Forum dyskusyjne

Wizy Tajlandia Kambodża Wietnam

kategoria podróże po świecie

Arllet dołączył
24.06.2016

Arllet 23:02 | 22.11.2016

Cześć!

Może są tutaj osoby, które niedawno były w Wietnamie/Kambodży/ Tajlandii i pomogę mi odpowiedzieć na parę pytań związanych z wizamii do tych państw. Przedzierając się przez otchłanie internetu natknęłam się na niejasności i stare informacje i chciałabym prosić opomoc :)

1. Do Kambodży nie potrzebuję promesy/wizy ani prewizy zarówno gdy przekraczam granice drogą lądową jak i samolotem. Na przejściu granicznym dostaję wizę bez problemu za 30$. Jest możliwość zakupu e-wizy (37$) bo podobno kaprys urzędnika i wizy jednak nie dostaniem. Czy tak faktycznie jest?

2. DoTajlandii na lotnisku dostaje wizę na 30 dni ale muszę mieć paszport ważny min. 6 m + 10 tys.bhatów/os + bilet wylotowy zTajlandii. Czy faktycznie muszę mieć bilet wylotowy i tyle gotówki ze sobą? Chciałam przedostać się do kambodży autobusem... i nosić tyle gotówki ze sobą? Czy zdarza się, że urzędnik odmówi wydania wizy? Nie potrzebuję żadnej promesy czy prewizy?

3. Wietnam
Tutaj muszę mieć promesę, którą załątwiają biura w Polsce(ok.100zł). Na lotnisku płacę 25$ i cieszę się wizą. Czy jest możliwość, że urzędnik odmówi wydania wizy? Jeżeli zamierzam przekroczyć granicę KAM/VIET busem to muszę mieć załatwioną wizę w Polsce w ambsadzie,tak?

Ufff.... Nie wiem czy ktoś będzie miał siłę odpowiedzieć na tak wysmarowany post:D

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 15:23 | 20.12.2016

to po kolei:

1) do Kambodży wizę możesz załatwić "od ręki" - w zależności od ilości osób w klejce to ok 15-30min. Jeśli nie masz e-wizy to musisz najpierw wypełnić dokumenty i dokonać płatności a dopiero później idziesz do drugiej kolejki po pieczątkę do paszportu :)
Z kaprysem urzędnika nie miałam do czynienia, płacisz i masz wizę bez problemu - jedynie jeśli będziesz przekraczać granicę drogą lądową możesz się spotkać z jawnym łapówkarstwem

2) w Tajlandii dla nas nie ma wizy jako takiej - przy przylocie pobyt do 30 dni mamy bezwizowy, na podstawie pieczątki w paszporcie (przy przekraczaniu granicy drogą lądową jest to 14 dni), konieczne jest tylko złożenie wypełnionego formularza arrival, mi osobiście nikt nie sprawdzał biletów powrotnych ani budżetu, a przez Tajlandię ze względu na loty w trakcie wyjazdu przejeżdżałam kilkukrotnie.
Pobyt się nie sumuje, czyli jak np przylecisz do Tajlandii, pojedziesz na chwilę do Kambodży i wrócisz do Tajlandii, to te 14 czy 30 dni liczy się odnowa od dnia kolejnego wjazdu. Jeśli będziesz mieć konieczność dłuższego pobytu, to dopiero wtedy załatwiasz wizę w ambasadzie.

3) do Wietnamu promesa jest ważna wyłącznie jeśli przylatujesz na lotniska w Hanoi, HCMC albo Danang, w przeciwnym razie jeśli granicę przekraczasz lądem to musisz mieć gotową wizę. Wizę możesz załatwić już na miejscu w Azji, jeśli nie zdążysz w Pl.
Ja wizę dostałam na podstawie promesy na lotnisku, poza promesą składasz wniosek wizowy i zdjęcie - cały proces trwa dosyć długo, ludzi było mnóstwo, ale nikt z kolejki nie miał problemu z wbiciem wizy do paszportu.

W każdym przypadku paszport musi być ważny jeszcze min. 6 miesięcy, w żadnym z państw nie sprawdzano mi biletu powrotnego czy środków na utrzymanie :)

natalia1806 dołączył
22.10.2012

natalia1806 08:35 | 22.12.2016

1. Jeżeli chodzi o Kambodżę to wizę albo na lotnisku albo na granicy, tylko nie daj się naciągną bo tamtejsi urzędnicy na granicy Tajlandii z Kambodżą mają w zwyczaju pobierać opłatę w wysokości 100 B, która nigdzie nie jest ujęta. Ogólnie wydawanie wiz na granicy przebiega sprawnie i czeka się ok 10-15 min

2. W przypadku Tajlandii nie obowiązują nas wizy na okres do 30 dni, nie ma obowiązku pokazania jakiegokolwiek zaświadczenie o ilości gotówki. Do Kambodży możesz dostać się pociągiem z Bangkoku ze stacji Hualamphong do miejscowości przy granicy z Kambodża i stamtąd tuk-tukiem na granicę.

3. Do Wietnamu wizę możesz załatwić w Warszawie. Wiza na miesiąc w zeszłym roku kosztowała 250 zł, na wydanie trzeba poczekać parę tyg. Przed przekroczeniem granicy z Wietnamem musisz mieć wizę, co ważne nie można na lotnisku w Wietnamie wizy załatwić.

Vazaha dołączył
14.12.2016

Vazaha 08:27 | 19.01.2017

1. Kambodża
Tak za 30$ (1 zdjęcie 4x6cm). Bez problemu w Poipet w grudniu 2016. Czytałem na postach, że chcą łapówki i odsyłają na koniec kolejki, i będę czekał ... Nic z tych rzeczy. Płacisz 30$ koniecznie w $ (bo w bahtach to 1500, czyli 40$) i odmawiasz łapówki 100-200 baht "commision fee". Po 5 minutach masz z powrotem paszport z wizą.

2. Tajlandia
Od 1 stycznia 2017 dla obywateli polskich jest również 30 dni na przejściach lądowych z limitem wykorzystania 2-krotnie w ciągu roku.
Przekraczałem granicę Tajlandii 4 razy w Bangkoku (2xBKK i 2xDMK) od września 2016 i o nic się nie pytali.
Wizę SETV - jednorazową na 60 dni - można otrzymać każdej ambasadzie i do 28 lutego 2017 wizy SETV są za darmo, więc skoro za friko to można rozważyć. W Phnom Penh chcą dodatkowo jakikolwiek wydruk z biletem wyjazdowym z Tajlandii (dałem im wydruk e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lotniczej).
Patrz również moje podsumowanie o wizach tajskich:
wyjechalamzarazwracam.blogspot.com/p/tajlandia-wizy.html 

3. Vietnam
Byłem kilka lat temu z wizą z ambasady w Warszawie. Na lotnisku przystawili pieczątkę i tyle.

[fb] Kasia Góralska dołączył
13.08.2016

[fb] Kasia Góralska 11:42 | 21.01.2017

3. Wietnam. Jeśli zdecydujesz się na promesę, to bardzo polecam firmę vietnamvisapro.com/ 

To najtańsze biuro jakie znalazłam, promesę wysłali już po dobie.
koszt promesy u nich to 10$ za otrzymanie + 25$ płacisz potem na lotnisku. Jest więc sporo taniej i szybciej niż z wizą załatwianą w Ambasadzie.
uwaga
Promesa on-arrival akceptowana jest tylko na lotniskach w Hanoi, Ho Chi Minh City i Danang.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl