Forum dyskusyjne

poszukiwani podróżnicy

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

mulana1 dołączył
17.03.2008

mulana1 22:11 | 17.03.2008

Witam
W tym roku wyjeżdżam latem do USA na work &travel . W sierpniu kończę pracę i chciałabym pojechać we wrześniu pozwiedzać Stany.Szukam chętnych osób do wspólnej wycieczki. Zatrzymuję się w Wisconsin:)

paulina26 dołączył
22.03.2008

paulina26 03:59 | 23.03.2008

Hej!
Ja tez szukam osob na wyprawe autobusem lub pociagiem (najlepiej z discovery pass) na ok 2-3 tyg we wrzesniu. Jestem obecnie w Nowym Yorku.

zmaciej dołączył
01.03.2004

zmaciej 19:07 | 23.03.2008

jak sie wam uda zgarnac 4-5 osob, taniej bedzie wynajac samochod. komunikacja publiczna jest tu raczej cienka.

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 23:42 | 23.03.2008

Ja już za kilka godzin lecę na tydzień do kanionów w Arizonie i Utah, ale we wrześniu wybieram się na dłużej ok. 2 tygodnie bardziej na północ: Góy Skaliste, Yellowstone, Yosemite i być może do Kanady. I też szukam chętnych. Ale tylko samochodem. Podróż autobusem jest droższa niż samochodem i można zwiedzać tylko miasta. A chcąc pojechać do jakiegoś parku i tak trzeba wynająć samochód albo wykupić wycieczkę. Pozdrawiam

mulana1 dołączył
17.03.2008

mulana1 13:59 | 24.03.2008

To świetny pomysł żebyśmy się jakoś zebrali.Ja byłam już w zeszłym roku na małej wycieczce po Stanach m.in. w Yellowstone.Ale drugi raz również chętnie bym odwiedziła.
I samochód to bardzo dobra opcja-wiem z doświadczenia

mulana1 dołączył
17.03.2008

mulana1 14:01 | 24.03.2008

Udanej podróży:)
Zazdroszczę niesamowicie.Może jakieś zdjęcia po , na otarcie łez;)

paulina26 dołączył
22.03.2008

paulina26 18:56 | 24.03.2008

Mimo ze jestem wielka fanka meczacych autobusow;)) to z checia przystaje rowniez na opcje z wynajeciem samochodu w pare osob.
paulinka-b@wp.pl

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 01:35 | 18.04.2008

hej, ja kończę prace 27 sierpnia 70 mil od NY i z chęcią się przyłącze do wyprawy - głównie zależy mi na parkach i na Niagarze:)

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 01:35 | 18.04.2008

hej, ja kończę prace 27 sierpnia 70 mil od NY i z chęcią się przyłączę

mulana1 dołączył
17.03.2008

mulana1 20:43 | 24.04.2008

Widzę że jest trochę zainteresowanych więc można by rzucać propozycje dat i miejsc do zwiedzania

usunięty/nieznany 18:47 | 29.04.2008

Wstepnie tez planowalem Stany, ale troche wczesniej niz wrzesien - i mnie interesuja miasta na Zachodzie.... jesli pozwolicie bede sledzil Wasze ustalenia, bo moje plany sa poki co wstepne, powodzenia

aleksandraegx dołączył
30.04.2008

aleksandraegx 21:52 | 30.04.2008

Hej Wszystkim! Ja podobnie jak Mike30 planuję wyjazd ciut wcześniej, np. w połowie sierpnia. Urlopu mam na jakieś 2 tygodnie. Planowałam zacząć od Kalifornii, skończyć na Wschodzie. Wstępnie myślałam o takiej trasie: (auto, np. minivan na więcej osób) LA - San Francisco - Yosemite NP - Las Vegas - Zion NP - Bryce Canyon NP - Grand Canyon NP - Las Vegas -> (samolot) Washington - (znów auto) Niagara Falls - NY -> home.
Trochę chyba za dużo jak na 14 dni. Floryda zdecydowanie na nastepny raz :-).
Teraz ważne jest obliczenie potrzebnego czasu i budżetu.
Czy wstępnie ktoś jest chętny ??
Pozdr., Ola

jk dołączył
11.05.2008

jk 21:14 | 11.05.2008

Witaj Olu.Ja również pragnę dołączyć się do grupy i podobnie jak Ty mam 2 tyg. urlopu.Zastanawia mnie tylko koszt takiej wyprawy.Czy wstępnie masz już coś wyliczone ? Pozdrawiam.Jola

wq22 dołączył
12.05.2008

wq22 19:18 | 12.05.2008

Samochodu nie polecam, ja tez po W@T się długo zastanawiałem jak pozwiedzać ten piękny kraj i wygrała opcja wycieczki z www.greentortoise.com/adventure.travel.html 
Autobusy bardzo wygodne bo cale przerobione na taka jedna wielka platformę do spania z reszta na stronie sa zdjecia.
Atmosfere jaets niesamowita bo na wyczieczkach sa ludzie doslownei z calego swiata, Jedzenie jest przygotowywane samodzielnie tzn uczestnicy gotują a zarzadzaja tym kierowcy, ale jest rewelacja bo kuchnia wegetarianska i wszystko przygotowywane ze swierzych owocow i warzyw.
Czesto wieczorem ogniska,
Kierowcy maja dokladnie zaplanowana trase i wiedza gdzie jechać, choc czasem sie ona zmienia ze wzgeldu na warunki pogodowe.
Ja zrobilem trase cros country z NY do San Francisco. Po drodze zwiedzanie D.C Nowego orleanu, potem treking w górach, na chwile do meksyku, parki narodowe Monument Valley, Bryce Canyon, jest tego cale mnóstwo i długo można by wymieniać . Aby zoabczyć to wsyztsko samochodem to min miesiąc . W każdym razie gdy porównywałem wyjazdy ze znajomymi którzy wybrali opcje samochodu, wyszło ich to drożej, większość czasu spędzili w samochodzie, dominowały zdjecia robione z za szyby. I w dwa tygodnie to w najlepszym wypadku udawało im sie przejechać wybrzeże tam i z powrotem. Niestety samochodem wyglada to tak ze w dzień jedziesz a w nocy wpisz w motelu... zwiedzając w dzień, jazda na noc to porażka... Z green tortoise, caly dzień zwiedzasz w nocy spisz w autobusie, wiec zupełnie nie czuć samego przemieszczania sie. Spisz na leżąco :), bo caly atubus przeksztalca sie w jedno wielkie legowisko
Green Tortoise polecam w ciemno, kieowcy tam tesz szczegolnie polecali alaska expedition, ale to prawie miesiąc.
jedna relacja z wycieczki www.kurierplus.com/issues/1999/k231/kp231-08.htm. 

Pozdrawiam

marek.kos dołączył
29.01.2007

marek.kos 12:04 | 13.05.2008

Ja na 100% jadę pod koniec sierpnia lub na początku września na około 2 tygodnie, może troszkę dłużej. Prawdopodobnie zacznę z Denver, a dalej Badlands, Rocky Mountains, Yellowstone, Glacier NP, a jak starczy czasu to coś więcej. Jak ktoś będze tam w tym czasie, ta zapraszam przynajmniej na część podróży. Wycieczki, takie jak ta opisana wyżej to też dobra rzecz, ale ja wolę sam sobie zorganizować podróż, choc wychodzi to drożej. Z usług agencji turystycznych korzystam tylko wyjąkowo, kiedy chcę zwiedzić okolice gdzie nie ma ani dróg ani drogowskazów - wtedy to konieczność.

usunięty/nieznany 13:53 | 21.05.2008

Olu - chyba masz troche za ostry plan - ja robilem Nowa Zelandie autem - 5tys km w 14 dni i tez przesadzielem. Ja zamierzam sie skupic na Zachodzie - tak by cos zobaczyc poza asfaltem :) Tak jak pisalem - jeszcze mi sie plany nieskrystalizowaly ale mysle o sierpniu. pozdr (jak cos to prosze o mail, bo cos rzadko zagladam ostatnio na forum)

aleksandraegx dołączył
30.04.2008

aleksandraegx 15:43 | 26.05.2008

Jolu, Mike30 i wszyscy inni forumowicze! Dawno nie wchodziłam na forum, ale cieszę się, że napisaliście. W ten weekend znalazłam znajomego, który też z wielką chęcią wybierze się do USA. On zdecydowanie preferuje wycieczki organizowane samodzielnie, a nie przez biura. Ja przyznam, że wybrałabym się też i z biurem. Decyzję chyba trzeba podjąć dość szybko, bo pozostaje jeszcze kwestia wizy i dalszej organizacji. Kwota, którą chcę przeznaczyć na całą wyprawę to 7-8 tyś. PLN. Co Wy na to?

aleksandraegx dołączył
30.04.2008

aleksandraegx 15:59 | 26.05.2008

słuchajcie, te wycieczki z GreenTortois są warte uwagi, np. www.greentortoise.com/adventures/cross.country.usa.explorer.htm  l
Trzeba będzie przemyśleć temat....

usunięty/nieznany 18:47 | 26.05.2008

Poczytalem sobie relacje uczestnikow - takie wyjazdy to moze byc cos fajnego dla mlodych ludzi a i cena jest bardzo atrakcyjna, Ja juz jednak chyba jestem na takie cos za stary, poza tym widac ze spora ludzi osob musi sie tam dogadac bo wyjazd moze sie okazac inaczej bardzo meczacy. Chyba jestem juz na to zbyt niezalezny (stary)

jk dołączył
11.05.2008

jk 00:57 | 27.05.2008

Olu, ja jestem na TAK.Mam już wizę, więc krok nr 1 zrobiony.Kasa już odłożona.Liczę przede wszystkim na wielu chętnych.W grupie zawsze raźniej i weselej.Pozdrawiam.P.S Mam 36 lat.Czy aby nie jestem za stara na taką eskapadę? :)

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 11:40 | 29.05.2008

Ja jestem za. mam 21 lat więc w sam raz dla mnie:)

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 11:50 | 29.05.2008

a którą wycieczkę preferujecie? - mi się podobają te w Ameryce środkowej, ale zastanawiam się ile będzie kosztowało dotarcie tam z NY

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 12:19 | 29.05.2008

hym jednak terminy tych w Ameryce Środkowej są złe. Ja mógłbym jechać na
Northern Crossing Eastbound - Fri, Aug 29 - Fri, Sep 12
lub
Southern Dream - Sun, Aug 31 - Sat, Sep 13

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 12:27 | 29.05.2008

Jeszcze mogły by być:
National Parks Loop
i
Northern Pioneer

Ale te podróże są z/do San Francisco.
Wie ktoś jak najtaniej można dojechać/dolecieć z NY do SF lub na odwrót?

mulana1 dołączył
17.03.2008

mulana1 18:28 | 29.05.2008

Ja od 1 września też już mogę łapać się na wycieczkę:)

Angelus dołączył
18.04.2008

Angelus 23:04 | 30.05.2008

ja się zdecydowałem na Southern Dream Westbound od 31 sierpnia, ale po tym jeszcze z chęcią wpadł bym do Yellowstone i/lub do Grand Canyon. A potem wrócił na lotnisko do NY

aleksandraegx dołączył
30.04.2008

aleksandraegx 00:09 | 03.12.2008

Ostatecznie w październiku pojechałam na rejs wokół Wysp Kanaryjskich. W 10 osób wypożyczyliśmy jacht Dufour 45 (większość ludków z tzw. łapanki z Google ;-)), pływaliśmy, zwiedzaliśmy wyspy (z 7 zwiedziliśmy 5!), były wygłupy i żeglowanie. Czysta frajda! Polecam! :-))) USA zostawiam na kolejne wakacje.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl