Forum dyskusyjne

Wycofanie 500 i 1000 rupi

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 19:49 | 18.11.2016

Witam,
Czy jest ktoś obecnie na miejscu w Indiach lub był? Jak tam sytuacja wygląda? Dodałem że jest katastrofa żeby dostać się do bankomatu czy kantoru. Wylatuje za tydzień i zaczyna mnie ta sytuacja powoli martwić

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 17:49 | 20.11.2016

Mamy na miejscu kolegę. Jest w Hyderabad. Napisz, co Cię dokładnie interesuje i zapytamy u źródła.

(najszybciej odbieramy maila z zakładki Kontakt z bloga)

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

kryszna_blu 17:55 | 20.11.2016

Hejka,
Ogólnie siedzę cały czas na forum TripAdvisor, ale cześć ludzi pisze że się stabilizuje a czesc nie. Czy można normalnie wymieniać kasę w hotelach? Czy są jakieś limity na lotnisku? Jak się ma sprawa z płatnościami karta Mastercard? Rozumiem że póki co atm są poza zasięgiem (ogromne kolejki)
Pozdrawiam
Grzegorz Borzęcki

14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 20:38 | 20.11.2016

Ok. Zapytam chłopaka na miejscu i dam znać.

Podróże Zwykłych Ludzi
---------

14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 20:40 | 20.11.2016

Jeszcze można spróbować na początek wziąć trochę rupii z Polski.
My braliśmy z kantoru przy Świętokrzyskiej w Warszy.

Podróże Zwykłych Ludzi
---------

kryszna_blu dołączył
30.08.2016

Robertus dołączył
06.03.2014

Robertus 20:43 | 21.11.2016

Nie sądzę żeby kantory w Polsce zdążyły mieć tak szybko nowe 500 i 2000. No chyba że wziąć ileś tam rupii w banknotach 100 rupiowych lub mniejszych. Ja lecę w lutym i mam nadzieję że do tego czasu sytuacja się unormuje.. Próbowałbym wymienić kasę na lotnisku w Thomasie Cooku, chyba nie powinno u nich być problemów. A za hotele i gdzie się da płaciłbym kartą. Na razie z tego co wiem jest cyrk, i spora część ATM zamknięta.

14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 13:31 | 22.11.2016

Mam informację z dzisiaj od znajomego z Hyderabad:
Nie ma utrudnień dla turystów. Jedyny kłopot jest wtedy, kiedy płaci się nowym nominałem 2000 rupii (120 zł), a sprzedawca nie ma reszty.
- wycofane zostały banknoty 1000 rupii
- banknot 500 rupii został zastąpiony nowym
- stare banknoty (500 i 1000) będą ważne do 31.12. Można je wymieniać w banku i na poczcie.
Znajomy mówi, że w ciągu 3-4 tygodni sytuacja wróci do normy. Można śmiało jechać.

14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 14:44 | 22.11.2016

No i nie ma kolejek do bankomatów :)

Podróże Zwykłych Ludzi
---------

Robertus dołączył
06.03.2014

Robertus 17:11 | 22.11.2016

Stare banknoty nie są ważne bo nie można nimi już płacić. Można jedynie deponować w banku, bądź wymieniać na poczcie, do 31.12 z tym że limit wymiany na poczcie to 4 tyś rupii. W Mumbaju są problemy z bankomatami, w niektórych miejscach, ludzie stoją w 45 minutowych kolejkach, a wiele bankomatów jest nieczynnych, bo trwa dostosowywanie maszyn do nowych baknotów. Pytałem znajomego w Kerali (Perumbavoor) jak u niego sprawa wygląda, i tam też są małe zawirowania, chociaż teraz to już idzie płynnie.
Uważaj też na dzikie wymiany (do tej pory tak wymieniałem kasę na Colabie), bo pojawiło się trochę fałszywek 2000 banknotów.
Jednym słowem przy wymianie waluty na rupie, nie powinno być problemu, z bankomatami moźesz napotkać małe utrudnienia.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 15:43 | 19.12.2016

Wcale nie jest tak różowo- akurat jesteśmy:

W Goa (podobno ale z dobrych, miejscowych źródeł i potwierdzili to też Ci, którzy wrócili - my będziemy tam za kilka dni więc zweryfikujemy) i na Kerali gdzie jesteśmy teraz jest faktycznie całkiem znośnie.

Natomiast:
- limit wypłat z bankomatów to 2000 rupii - można brać kilka razy
- od każdej transakcji pobierana jest prowizja 10 % = 200 rupii - przynajmniej w bankomacie South India Bank
- kantory zazwyczaj nie działają lub mówią, że nie mają pieniędzy i odsyłają do banku
- w banku kurs 1 usd = 64 rupie (normalnie powinien być ok 67 rupii) i stoi się w kolejkach mimo, że jest osobna kolejka dla turystów (przynajmniej w Fort Kochi)
- na lotnisku kurs jest LEPSZY - w Kerali (Kochi) kilka dni temu było 66 rupii za dolara
- jak ktoś ma stare banknoty to można je wymienić (do końca grudnia podobno) tylko w Banku Rezerw - sprawdzone dziś i na sobie ale tylko do kwoty 2000 rupii na osobę, jak ktoś ma więcej to ma problem.

W innych stanach wciąż zdarzają się gigantyczne kolejki do bankomatów, które pokazują miejscowe gazety jako ciekawostki - dziś widziałem kolejkę w New Delhi w jednej z gazet ;-)

Więcej o aktualnej sytuacji pisałem na blogu:
www.przedreptacswiat.pl/wymiana-pieniedzy-w-indiach/ 

Jak ktoś ma pytania to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć - za kilka dni będziemy jeszcze w Goa więc sprawdzimy jak ma się sytuacja tam.
Pozdrawiam

zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 13:53 | 01.02.2017

Właśnie wróciliśmy. Nie ma problemu z wymianą. Tylko na lotnisku jest informacja o limicie wymiany 5000 rupii na tydzień. Naprawdę nie ma żadnego limitu i żadnych problemów z wymianą. Kurs od 64 do 66 rupii za dolara

-Iwonka- dołączył
27.02.2017

-Iwonka- 23:22 | 27.02.2017

Witam, wymienialiscie wycofane banknoty 500 i 1000 rupii? Można wymieniać w kantorach?

ArturG dołączył
01.10.2010

ArturG 11:52 | 28.02.2017

Hej
wróciłem tydzień temu z Indii
faktycznie nominałów 500 i 1000 nie było, ale generalnie z wymianą nie było żadnego problemu. Na lotnisku w Delhi wymieniają 85 USD, ale chyba dlatego, że im wtedy równo wychodzi w rupiach. W innych miejscach turystycznych sporo kantorów. Korzystniej jest wymienić USD w porównaniu z Euro, kurs ok. 66 rupii - 1 USD
AG

-Iwonka- dołączył
27.02.2017

-Iwonka- 17:02 | 28.02.2017

Czyli można jeszcze jechać i legalnie w kantorach wymienić wycofane banknoty 500 i 1000 rupii? Trochę mi zostało i szkoda wyrzucić :(.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl