Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

do Chin z dzieckiem

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Chiny

agasczarna dołączył
31.01.2013

agasczarna 21:04 | 26.10.2016

Witam, Planuję 3 tygodniową, rodzinną podróż do Chin. Zaczynam zagłębiać się w temat i szczerze, coraz bardziej jest mi smutno jak wiele miejsc będę musiała pominąć... ;/ ;) no nic, zapewne to tylko chwilowy smutek ;) skupiam więc się na tym co jednak może udać się zobaczyć :D Podróż z maluchem - więc będzie związana z pewnymi ograniczeniami (choć maluch jest cierpliwy i ma pewne doświadczenie podróżnicze, to jednak dalej dziecko, któremu należy się trochę spokoju i porządku). Start w Shanghaju - tutaj na pewno myślę spędzić jakieś 3 dni na odpoczynek po locie i pierwszą aklimatyzację w Chinach. Potem myślę wyskok, np. do Hangzhou. Jako że Pekin wydaje się pozycją obowiązkową, dalej planuje przejazd tam szybkim pociągiem z Shanghaju. Na Pekin przeznaczę kolejne powiedzmy 3 dni. I teraz pytanie co dalej? Baaaaardzo marzy mi się Hong Kong i równie bardzo okolice Guilin. A może jeszcze Xi'an wcisnąć ... Odległości są miażdżące i pewnie bez samolotu się nie obejdzie. Wiadomo chciałoby się zobaczyć możliwie jak najwięcej ale też możliwie jak najmniej umęczyć nasze dziecko czasem spędzonym w środkach komunikacji. Proszę o rady, komentarze, czy macie doświadczenia z podróży z dzieckiem po Chinach? Czy warto pakować się do Hong Kongu, czy może lepiej zatrzymać się na dłużej w spokojniejszej okolicy np gdzieś w okolicy Guilin?? Zależy mi na na tym żeby poczuć klimat Chin, a nie wyłącznie zgiełk i tłum miast, choć pewnie łatwe to nie będzie. Szczerze bardziej ciągnie mnie na południe niż do Pekinu ale jakoś nie wyobrażam sobie przy pierwszym pobycie w Chinach to miasto pominąć. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i rady!!!!

agasczarna dołączył
31.01.2013

agasczarna 20:27 | 13.11.2016

Nikt nie ma żadnych podpowiedzi dla mnie? ;)

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 16:56 | 17.11.2016

Już pomagamy :)

Ile lat ma dzieciak? My byliśmy w Chinach ze znajomymi z 5-letnią dziewczynką i generalnie wszędzie dawała radę.

Tutaj trasy dwóch naszych podróży: podrozezwyklych.blogspot.com/2016/08/dwie-przygody-chinskie.ht  ml

W Guilin (tak naprawdę w Yangshuo lub Longsheng, bo Guilin to wielkie miasto, podobne do innych dużych metropolii) jest mnóstwo turystów i nie wiem czy będziecie mogli odpocząć od tłoku.
Na pewno nad Lugu Lake będzie spokojniej.

Gdybyś miała pytania, dawaj znać.

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

agasczarna dołączył
31.01.2013

agasczarna 21:24 | 17.11.2016

Dzięki za odzew,

Nasza córa w momencie podróży będzie miała skończone 2 lata. Też oceniam, że da radę, jest bardzo otwartym dzieckiem i nie wymaga cudów, nie mamy z nią żadnych problemów.

Już biorę się za czytanie o Waszych podróżach, potem pomyślę o dodatkowych pytaniach :) Puki co tylko to co wymieniłam powyżej, czy coś szczególnie Was urzekło?

Chiny wydają mi się bardzo zorganizowane i może mylnie ale jakoś bardzo nie przejmuję się puki co organizacją, tak czy siak jeszcze mamy trochę czasu :)

BMaj dołączył
18.11.2016

BMaj 10:21 | 18.11.2016

a kiedy się wybierasz do chin? pamiętaj że w lecie temperatura sięga tam nawet 40 stopni(!) więc nie jest to dobre dla maluszka

agasczarna dołączył
31.01.2013

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 10:38 | 18.11.2016

Z tego co wymieniłaś, to Hangzhou jest bardzo urokliwe. Jest to miasto turystyczne, ale głównie dla odwiedzających z Chin, nie z z zagranicy.
Polecamy również rezerwat Pandy Wielkiej niedaleko Chengdu.

I pamiętaj o pilnowaniu dzieciaka, bo Chińczycy je uwielbiają. Szczególnie białe! :)

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl