Forum dyskusyjne


bilety kolejowe - jak to cholera ugryźć

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

ziemi100feles dołączył
14.11.2016

ziemi100feles 10:54 | 17.11.2016

Bracia i Siostry w podróżniczej niedoli! Czy ktoś z Was nabywał w ostatnim czasie SKUTECZNIE bilety na przejazdy koleją w Indiach? Tak, wiem że jest cleartrip.com i makemytrip.com... ale... Rzecz w tym, że obecnie i cleartrip i makemytrip przekierowują na stronę IRCTC (czyli indyjskich kolei), gdzie trzeba zarejestrować konto. Kłopot w tym, że trzeba podać indyjski numer telefonu (rubryka ze stałym kierunkowym +91). Oczywiście olałem to (wpisałem nr telefonu do jakiegoś parku narodowego), potwierdziłem maila klikając w przesłany link, ale przy logowaniu "wypominają mi" że nie potwierdziłem telefonu sms-em. W konsekwencji - próbując kupić bilety przez makemytrip doszedłem do etapu płatności (wtedy pojawił się komunikat, że nie akceptują obecnie zagranicznych kart płatniczych), a przez cleartrip poszedłem krok dalej - zapłaciłem za bilety, ale (po dokonaniu rezerwacji trzeba potwierdzić ją na koncie IRCTC) nie mogłem jej potwierdzić. Dostałem więc maila, że rezerwacja się nie udała. Dobrze, że kasa wróciła po 3 dniach, a nie po 3 tygodniach.... Nie wiem, może coś przeoczyłem, może czegoś nie doczytałem... Jeśli potraficie ogarnąć te bilety z Polski - to byłbym wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą... w głowie mi się nie mieści, żeby nie dało się kupić tych biletów przez internet. A jak przypomnę sobie załatwianie spraw na miejscu (trzeciego dnia odkryłem, że będąc przy "okienku" należy energicznie machać na boki łokciami (jak przy tańczeniu "kaczuszek") - wtedy Hindusi nie są w stanie wsadzić łap pod łokciem i wyeliminować Cię z kolejki ;-) Jeśli macie jakiś pomysł - podzielcie się, plizzzzz!


kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 12:53 | 17.11.2016

Mialem podobny problem.
Cleartrip jest sprzężony z irctc. Tam jest dwuetapowa weryfikacja czyli mail i telefon. Całość ogólnie jest wytłumaczona na cleartrip zaraz jak dokonujesz rezerwacji. Ale do rzeczy:
Numer telefonu podajesz byle jaki, a wysyłasz maila z prośba o aktywację do care@irctc.co.in w załaczniku ma być skan paszportu. Mi po ok 24h przyslali link aktywacyjny, klikasz aktywujesz i zamawiasz normalnie na cleartrip.


TomekHK dołączył
05.09.2016

TomekHK 13:32 | 17.11.2016

Tak jak napisał kryszna_blu, trzeba przejść weryfikację i na irctc.co.in/  tez musisz mieć konto, a później na cleartrip jest łatwo i przyjemnie. Ja aktualnie kupuję, na pociągi i samoloty.


PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 16:21 | 17.11.2016

Potwierdzam to, co pisali forumowicze powyżej.

My jednak i tak kupowaliśmy bilety na miejscu dzień lub dwa wcześniej, bo nigdy nie było wiadomo, ile dokładnie zabawimy w jednym miejscu.

Jeśli potrzebujesz pomocy, to mamy znajomego w Hyderabad i chętnie możemy coś pomóc.


Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl