Forum dyskusyjne

Wiza a brak biletu wylotowego

kategoria podróże po świecie

Arllet dołączył
24.06.2016

Arllet 20:40 | 15.12.2016

Czy ktoś był ostatnio w Tajlandii i tak jak ja nie posiadał biletu wylotowego? Czy urzędnicy pilnują tego i odmawiają wydania wizy?

Wiem, że takie tematy były już wcześniej ale zależy mi na informacjach jak najświeższych- najlepiej z tego roku.

Dziękuję i pozdrawiam :)

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:30 | 15.12.2016

Właśnie wróciłem między innymi z Tajlandii,nigdy mi się nie zdarzyło aby Tajskie immigration pytało się o bilet powrotny,problem leży gdzie indziej.Przy wylocie do Tajlandii może zdarzyć się że na lotnisku z którego wylatujesz przy wydawaniu karty pokładowej do Tajlandii przedstawiciel twojej linii lotniczej spyta się o bilet powrotny,bo to tak naprawdę Twoje linie lotnicze są odpowiedzialne za to czy posiadasz też bilet powrotny.Możesz nie zostać wpuszczony(a) na pokład samolotu.Z doświadczenia wiem że jeśli wcześniej zrobiło się rezerwację na lot powrotny,wydrukowało się ją a następnie zrezygnowało to taka "lipna" rezerwacja na papierze przechodzi.

darcia dołączył
16.12.2012

darcia 15:57 | 06.01.2017

Mojemu znajomemu przydarzyła się niemiła sytuacja na lotnisku w Berlinie...trafił na niewłaściwą osobę podczas nadawania bagażu, która zapytała bilet powrotny z Tajlandii (którego to oczywiście nie miał) i musiał na gwałt kupować byle jaki bilet , żeby mógł wejść do samolotu (kupił najtańszy wylotowy do bodajże Pnom Penh)
My lecąc ze Sztokholmu nie mieliśmy tego typu przygód, chociaż zawsze lecąc gdziekolwiek w jedna stronę robimy rezerwację jakiegoś lotu i drukujemy mając w razie czego jakąś podkładkę :)
Pozdr

Vazaha dołączył
14.12.2016

Vazaha 08:12 | 19.01.2017

3 razy przekraczałem granicę Tajlandii w Bangkoku w zeszłym roku bez wizy (2 x BKK i 1 x DMK) i dostałem pieczątkę na 30 dni bez problemu i żadnych pytań.
W 16/01/2017 kolejny raz i prawie mi się udało przemknąć bez stemplowania wizy (którą mam, ale darmową jednorazową i chciałem wykorzystać później na granicy lądowej). Już po ostemplowaniu 30 dni ruchu bezwizowego (też żadnych pytań) urzędnik zauważył "Oh, visa" i mi ją ostemplował (po prostu przekreślił datę i wpisał 60 dni). A prawie się przemknąłem ;-)

Tak na marginesie jednorazowe: wizy do Tajlandii (SETV) są wystawiane bez opłat do 28/02/2017.

Szczegółowo opisałem obecne zasady na blogu:
wyjechalamzarazwracam.blogspot.com/p/tajlandia-wizy.html 

tajlandia.org dołączył
05.10.2016

tajlandia.org 22:58 | 01.02.2017

>Czy ktoś był ostatnio w Tajlandii i tak jak ja nie posiadał biletu wylotowego? Czy
>urzędnicy pilnują tego i odmawiają wydania wizy?
>
>Wiem, że takie tematy były już wcześniej ale zależy mi na informacjach jak
>najświeższych- najlepiej z tego roku.
>
>Dziękuję i pozdrawiam :)

W Tajlandii jeszcze w życiu nie spotkalem się z problemami z powodu braku biletu powrotnego. Natomiast w innych azjatyckich krajach kilkukrotnie wymagano biletu wyjazdowego m.in. w Chinach Hongkokngu Wietnamie czy Malezji. Przyjeżdżając do Tajlandii spotkalem się z wymaganiem podania adresu pobytu przez osobę kontrolującą poprawność kart w kolejce do okienka. Oczywiście można wpisać co się chce bo i tak nikt tego nie sprawdza. Wszystko zależ od urzędnika imigracyjnego na którego się trafi ale jeżeli poprawnie wypelnimy formularz nie bedzie zadnych problemów.

www.tajlandia.org/wizy-do-tajlandii/ 

darcia dołączył
16.12.2012

darcia 17:03 | 03.02.2017

Jak jesteś już w Tajlandii to nie ma się czego bać. Jedyne,gdzie mogą sie czepiać to lotnisko wylotowe np. Berlin/Szkokholm itp. Jeśli na lotnisku w okienku trafisz na nadgorliwca może wymagać biletu powrotnego, a w najgorszej sytuacji nie wpóścić do samolotu (znam taki przypadek)
Pozdr

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl