Forum dyskusyjne

Żałoba w Tajlandii

kategoria podróże po świecie

Kamilll dołączył
13.09.2016

Kamilll 10:39 | 17.10.2016

Hej,
jak pewnie wszystkim udającym się niedługo do Tajlandii wiadomo - od 13.10 panuje tam żałoba narodowa po śmierci króla.
Strony podróżnicze huczą o obostrzeniach jakie panować będą przez najbliższe 30 dni (licząc od 13.10).

www.tanie-loty.com.pl/blogi/12034-wybierasz-sie-do-tajlandii-pa  mietaj-o-trwajacej-zalobie.html (jak nie można wklejać linków zewn. to proszę o usunięcie i z góry przepraszam)

W teorii śpiący nocą Bangkok, brak możliwości spożywania alkoholu, dłuższy ubiór ( zakrywający kolana i ramiona).

A jak jest/będzie w praktyce? Jeśli ktoś jest lub będzie w bangkoku przed listopadem, to proszę o podzielenie się informacjami i wrażeniami.

Pozdrawiam

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 13:51 | 17.10.2016

Mnie to tez bardzo interesuje bo będę w Bangkoku 7 listopada i potem w drodze powrotnej 18-20 listopada. Ale mam też zaplanowany pobyt na jednej z wysp Tajlandzkich kilka dni i zaczynam się zastanawiać czy nie przenieść się na wyspę Kambodżańską na leniuchowanie skoro i tak będę w Kambodży kilka dni. Jeśli ktoś teraz jest lub będzie wracać końcem października proszę o info jak to wygląda w turystycznych miejscach?Ania

[fb] Anna Nowak dołączył
17.10.2016

[fb] Anna Nowak 14:14 | 17.10.2016

Najgorsze jest to, że jak ktoś wykupił wycieczkę to organizator nie przekazuje żadnych informacji. ;/
Pierwsi klienci polecieli 15.10 i dopiero w niedzielę była wzmianka o zmianie w programie zwiedzania ale żadnego info od rezydenta i pilota o ubiorze.....
Ja lecę 09.11 i już nie wiem jak się spakować. Co prawda w Bangkoku będę jedynie2 dni i potem objazd na południe kraju do Krabi.

Kamilll dołączył
13.09.2016

Kamilll 21:16 | 17.10.2016

Od kuzyna, który mieszka w BKK dowiedziałem się, że:
- atmosfera jest cicha i dosyć smutna
- ludzie chodzą ubrani na szaro, biało, czarno
- imprezowanie jest zabronione do 30 dni po śmeirci Króla
- niektóre lokale pozostają otwarte i mogą serwować alkohol, ale raczej tylko do zamawianego jedzenia

Powyższe dotyczy tylko Bangkoku, niestety brak info jak na wyspach i w innych rejonach.

Dodatkowo anglojęzyczny tekst:
www.thephuketnews.com/thailand-in-mourning-advice-for-visitors-  59507.php#6tfSEfEhBAYomxVE.97

KaroLenka dołączył
19.10.2016

KaroLenka 05:42 | 19.10.2016

Jestem na miejscu. Tajowie ubierają się na czarno i biało, nam również to doradzili. Często zatrzymuja nas na ulicy i opowiadają jak dobrym był królem. Do wczoraj był zakaz sprzedaży alkoholu. Wisi mnóstwo plakatów/bilbordów/telebimów z biało-czarnym zdjęciem króla, w wielu miejscach są upamiętnienia - wielkie portrety w złotych ramach otoczone kwiatami, złotymi figurkami itp. Generalnie widać, że ta żałoba wynika z ich potrzeby, a nie czyjejś decyzji. Nie byłam w Bangkoku wcześniej, więc nie mam porównania w kwestii wyciszenia, ale faktycznie jest dość spokojnie - Khao San w porównaniu z Indonezyjską Kutą to miejsce dla przedszkolaków :)

KaroLenka dołączył
19.10.2016

KaroLenka 05:39 | 19.10.2016

Jestem na miejscu. Tajowie ubierają się na czarno i biało, nam również to doradzili. Często zatrzymuja nas na ulicy i opowiadają jak dobrym był królem. Do wczoraj był zakaz sprzedaży alkoholu. Wisi mnóstwo plakatów/bilbordów/telebimów z biało-czarnym zdjęciem króla, w wielu miejscach są upamiętnienia - wielkie portrety w złotych ramach otoczone kwiatami, złotymi figurkami itp. Generalnie widać, że ta żałoba wynika z ich potrzeby, a nie czyjejś decyzji. Nie byłam w Bangkoku wcześniej, więc nie mam porównania w kwestii wyciszenia, ale faktycznie jest dość spokojnie - Khao San w porównaniu z Indonezyjską Kutą to miejsce dla przedszkolaków :)

KaroLenka dołączył
19.10.2016

KaroLenka 05:37 | 19.10.2016

pietrzak.mon dołączył
19.10.2016

pietrzak.mon 15:43 | 19.10.2016

Dzięki za informację:)
a jak wygląda sytuacja z barami, lokalami nocnymi itp?Większość pozamykana? Da się gdzieś wyjśc po 22?
Ubrania kolor biały i czarny napisałaś, a co z kwestią zasłonięcia ramion i kolan? Wiadomo, że w miejscach kultu jak najbardziej a jak to wygląda na ulicach?:)

tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 00:12 | 20.10.2016

Może czas trochę wyjaśnić sytuację. W Tajlandii ogłoszono 30-dniową żałobę. W chwili obecnej wszystkie atrakcje turystyczne, transport, hotele czy centra handlowe działają normalnie. Co do ubioru to nie ma przymusu dla turystów co do ubierania się na czarno. Z tymi zakrytymi ramionami to już jakaś dziwna informacja, owszem dotyczy to świątyń i to zawsze, ale nie na ulicach. Sami Tajowie noszą czarne, białe lub szare ubrania i to widać wszędzie, ale krótkie spodenki i odsłonięte ramiona to nic niespotykanego na ulicach w ostatnich dniach. Szczegóły opisałem tutaj:
www.tajlandia.org/tajlandia-po-smierci-krola/ 

W kwestii spożywania alkoholu to w otwartych barach piwo jest sprzedawane, podobnie w sklepach - decyzję o sprzedaży podejmuje indywidualnie właściciel. Dodatkowo zakaz sprzedaży alkoholu wprowadzany jest każdego dnia, więc nie jest to nic nowego. Chodzi o to żeby nie imprezować, nadużywać alkoholu itd.

Na wyspach wszystko działa normalnie, łącznie z klubami w których gra muzyka (ciszej niż zwykle, ale gra)

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 17:33 | 20.10.2016

Dzięki wielkie za informacja bardzo przydatne .Ja będę w listopadzie koło 13 w Tajlandii więc żałoba będzie się już kończyła :))Pozdrawiam

adamje@wp.pl dołączył
26.08.2016

adamje@wp.pl 15:24 | 20.10.2016

Jestem w Tajlandii od piątku, do wczoraj w Bangkoku, dzisiaj już Phuket.

Nie ma problemu z alkoholem, w Bangoku czuć trochę klimat smutku ale tutaj w Patong Beach kluby pękają w szwach, a głośna muzyka gra do późnej nocy. Typowo wakacyjny klimat.

Ogólnie nie ma czym się przejmować, i można śmiało lecieć :)

Krótki opis mojej podróży i sporo zdjęć na www.corporationbreak.pl 

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 19:44 | 14.11.2016

faktycznie jest nieco spokojniej, Tajowie nadal noszą żałobę, jeśli nie na czaro to z czarną wstążką na ramieniu, w samym BKK słynne imprezowe Khao san jest nieco mniej imprezowe, ale zaczęli już grać muzykę i jeśli ktoś chce poimprezować to znajdzie coś dla siebie. Na wyspach podobnie, przez miesiąc imprezy faktycznie były powoływane, ale teraz w listopadzie jest już nawet organizowane full moon party.
Warto sprawdzić atrakcje turystyczne przed planowanym zwiedzaniem, bo np. pałac w BKK był zamknięty, ale już zabytki w Ayuttayah mają darmowy wstęp do końca stycznia 2017r.

wycieczki.tajlandia dołączył
15.11.2016

wycieczki.tajlandia 06:14 | 15.11.2016

Ja jestem obecnie w Krabi i moge powiedziec to samo gdzie niegdzie da sie odczuc zalobe a w niektorych miejscach oblezanych przez turystow jest normalnie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl