Forum dyskusyjne

Od Mongolii do Rosjii Transsybir

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

aaagggaaa dołączył
11.12.2016

aaagggaaa 20:48 | 11.12.2016

Witam, to mój pierwszy post na forum.
W okresie Kwiecień-Maj planuję (wraz z trzema innymi osobami) podróż po krajach wymienionych w tytule.
Plan jest taki - samolotem do Ułan Bator, zostać parę dni w Mongolii, nastepnie wsiąść w kolej transsyberyjską i powoli zwiedzać Rosję, robiąć na trasie parodniowe przystanki, ewentualnie przemieszczać się gdzie-niegdzie stopem.
I tutaj pojawiają się różne wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi rozwiać.
Na oficjalnej stronie Ambasady Mongolii w warunkach wizy widnieje taki podpunkt
,,Bilet lotniczy w obie strony i / lub potwierdzenie rezerwacji hotelowej.
(...)
W przypadku chęci uzyskania wizy tranzytowej konieczne jest okazanie wizy kraju docelowego i dostarczenie kopii biletu na dalszą podróż. "

Rozumiem, że nie ma innej opcji jak zakup wcześniej biletu na kolej? Gdzie kupić ten bilet? Czy to prawda, że oficjalnie Rosyjski przewoźnik nie sprzedaje przez internet biletów na odcinki międzynarodowe, jedynie po Rosji? Skorzystać z pośredników?

Kiedy najlepiej starać się o obydwie wizy jeżeli planujemy jechać na przełomie Kwietnia/Maja?

Ktoś z was odbywał już podobną podróż w ostatnim czasie?

Będę wdzięczna za wszelką otrzymaną pomoc.
Pozdrawiam :)

jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 18:18 | 13.12.2016

Nigdy nie robiłem wizy tranzytowej do Mongolii, ale domyślam się, że w tej sytuacji - żeby "zostać parę dni" - trzeba będzie wyrabiać wizę turystyczną. Trudno będzie wytłumaczyć koncepcję takiego "tranzytu" ;-)

Bilet na pociąg międzynarodowy z Mongolii do Rosji, o ile mi wiadomo, można załatwiać tylko przez pośredników, którzy mają swoje "biura partnerskie" w Ułan Bator. Albo próbować w jakiś biurach w UB. Tak czy inaczej, przez swoją "międzynarodowość" ten pociąg jest bardzo drogi.

Nawiasem mówiąc, najkorzystniejsze cenowo jest przekraczanie granicy rosyjsko-mongolskiej rejsowym autobusem Ułan Ude - Ułan Bator (bilety można załatwić na szerokietory.pl).

Rozważcie może odwrócenie planu - najpierw podróż przez Rosję, potem Mongolia. Wiza mongolska (turystyczna) jest dosyć długo ważna - nie trzeba wstrzelić się w konkretną datę wjazdu (jak w przypadku rosyjskiej). Poza tym im później będziecie w Mongolii, tym, teoretycznie, cieplej powinno być (a przy ewentualnych noclegach w jurtach to ma znaczenie).

Obie wizy przy dobrej organizacji spokojnie zdążycie wyrobić w miesiąc.

aaagggaaa dołączył
11.12.2016

aaagggaaa 21:29 | 13.12.2016

Dziękuję za odpowiedź :) Rozważymy podróż w drugą stronę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl