Forum dyskusyjne

Indie Południowe - kilka pytań

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

ziemi100feles dołączył
14.11.2016

ziemi100feles 12:04 | 14.11.2016

Witam,
Pytanie o INDIE Południowe, jeśli ktoś był w ostatnim czasie. Mam tegoroczną edycję przewodnika „Lonely Planet” ,ale niektóre podane tam informacje nie pokrywają się z „rzeczywistością internetową”. I tak:
1) Przewodnik podaje informacje, że z Madurai można dojechać bezpośrednimi autobusami do Parku Narodowego Periyar (czyli do Kumily lub Thekkady). Serwisy internetowe takich połączeń bezpośrednich nie znają. Jechał ktoś może ostatnio tą trasą? Może jakieś alternatywne sposoby dotarcia z Maduraju do parku?
2) Przewodnik podaje, że na terenie świątyni Meenakshi w Maduraju obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania. W necie zdjęć jest od groma. Jak to jest naprawdę? Podobne informacje dotyczą pałacu w Mysore…
3) Wynajmował ktoś w Hospet motorikszę na cały dzień jeżdżenia po ruinach w Hampi? Ile się udało wytargować?
4) Może ktoś, kto to czyta, korzystał z promocji na bilety EthiopianAirlines/Emirates na trasie Mediolan – Tanzania – Dubaj – Bombaj i powrót z Bangkoku do Mediolanu przez Addis Abebę. Bilety obejmowały okres od października, więc pierwsi śmiałkowie powinni już wrócić. Chciałbym więc spytać, czy wszystko spoko i czy nie było jakiegoś zamieszania z tymi biletami (bo najdroższe to one nie były jak na taką trasę ;-)
Pozdrawiam wszystkich, licząc że ktoś będzie miał wiedzę, której poszukuję

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 19:50 | 14.11.2016

Hej!
Co prawda,ostatni raz w Indiach bylem pare lat temu,ale moze cos pomoge...
Ja jechalem bezposrednio na tej trasie,nie sadze zeby zlikwidowali polaczenia.
Nie wiem czego oczekujesz,ale mnie ten park nie zachwycil delikatnie mowiac.
W swiatyni Menakshi jest zakaz fotografowania w niektorych miejscach,wyraznie oznaczonych, a nie na calym terenie swiatyni.Mysore,to inna historia,tam wogole nie mozna wnosic aparatu do srodka.
Zastanow sie czy nie lepiej leciec do Madras.Jaka cena na to polaczenie?

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:08 | 14.11.2016

Tutaj sa trzy kursy dziennie

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 23:46 | 14.11.2016

www.maduraidirectory.com/travel/bus.php 

ziemi100feles dołączył
14.11.2016

ziemi100feles 09:33 | 15.11.2016

hej,
no widzisz... podesłałeś mi stronę, na którą nie trafiłem pomimo, że googlałem przeróżne kombinacje... też mi się wydaje, że autobusy powinny jeździć na tej trasie. Rozumiem, że park Cię nie zachwycił, mi pewnie też d... nie urwie, szczególnie że będę świeżo po sześciodniowym safari w Tanzanii. Kombinuję jednak inaczej... Przejazd przez południowe Indie rozpisałem tak, żeby zaliczyć kilka ciekawych miejsc i żeby jednocześnie pasowały mi przejazdy kolejowe. Finalnie z Maduraju muszę przedostać się do Kochi. Zamierzam przyjechać nocnym pociągiem do Maduraju, zwiedzić co trzeba i dalej mam wybór.... albo nocuję w Maduraju (tylko po co?) albo przemierzę połowę dystansu do Kochi, czyli przenocuję w Kumily, następnego dnia zaliczę jakąś półdniową przechadzkę, umyję słonia i pojadę dalej do Kochi ;-) Mam w Indiach niewiele czasu. W Bombaju ląduję, Hampi zobaczyć muszę, a dalej mam do wyboru - albo morderczy rajd przez Mysore i Maduraj do Kochi, albo z Hampi na Goa (mi się nudzi na plaży po 15 minutach ;-) i stamtąd do Kochi. To co mogę zorganizować przez internet, to staram się ogarnąć. Byłem 5 lat temu w Indiach północnych. Kraj mi się bardzo podobał, ale mieszkańcy są takimi lewusami i opierdalaczami, że łatwiej mi się dogadać z kompem tutaj niż z nimi na miejscu ;-) nie mam po prostu do nich cierpliwości ;-) co do pytania o koszt połączenia, to za całą trasę z Mediolan - Tanzania - Dubaj - Indie i powrót z Bangkoku do Mediolanu z całodniowym postojem w Addis Abebie zapłaciłem 1430 zł. Jak widzisz, jest to bilet open jaws i mam "lukę" pomiędzy Bombajem a Bangkokiem. Dokupiłem więc przeloty na trasie Kochi -Kuala Lumpur i KL - Bangkok (Air Asia - oba za ok 300 zł bez bagażu). Dzięki za odzew. Pozdrawiam. Rafał

ziemi100feles dołączył
14.11.2016

ziemi100feles 09:35 | 15.11.2016

napisałbyś mi jeszcze, co konkretnie robiłeś w PN Periyar i jak to wyglądało czasowo i finansowo?

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 16:44 | 17.11.2016

Hej! Odnośnie kosztów rikszy w Hampi. 400 rupii za połowę dnia. 600 za cały dzień.

Tutaj szczegóły na co uważać:
podrozezwyklych.blogspot.com/2016/08/mafia.html 

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl