, Chengdu, lub Lanzhou. Nie wydaje się także pozwoleń na wjazd do Lhasy.

Nie wiadomo kiedy sytuacja ulegnie zmianie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl