Forum dyskusyjne

Kenia 10-17 grudnia - wybiera sie ktos

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

mariuszb dołączył
09.11.2016

mariuszb 21:04 | 09.11.2016

Lece niestety sam i chetnie nawiaze kontakt z kims kto w tym terminie leci do Kenii. moze latwiej byloby znalezc kwatere, zamowic safari itp.
To moja pierwsza wyprawa tam wiec niewiele wiem :(

Tuśka dołączył
23.11.2016

Tuśka 21:19 | 23.11.2016

Cześć,
Lecę z chłopakiem w terminie 12-20 grudnia. Również planujemy Safari - jeśli masz ochotę dołączyć i zorganizować się z nami to zapraszamy:) Oto mój mail: martaczajkowska89@gmail.com
Pozdrawiam,
Marta

[fb] Agnieszka Cybulska dołączył
26.12.2016

[fb] Agnieszka Cybulska 20:27 | 26.12.2016

Mogłabym prosić Was o opinie dotyczącą bezpieczeństwa w Kenii? Bo mnie straszą naokoło a planuję wyjazd tam...

mariuszb dołączył
09.11.2016

mariuszb 22:39 | 26.12.2016

Jesli jedziesz do hotelu to nie masz sie czym przejmowac, pewnie nawet tamtejszej biedy nie zobaczysz.
Jelsi jedziesz sama (jak ja) to spotkasz sie z biedą, nagabywaniem, ofertami zakupu, przyjazni, seksu itp itd.
Generalnie po zmroku nigdzie samemu nie chodzic Wsklepach, i na miescie pełno policji, wojskowych itd. Ludzie generalnie mili, przyjazni, usmiechnieci ale jesli doda sie do tego ta ich chec zarobienia na wszystkim to czlowiek sie zastanawia czy to uprzejmosc czy chec otrzymania lapowki.

Jelsi bedziesz korzystac z Matatu albo Tuk-Tuk albo przeprawy promowej to... uwazaj. Mi sie nic nie stalo ale musialem miec oczy dookola glowy a ze wzgledu na biede przy odprawie promowej (poludniowa strona Mombassy) strach tam sie poruszac samemu (nawet facetowi). Naprawde nie wlaz sama w ichnie targowiska i zakamarki przy przeprawach promowych. to co tam zobaczysz nie miesci sie europejczykom w glowach i wola tego nie widziec.

Generalnie pewnie nie masz sie czego obawiac , ja bym sie tylko nastawil na wszedobylskie dawanie Tipow, lapowek, od lotniska przez safari, obsluge hotelu, taksiarzy, wojsko, policje itd.

Ps. Ja mieszkalem w tanim hostelu dla (plecakarzy) :) , spalem w hamaku i jestem mega zadowolony. Przezylem i doswiadczylem wiecej niz moglem chciec. Nie polecam rodzinom ale jesli ktos chce poznac wpanialych ludzi a nie siedziec w hotelu przy basenie to zdecydowanie polecam.

[fb] Agnieszka Cybulska dołączył
26.12.2016

[fb] Agnieszka Cybulska 23:41 | 26.12.2016

Dla mnie nocleg na hamaku bomba :D Nie cierpie drogich hoteli... Za to lubie poczuc klimat kraju do ktorego jade a nie tylko turystyczna otoczke. I najbardziej mnie ciagnie wlasnie tam gdzie najmniej turystow :P
Co można zobaczyć w tych targowiskach? Może to głupie ale połechtało to moją ciekawość :D
Pomysl ogolny poki co na wyjazd taki: na wlasna reke, ok 2 tyg, na pewno chcemy pare dni spedzic na rajskich plazach Zanzibaru w domu Pani Doroty Katende, na popływanie z definami i inne bajery... i tyle luksusów mi starczy. Kolejne pare dni na bank chcę spędzić na lądzie, żeby właśnie poczuć klimat Afryki i koniecznie zaliczyć safari. Wahamy się właśnie między Kenią i Tanzanią, coś mnie ciągnie do tej pierwszej, ale narzeczony mi panikuje ze niebezpiecznie :/ więc mamy jako alternatywe wlasnie Tanzanie.
Co lepsze i jak to rezegrac? Tez zeby bylo w miare tanio bo zorganizowane wycieczki na safari w cenie 7-12 tys za 2 osoby mnie przerazaja...
Również poproszę o namiar do tego miejsca z noclegami na hamakach :D

mariuszb dołączył
09.11.2016

mariuszb 08:37 | 27.12.2016

Prosze bardzo:

www.facebook.com/tuliahouse/ 

www.tuliabackpackers.com/accommodation 

Wpisz w booking.com

Za 8 dni zaplacilem 87$ i jestem MEEEGGGA zadowolony.
Ludzie zajefajni, Miejsce klimatyczne. Dodatkoow spedzilem tam 40-e urodziny :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl