Forum dyskusyjne

plan podróży

kategoria podróże po świecie

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 19:09 | 21.12.2016

Witam Wszystkich Globtroterów ;)
To mój pierwszy post na forum. Jestem raczej początkującym plecakowiczem z jedną wyprawą do Tajlandii na koncie. W lipcu 2017 r. chciałbym wybrać się z żoną na 4 tygodnie do Indonezji. Z grubsza ułożyłem ramowy plan podróży, który przedstawia się następująco:
1 dzień - wylot z Warszawy
2 dzień - przylot do Denpasar - przejazd do Kuty
3-4 dzień - Kuta - wieczorem przejazd do Ubud
5 dzień - Kuta
6 dzień - przelot do Labuan Bajo
7-9 (10)dzień - Rejs Rinca - Komodo - Lombok +- 1 dzień
11 dzień - na Lombok - zorganizowanie trekkingu na Rinjani
12-14 dzień Trekking na Rinjani
15 dzień - transport na Gili
16-26 dzień - plażowanie na Gili (na trzech po trochu)
27 dzień - transport do Denpasar
28 dzień - wylot z Denpasar do Warszawy

Proszę o wszelkie uwagi do tego planu. Czy jest ona realny do zrealizowania? Co ewentualnie zmienić/poprawić? Czy może lepiej rejs Rinca Komodo zrobić w odwrotną stronę? Wszystkie dobre rady i krytyczne uwagi będą mile widziane ;)
Pozdrawiam
Łukasz

Jacek11111 dołączył
05.02.2014

Jacek11111 19:54 | 21.12.2016

Plan bardzo fajny.Kutę na Bali możesz sobie darować-nic tam ciekawego nie znajdziesz.Jeżeli już koniecznie Bali to lepiej Ubud-tam jeszcze gdzieniegdzie da się poczuć starą,mistyczną Bali.Kuta to pełna komercja i takie sobie plaże.
A jeśli nie musi być Bali to polecam Kutę ale na Lomboku.

www.globtroter.pl/artykuly/2787,indonezja,relacja,z,podrozy,cze  sc,i,,,bali.html

www.globtroter.pl/artykuly/2788,indonezja,relacja,z,podrozy,cze  sc,ii,,,bali.html

www.globtroter.pl/artykuly/2751,indonezja,lombok.html 

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:27 | 21.12.2016

Przede wszystkim, lotnisko jest tuż przy Kucie, a nie w Denpasarze. To taka ściema. Więc na koniec musisz dojechać do Kuty, a nie do Denpasaru. Na Gili wybrałbym jedną wyspę.
Zbyszek

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 08:54 | 22.12.2016

Myślę, że zbyt planujesz zbyt długi pobyt na wyspach Gili. To małe, silnie skomercjalizowane wysepki, na których nie ma nic do roboty poza "plażingiem".Sugerowałbym skrócić radykalnie czas pobytu na Gili i zostać dłużej na Flores. Przede wszystkim do rozważenia jest lot z Denpasar nie do Labuan Bajo, ale do Maumere (z drugiej strony Flores w stosunku do Labuan Bajo) i przejazd samochodem z kierowcą przez cała wyspę z Maumere do Labuan Bajo. Zajmuje to 4-5 dni i jest niezwykle interesujące.Wycieczki takie zapewniają lokalne biura turystyczne za rozsądny pieniądz (tylko nie korzystaj z polskich pośredników). Alternatywnie zostałbym dłużej w Labuan Bajo i zrobił jedna albo dwie lokalne wycieczki z LB (wodospady, wizysta w lokalnej wiosce etc.). Ogólnie warto, bo Flores na planowanej przez Ciebie trasie jest najmniej skomercjalizowana. I jeszcze dwie uwagi praktyczne: jeśli na Rinca chcesz zobaczyć warany, to musisz na miejscu być rano, przez 9-tą. Szybka łodzią z LB do Rinca, to ok. 2-3 godziny. Po drugie, jest problem z zakupem biletów lotniczych online na loty wewnętrzne tanimi liniami, jak Lion Airlines (zazwyczaj nie są akceptowane europejskie karty płatnicze). Masz wówczas do wyboru albo lecieć "normalnymi" liniami za cenę dwukrotnie wyższą, albo zlecić jeszcze z Polski kupno pośrednikowi na miejscu (co polecam).

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 08:42 | 23.12.2016

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kutę na Bali po prostu chcę zobaczyć. Zawsze to lepiej sprawdzić organoleptycznie ;) Co do Flores to przejechanie całej raczej odpada. Za to wypady z Labuan Bajo są jak najbardziej godne uwagi. Co do Gili to dlugość pobytu będzie zależała od tego ile dni zejdzie wcześniej, bez sztywnego planu, ale co najmniej dwie zaliczymy bo nie wysiedzę w jednym miejscu dłużej niż 3 dni ;).
W międzyczasie obserwowałem ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa-Denpasar. I tu się trochę zaskoczyłem. Kilka dni temu była oferta linii Emirates za ok 2750 pln za osobę. Już następnego dnia tej oferty nie było. Teraz ceny zaczynają się od 3200 pln. Liczyłem na to, że docelowo uda się kupić poniżej 2500 pln. Stąd pytanie do fachowców od wyszukiwania tanich lotów. Kiedy powinny pojawić się najlepsze oferty na czerwiec-lipiec 2017? Wstępnie szukam w okresie 30.06-27/28.07. Jaki poziom cen przyjąć za korzystny i nadający się do rezerwacji?
Przy okazji mam prośbę o pomoc w oszacowaniu budżetu na zaplanowną przeze mnie podróż. Czy 1200 $ na osobę (nie wliczając lotów waw-denpasar-waw) z 3 dniowym rejsem z Flores na Lombok przez Rinca i Komodo oraz 3 dniowym trekingiem na Rinjani jest realne? Standard bez szaleństw ;)
Pozdrawiam
Łukasz

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 17:40 | 23.12.2016

Co do budżetu się nie wypowiem, bo ja robiłam Indonezję mocno lowcostowo i poza resortami na plażach ;) ale odnośnie lotu - jeśli nie znajdziesz bezpośredniego taniego, a przesiadki nie stanowią dla Was problemu, to polecam lot z PL do Kuala Lumpur albo Hongkongu i stamtąd bezpośrednio na Bali (lub przez Jakartę) - najtaniej szukając z wyprzedzeniem wychodzi AirAsia. Tanio wychodził też bezpośredni przelot na Bali z Bangkoku.
Do szukania tanich lotów w samej Indonezji polecam google flights, bo np. scyscanner nie pokazuje wszystkich lokalnych lowcostów - żeby sprawdzić cenę lotu trzeba wejść bezpośrednio na stronę przewoźnika i tu pomocne z linkiem było google flughts :)
powodzenia!

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 15:17 | 04.01.2017

Witam,

plan jest do zrealizowania, aczkolwiek tak jak piszą poprzednicy warto jest zwiedzić wzdłuż wyspę Flores i przeznaczyć na to jakieś 4-5 dni, jednodniowych wypadów z Labuan Bajo nie zrobisz więcej niż 1 ( nie licząc Rinci), ponieważ odległości między punktami wartymi odwiedzin są tam ogromne.
Jeśli chodzi o trekking na Rinjani to trzeba pamiętać, że trekking nie należy do najprostszych i warto się do niego wcześniej chociaż minimalnie przygotować kondycyjnie.
Latam dość często na trasie Polska-Indonezja ( Lombok) i z doświadczenia wiem, że można dostać bilety do 2500 zł, nie wiem jak wygląda to z okresami promocji. Qatar ma na pewno raz ( jeśli nie dwa) raz w roku bardzo fajne promocje.

Pozdrawiam,
ada.polindotours@gmail.com

darcia dołączył
16.12.2012

darcia 15:40 | 06.01.2017

Polecam zorganizowanie trekkingu na Rinjani samemu- bez przewodników!!
Wejście na szczyt jest dziecinnie proste i zajmuje kilka godzin
Zapraszam do przeczytania naszej relacjii z Rinajni

namiotnaszdom.com/2014/05/452/ 

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 14:35 | 11.01.2017

Niestety nie mogę się z tym zgodzić.
Trekking na Rinjani występuje w wersjach o różnej długości, a co za tym idzie o różnej intensywności. Każda z wersji jest dość wymagająca. Mieszkając przez kilka lat na wyspie Lombok osobiście wspinałam się na Rinjani, a także miałam kilkadziesiąt gości z Polski i nie tylko, którzy wyruszyli na taki trekking i nie spotkałam się jeszcze z opinią, że trekking jest dziecinnie prosty, a wręcz przeciwnie wszyscy mówili, że był bardzo wymagający ale warty tych wszystkich wysiłków.
Wiadomo, że każdy szuka najtańszej wersji ale niestety co roku pojawiają się wiadomości o turystach, którzy poszli na trekking bez przewodników i już z niego nie wrócili, także czasem nie warto ryzykować paru groszy ale to tylko moja opinia.
Pozdrawiam serdecznie,

Ada
w-poszukiwaniu-azylu.blogspot.com

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 00:35 | 07.01.2017

Plan jak najbardziej realny.
Ja bym zamieniła ta Kutę na zwiedzanie Bali. Na Bali jest wiele ciekawych miejsc.
I plażowanie na Gili zrobiłabym na jednej wyspie (ja wybrałam Meno). Tam jest dobrze zorganizowany transport pomiędzy wyspami, więc będziesz mógł robić sobie wypady na pozostałe wyspy.

O mojej podróży po Indonezji możesz poczytać tutaj: olazplecakiem.blogspot.com/p/indonezja.html 

Pozdrawiam
Ola

darcia dołączył
16.12.2012

darcia 17:19 | 11.01.2017

Wypadki w górach są, były i będą i nie pomogą w tym ani przewodnicy, a tym bardziej cały ekwipunek, kuchnia polowa,rozkładane krzesełka, patelnie, butle z gazem, przenośne WC i inne wygody za które się płaci w ramch wycieczki na wulkan. W samodzielnym trekingu nie chodzi głownie o pieniądze, ale niezależność...jesli ktoś lubi być prowadzonym za rączkę i wszystko podane na tacy- to oczywiście, nikt nikomu nie zabrania. Droga na sam szczyt, to wydeptana , zasyfiony ścieżkami szlak z którego naprawdę ciężko zboczyć, a tym bardziej zabłądzić. Szlak oczywiście wymaga wysiłku, ale nie powiem, żeby był on na tyle trudny i skomplikowany , żeby nie móc pójśc samemu omijając komercyjne biura organizujące wycieczki.

Pozdr

namiotnaszdom.com/ 

bea77 dołączył
15.07.2013

bea77 08:43 | 13.01.2017

Czesc

Potwierdzam to co mówią inni, Kuta jest beznajdziejna ,idąc ulica musisz wciąż uważać by Cię nie rozjechał jakiś skuter , wszechobecny hałas i smród z tych skuterów , masa kiczowatych sklepów , plaża szeroka i długa ale sporo ludzi , myślę ,że jest wiele lepszych zakątków na Bali. Z okolic lotniska polecam szybciej zatrzymać się w Benoa- ceny przystępne i piękna plaża -mam na myśli tą do której prowadzi ulica J.L SILIGITA/ J.L PANTAI PEMINGE. W tym roku za bardzo dobrą stawkę spędziłam 6 nocy w hotelu Santika( akurat mieli promocje) , do plaży o której mówię jakieś 15 min pieszo. Stamtąd można podjechać np. do Uluwatu czy dalej trochę do Tanah Lot.
Na Gili Island też na pewno nie ma co robić tyle dni , nawet jak na 3 wyspy.
Co do lotów we wrześniu tego roku leciałam z Wawy przez Stambuł do Jakarty za 580 eur-bilet kupowany w kwietniu . Lecąc do Kuala Lumpur w czerwcu, bilet nabyłam w styczniu , także na te długie loty z reguły chyba jest taniej kilka miesięcy wcześniej. Najwięcej tanich lotów jest chyba do Bangoku , a stamtąd np. Air Asia , choć można też trafic dobrą opcję przez Kuala Lumpur.

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 12:24 | 13.01.2017

Cześć. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dzięki nim plan nieco ewoluuje😉 Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności rozważam teraz lot Warszawa - Jakarta, a stąd do Maumere. Przejazd przez Flores do Labuan Bajo i dalej rejs na Lombok via Komodo.
W związku z tym mam pytanie. Jak najlepiej zorganizować przejazd przez Flores? Czy we własnym zakresie wynajmować auto z kierowcą czy jakaś "zorganizowana " wycieczka z agencji? Jaki jest szacunkowy koszt i czas takiej wycieczki?
Pozdrawiam
Łukasz

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 15:08 | 13.01.2017

Teraz ten plan mi się bardziej podoba :) Flores jest super , ciekawe i mało turystów. Jeśli będziesz jechał od strony Maumere ( my jechaliśmy w przeciwną ) i czas ci pozwoli to możesz skoczyć jeszcze dalej na wschód , na wyspy poławiaczy wielorybów Lamakerę czy Lembatę. Od strony Maumere pojedziesz na zachód odwiedzając wulkan Kelimutu ( bardzo warto) , potem Błękitną Plażę, archipelag 17 wysp, wioski tambylców w Bajawie...jest co robić. Nam wycieczka wynajętym busem przez Flores zajęła 10 dni , pewnie można to zrobić szybciej ale i wolniej też.
Moim zdaniem dla dwóch osób nie musisz szukać pojazdu już w Polsce , w hotelu w Maumere lub pierwszym lepszym biurze tur. lub choćby zaczepiając ludzi na ulicy znajdziesz właściciela samochodu , który zgodzi się obwieźć was po wyspie za rozsądną cenę.
Jakbyś potrzebował szczegółów to spokojnie możesz zwrócić się do Ady ( na forum "adusia_wro") , mieszka tam i na pewno ci pomoże. Zapraszam też na bloga , gdzie nasz trip po Flores jest szeroko opisany.
pozdr
bm
.................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 10:02 | 25.01.2017

Szukam i nie mogę znaleźć szacunkowego kosztu wynajęcia auta z kierowcą na przejazd z Maumere do Labuan Bajo. W jednym miejscu znalazłem ofertę zorganizowanej wycieczki 4D3N za 3750000 IDR/osoba, w tym noclegi i posiłki. Czy lepszą opcją, z punktu widzenia dwóch osób, jest wynajęcie samego auta z kierowcą? Ile taka przyjemność może kosztować? Może ktoś ma namiary na kierowcę albo inną osobę zajmującą się organizacją takich przejazdów?
Pozdrawiam
Łukasz

pavep dołączył
29.03.2009

pavep 15:40 | 25.01.2017

Hej,
Podsyłam Ci poniżej mój plan podróży, Ciężko będzie Ci znaleźć tanie przeloty bezpośrednio na Bali, bardziej był szukał promocji do Jakarty lub do Kuala Lumpur skąd lata tanio Air Asia do Indonezji,
Ja się zamknąłem w budżecie 1300 USD/os za 22 dni ze wszystkich ale USD był wtedy po 3,03 zł !!!!

Jeżeli założymy, że lecisz na 30 dni i za bilety dasz około 500 USD, zostaje Ci 700 USD czyli ok 24 USD/osobę/dzień jak widać w poniższym kosztorysie tyle mniej więcej wydawałem na dzień na osobę.

Moim zdaniem koniecznie powinieneś zobaczyć któryś z wulkanów Bromo lub Ijen, na wyspie Jawa. Gdybym miał więcej czasu pewnie wybrałbym się na Flores i Komodo.

SZCZEGÓŁOWE KOSZTY:

1. NOCLEGI (w 2 osobowym pokoju lub bungalow, cena za 1 osobę)

12.05 Kuala Lumpur – hostel Seven Nite Inn – 39 RM/13 USD – 7,5 USD/os z wiatrakiem, dzielona łazienka
13.05 Yogyakarta- Guest House Supalana – 130 tys IDR/11 USD- 5,5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
14.05 Yogyakarta- Guest House Supalana – 130 tys IDR/11 USD- 5,5 USD/os z wiatrakiem i łazienką 15.05 Cemoro Lawang/Bromo – Guest House Subur – 125 tysIDR/11 USD – 5,5 USD/os z łazienką
16.05 Banyuwangi/Ijen - hotel 3*Slamet – 200 tys IDR/17 USD – 8,5 USD z AC i łazienką
17.05 Lovina – Hostel Nirwana Water Garden – 125 tys IDR/11 USD – 5,5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
18.05 Lovina – Hostel Nirwana Water Garden – 125 tys IDR/11 USD – 5,5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
19.05 Ubud – Hotel Warwas - 200 tys IDR/17 USD – 8,5 USD z wiatrakiem i łazienką
20.05 Ubud – Hotel Warwas - 200 tys IDR/17 USD – 8,5 USD z wiatrakiem i łazienką
21.05 Ubud – Hotel Warwas - 200 tys IDR/17 USD – 8,5 USD z wiatrakiem i łazienką
22.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
23.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką 24.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką 25.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
26.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
27.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką 28.05 Gili Trawangan – Mawar bungalows – 120 tys IDR/10 USD – 5 USD/os z wiatrakiem i łazienką 29.05 Lombok/Senggigi – Homestay – 130 tys IDR/11 USD – 5,5 USD/os z wiatrakiem i łazienką
30.05 Kuala Lumpur – hostel Seven Nite Inn – 39 RM/13 USD – 7,5 USD/os z wiatrakiem, dzielona łazienka
31.05 Kuala Lumpur – hostel Seven Nite Inn – 39 RM/13 USD – 7,5 USD/os z wiatrakiem, dzielona łazienka
--------------------------------------------
Suma noclegi: 124,5 USD --> 6,22 USD/noc/osobę

2.TRANSPORT
KRK-WAW-KRK by Polski bus – 56 zł – 18 USD/os
Lotnisko KLIA (miedzynarodowe) – dzielnica Puduraya (China Town( by Star Shuttle) ( 1,5 -2 h jazdy w zależności od korków ok. 70 km) – 10 RM – 3,2 USD/os
Puduraya – Lotnisko KLIA 2 (dawne LCCT – Air Asia) 12 RM – 4 USD/os
Lotnisko Yogyakarta – centrum Yogyakarta by publiczny transport Trans Jogja (ok. 0,5-1 h jazdy) – 3000 IDR- 0,25 USD/os
Yogyakarta – Prambanan- Yogyakarta by publiczny transport Trans Jogja (ok. 1-1,5 h jazdy) – 6000 IDR – 0,5USD/os
Yogyakarta – dworzec Jombor – Yogyakarta skąd łapiemy busa do Borobudur by publiczny transport Trans Jogja (ok. 0,5-1 h jazdy) - – 6000 IDR – 0,5USD/os
Dworzec Jombor – Borobudur - dworzec Jombor (ok. 1-1,5 h jazdy) – 24 tys ID - 2 USD/os
Transport do Cemoro Lawang (Bus do Probolinggo i Bemo do Cemoro, 11 h jazdy) – 140 tys IDR – 12 USD/os
Bemo z Cemoro Lawang do Probolinggo (1 h jazdy)– 25 tys IDR – 2 USD/os
Autobus z Probolinggo do Banyuwangi (ok. 5-6 h jazdy) – 40 tys IDR – 3,5 USD/os
Taxi do centrum z dworca pod Banyuwangi (ok. 13 km, 0,5 h jazdy) – 18 tys IDR – 1,6 USD/os
Jeep pod wulkan Ijen + transfer na prom (ok. 40 km od Banyuwangi, ok. 1-1,5 h jazdy) – 475 tys IDR/ 4 osoby - 138 tys IDR – 12 USD/os
Prom z Banyuwangi na Bali(ok. 0,5 h) – 13 tys IDR – 1,1 USD/os
Bemo jako taxi z portu do Loviny (ok. 70 km, ok. 2 h jazdy) –150 tys IDR/4 osoby- 37 tys IDR – 3,2 USD/os
Łódź na delfiny – 60 tys IDR – 5,1 USD/os
Taxi z Loviny do Ubud (ok. 3 h jazdy) -330 tys IDR/ 4 osoby - 82 tys IDR – 7,1 USD
Skutery na cały dzień z pełnym bakiem w Ubudzie – 50 tys IDR – 4,3 USD – 2,1 USD/os
Bus do Pandagbai (ok. 1 h)– 55 tys IDR – 4,7 USD/os
Speedboat na wyspy Gili – 175 tys IDR – 15 USD/os
Publiczna łódź z Gili Trawangan –Gili meno-Gili Trawangan 2x25 tys IDR – 4,3 USD/os
Publiczna łódź z Gili Trawangan – Lombok 13,5 tys – 1,2 USD/os
Taxi z portu do Senggigi – 100 tys IDR/4 osoby – 25 tys IDR – 2,1 USD/os
Taxi z Senggigi na lotnisko Praya – 170 tys IDR/4 osoby – 42,5 IDR – 3,6 USD/os
Lotnisko KLIA 2- Puduraya (China Town) 10 RM – 3,5 USD/os
Metro – 6,4 RM – 2,2 USD/os
dzielnica Puduraya - Lotnisko KLIA (miedzynarodowe) – ( by Star Shuttle) ( 1,5 -2 h jazdy w zależności od korków ok. 70 km) – 12 RM – 4 USD/os
Suma Transport: 118 USD

3.BILETY WSTĘPU (zabytki, atrakcje)
bilety studenckie do Prambanan – 103,5 tys IDR – 9 USD/os
bilety studenckie do Borobudur – 115 tys IDR – 10 USD/os
bilety do świątyni po drodze do Ubud – 15 tys – 1,3 USD/os
bilety wodospad po drodze do Ubud – 5000 IDR – 0,45 USD/os
Bilety Monkey Forest – 30 tys IDR – 2,6 USD/os
Bilety na taniec Legong and Barong Dance – 80 tys IDR – 7 USD/os
Wstępy do świątyń Ubud 3x 30 tys IDR – 7,75 USD/os
Kawa Luwak – 50 tys IDR – 4,3 USD – 2,1 USD/os
Wypożyczenie maski do nurkowania 3 x 10 tys – 2,5 USD/os
Bilety studenckie Oceanarium w Kuala Lumpur ( w Petronas Twin Towers) – 30 RM – 10 USD/os
Suma bilety wstępu: 52,7 USD

4. WIZY
Malezja 0 USD
Indonezja 25 USD + 13 USD za opłatę wylotową,
Suma wizy: 38 USD

5.Jedzenie, napoje, alkohole, pamiątki
Zazwyczaj w knajpkach u lokalsów i na night markets – około 260 USD/os, 12 USD/os/dzień

6. BILETY LOTNICZE
WAW-AMS-KUL-PAR-WAW by KLM i AirFrance – 1900 PLN - 627 USD/os
KUL - YOG by AirAsia – 47 USD
LOM- KUL by Air Asia - 47 USD
Suma bilety lotnicze: 721 USD/os

PODSUMOWANIE KOSZTÓW:
---------------------------------------------------------------------- ------------------
ad 1. Noclegi – 124,5 USD
ad 2. Transport - 118 USD
ad 3. Bilety wstępu – 52,7 USD
ad 4. Wizy - 38 USD
ad 5. Jedzenie, napoje, alkohole, pamiątki, inne – ok. 260 USD
ad 6. Bilety lotnicze – 721 USD
---------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------
Przyjęte kursy walut:

1 USD - 11 600 IDR
1 USD - 3,03 PLN
1 USD - 3,03 RM

BUDŻET NA DZIEŃ (jedzenie + noclegi + transport + bilety wstępu bez biletów lotniczych i wiz, czas 22 dni) - 25 USD/os/dzień
---------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------
CAŁKOWITA SUMA KOSZTÓW NA OSOBĘ !!! -----> 1313 USD ----> 3978 PLN !!!

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 17:48 | 27.01.2017

Jestem pod wrażeniem! Dokładniej juz się nie da 😉 dzięki

Aligru dołączył
17.01.2017

Aligru 16:53 | 30.01.2017

Fajny plan, od siebie nie dodam żadnych uwag, ale radzę zerknąć na ten artykuł: wyprawymarzen.pl/zdjecia/zwierzeta-indonezji-jadowite-warany-dz  ikie-orangutany-piekne-poskoczki/poszkoczek-mulowy/ , bo niektóre zwierzaki w tym pięknym kraju wcale nie wyglądają groźnie, a mogą zabić. Ostrożności nigdy zbyt wiele! :)

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 15:28 | 19.02.2017

Mam pytanie dotyczące Rinjani. Czy ciepłą odzież, ewentualnie spiwory, lepiej zabrać z Polski (i dźwigać przez całą podróż, a plecak tylko 35l i mało miejsca), czy można tam na miejscu się zaopatrzyć - kupić/wypożyczyć?

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 13:25 | 08.03.2017

Lokalne biura podróży oferują różne opcje trekkingu ale nawet w tych standardowych wersjach w cenę wliczone są śpiwory, karimaty itp. C
Ciepłą odzież jak i dobre buty trekkingowe polecam zabrać ze sobą, podczas samej wspinaczki w ciągu dnia jest bardzo gorąco, natomiast wieczory i noce są bardzo zimne. W zależności od miesiąca- czasami temperatury w nocy bywają nawet równe 0 C.

Zapraszam na mojego bloga, na którym można znaleźć przydatne informacje dla osób planujących wyjazdy do Indonezji:
w-poszukiwaniu-azylu.blogspot.com

Pozdrawiam,
Ada

luk106 dołączył
21.12.2016

luk106 12:48 | 18.03.2017

No i stało się! Bilety zarezerwowane! Ostatecznie trasa będzie wyglądała następująco:
Berlin-Kuala Lumpur-Denpasar-Maumere-Labuan Bajo-Rinca-Komodo-Lombok-Gili(może nawet wszystkie 3)-Denpasar-Kuala Lumpur-Berlin.

W sumie bilety za loty Berlin-KUL-Berlin KUL-Denpasar-KUL i Denpasar-Maumere ok 2950 PLN/os. Bilety na linie indonezyjskie (Air Asia i Garuda) kupowane przez pośredników wyszukanych przez wyszukiwarkę lotów, za pomocą polskiej karty płatniczej. Nie było problemów.

Teraz poszukuję aktualnych namiarów na godnych zaufania: kierowcę z samochodem do przejazdu Maumere - Labuan Bajo i organizatora trekkingu na Rinjani. Wszelkie informacje mile widziane.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl