Forum dyskusyjne

Podróż przez całe Stany z NYC do LA

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

drek dołączył
22.12.2016

drek 09:25 | 22.12.2016

Cześć,

planuje z koleżanką miesieczny wypad do USA w przyszłym roku i mam wiele pytań i wątpliwości.
Chciałybyśmy wypożyczyć samochód w Nowym Jorku i przejechać przez kraj (najlepiej Route66 ;D) i po drodze zwiedzić najciekawsze miejsca. Biorąc pod uwagę, że lecimy na miesiąc wiem, że nie zobaczymy wszystkiego. Dlatego przede wszystkim chciałabym zapytać, co warto zwiedzić po drodze?
Jakie są haczyki przy wypożyczaniu samochodów?
Czy za 4 tys USD jesteśmy w stanie przeżyć miesiąc?
I czy podróż we dwie osoby jest bezpieczna? Nie wiem, czego się spodziewać po Stanach...

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 11:15 | 24.12.2016

Miesiąc jest wystarczającym czasem na tour. Odradzam 66 jako główną trasę, bo oprócz kilku fragmentów, nic tam ciekawego nie ma.
Nie ma haczyków przy wypożyczaniu auta w USA, ale ważne jest, aby była to duża wypożyczalnia obsługująca wszystkie stany. Po około 7 tyś mil będziecie zmuszeni do wymiany oleju i trzeba zdecydować się na wymianę auta lub na przegląd posiadanego. Warto wziąć duże np Chrysler 300C a podróż będzie przyjemnością.
50$ to minimum za nocleg w hotelu, daje to około 2tyś $ za noclegi, 20 tysięcy km to koszt około 500$, obiad 20$x30 dni daje około 500$.
Zostaje około 1tyś $ na zakupy w marketach, bilety.
4tyś jest wystarczające nie uwzględniając kosztów wynajmu auta.
Ogólnie zachód jest super interesujący i miejsc do obejrzenia są setki a wschód mniej ciekawy, nie licząc Miami, Savannah, Nowego Orleanu, Chicago czy np NY.
Nie planujcie zwiedzania miast w piątki po południu, możecie utknąć w korku na kilka godzin.

drek dołączył
22.12.2016

fanniemiec dołączył
01.09.2016

fanniemiec 17:18 | 29.12.2016

Jak najbardziej przedmówca miał rację. Największym kosztem będzie podróż samolotem w jedną i drugą stronę => około 5000 zł/os. i to w dodatku na promocji.

Pilnuj też, żeby nie przepłacić za wypożyczone auto, bo w NY są ceny jak z kosmosu. No i co najważniejsze, zastanówcie się, czy potrzebny jest wam codzienny nocleg? Czy nie lepiej wynająć wielkie auto i co 2-3 dzień do hotelu na prysznic i wyprostowanie nóg.

Uważaj też w dużych miastach na przedmieściach, bo to tam jest największa przestępczość w USA, pamiętaj, że tam bandyci mają broń palną. Najbezpieczniej jest w zasadzie w małych miejscowościach, najlepiej farmy etc.

No i co, nie trzymajcie się może jednej trasy, bo tak jak mówił przedmówca Route66 nie jest żadnym cudem i nie ma tam wszystkiego co jest ciekawe po drodze ;P

drek dołączył
22.12.2016

drek 19:49 | 29.12.2016

No właśnie rozważamy oszczędzanie na noclegach od czasu do czasu :)
Tylko ci bandyci mnie martwią..

A czy polecasz jakąś konkretną sieć wypożyczalni? I gdzie w okolicy NY można wypożyczyć coś w rozsądnej cenie?

colcolcol dołączył
20.05.2007

colcolcol 08:29 | 30.12.2016

Dollar Rent sprawdziłem w kilku miastach i zawsze było sprawnie.
Samochodu warto poszukać na New Jersey. Jest dobrze skomunikowane (kolej) z lotniskami zarówno w NJ jak i NY. Sprawdźcie możliwość całodobowej obsługi, na lotniskach to standard, ale w mniejszych biurach nie musi tak być.
Warto zarezerwować już teraz np poprzez rentalcars.com i sprawdzać cenę. Rezerwacja może być zerwana (bez kosztów) i jeżeli pojawi się okazja cenowa, warto zrobić nową.
Nie przesadzałbym z przestępczością, bo na problemy można trafić wszędzie. Generalna zasada unikania kłopotów poprzez ich nie prowokowanie, zdaje egzamin również w USA.

darcia dołączył
16.12.2012

darcia 15:44 | 06.01.2017

>Jak najbardziej przedmówca miał rację. Największym kosztem będzie podróż samolotem w
>jedną i drugą stronę => około 5000 zł/os. i to w dodatku na promocji.

?!?!?! skąd taka cena?!??! Linie lotnicze NORWEGIAN lataja regularnie z Oslo do NYC , a ceny wahają się od 600-1000zł w jedną stronę!! Leciałam niedawno z Warszawy do NYC (z przesiadką w Oslo) i płaciłam niecałe 1000zł

KasiaUsa dołączył
26.02.2017

KasiaUsa 20:24 | 26.02.2017

Hej, macie podobny plando mojego jednak mój jest juz bardziej prezyzyjny. Planuję wyprawę w sierpniu albo pazdzierniku. Przesyłam moje ogłoszenie. Gdybyście były zainteresowane wspólna wyprawą dajcie znać.

Całość dopiero planuje, jednak chciałabym zobaczyć takie miejsca jak NY, Waszyngton, Miami, zahaczyć o Meksyk, do tego Chicago, Dallas, las Vegas, los Angeles i po drodze zwiedzić dolinę śmierci i grand canion. Poruszanie się po Stanach to głównie przeloty ale też i samochód. Oczywiście wszystko jest do dogadania. Ja wszystko zorganizuje. Biorę 3 tygodnie wolnego a koszty przewiduje między 10 a 14 tys. Noclegi w tanich hostelach. Wyjątkiem będzie las Vegas gdzie nocleg będzie w jednym z fajniejszych hoteli. Musisz mieć prawo jazdy, być otwartym na przygody i niespodziewane rzeczy. Nie będzie wygodnie i łatwo - wręcz przeciwnie. Jeśli jest ktoś, kto chciałby ze mną pojechać - oczywiście płacisz za siebie - zapraszam do kontaktu.podróżników na wyjazd.

gosia_manius dołączył
28.03.2017

gosia_manius 22:24 | 28.03.2017

Hej
z mezem rowniez szukamy kompanow do wspolnej wyprawy . Jezeli jestes zainteresowana wycieczka w maju 2018 badz jakos tak daj znac. Pozdrawiam

Aleksandra87 dołączył
08.07.2017

Aleksandra87 21:48 | 08.07.2017

>Hej
>z mezem rowniez szukamy kompanow do wspolnej wyprawy . Jezeli jestes zainteresowana
>wycieczka w maju 2018 badz jakos tak daj znac. Pozdrawiam

Witaj Gosia

Ja rowniez planuję taka podroz w maju przyszlego roku. Szukam kompanow do podrozy 🙂

drek dołączył
22.12.2016

drek 14:47 | 29.03.2017

Hej,

niestety tegoroczne plany trochę nam się pokomplikowały i do USA najwcześniej w przyszłym roku będziemy się mogły wybrać. w każdym razie dzięki za propozycję i udanej podróży!

serpicco dołączył
01.11.2004

serpicco 22:37 | 29.03.2017

ważna sprawa przy wynajmowaniu samochodu , każdy dodatkowy kierowca powinien mieć swoją kartę kredytową , może nie wszystkie firmy tego wymagają ale my mieliśmy taki problem .
dochodzą jeszcze koszty zwrotu w innym miejscu - koszty niemałe. Noclegi nie są takie drogie , w motelach można znaleźć fajne ceny . rezerwacje wskazane na weekend bo miejscowi też wtedy więcej podróżują .
a plan przejechania całych stanów ze wschodu na zachód - z dzisiejszym doświadczeniem wybrałbym opcję zachodnie wybrzeże i parki narodowe , ale to kwestia wyboru co kto lubi :)

jhet dołączył
10.11.2009

jhet 18:38 | 14.04.2017

Daruj sobie Route 66, nie jest zbyt ciekawa.

Polecam zrobić objazdówkę po zachodnim wybrzeżu, maaaaasa atrakcji najróżniejszego typu! Od parków rozrywki (Disneyland, Universal Studios), przez przepiękne parki narodowe (Yosemite, Grand Canyon, Zion...) po miasta (Los Angeles, San Francisco). Zacząć w San Diego/Los Angeles, dalej do Las Vegas zawadzając o Grand Canyon, Zion itd., przez Salt Lake City i Reno do San Francisco. 3-4 tygodnie będą w sam raz, w samym Los Angeles warto zostać z 5-6 dni minimum. Ale bez samochodu się nie da. Aby zaoszczędzić trochę kasy proponuję wynająć vana albo chociaż kombi, wyjąć tylną kanapę i spać w samochodzie, bardzo wygodnie na materacu, za darmo - umyć się można w łazienkach na rest area przy drogach, na stacjach benzynowych, w łazienkach dużych sklepów. Tanie noclegi a bardzo porządne można mieć dzięki kuponom z gazetek, dają zniżki rzędu nawet kilkudziesięciu procent. Pozostaje też serwis Airbnb z prywatnymi noclegami, ale do tej pory korzystałam tylko raz, w Stanach w ogóle. Link do strony z bonusem 100zł ode mnie: www.airbnb.pl/c/joannah1462 

gosia_manius dołączył
28.03.2017

gosia_manius 17:50 | 20.04.2017

Hej my planujemy wycieczkę na maj 2018. Dajcie znać gdybyście byli chętni. Pozdrawiam

jhet dołączył
10.11.2009

jhet 18:43 | 14.04.2017

Co do bezpieczeństwa, to jak nie będziecie się szwendać nocą po ciemnych zaułkach, to według mnie jest jak najbardziej bezpiecznie (ale kupcie sobie dla pewności gaz pieprzowy i noście przy sobie), zresztą najniebezpieczniej jest w miastach, a wy chcecie zwiedzać Stany, a te są pustkowiami głównie :) Ogólnie ludzie są bardzo życzliwi, niesamowicie uczynni i chętni do pomocy, nikt was w razie czego nie zostawi bez pomocy, jak np. popsuje wam się auto itp. Uważałabym tylko na murzynów, którzy niestety w większości zachowują się strasznie prymitywnie, przez wszystkie pobyty spotkałam może z 4-5 normalnych :( Co do jedzenia - najtaniej jest w różnych szybkich barach w rodzaju Subwaya, McDonalds, gdzie kupicie sobie kanapki w cenach polskich albo i taniej. Jeślibyście miały noclegi w hotelach/motelach to w prawie każdym jest w pokoju mikrofalówka, więc najlepszą opcją byłoby według mnie kupowanie gotowych mrożonych dań w supermarketach i sobie podgrzewanie (mają tego całe regały).

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 00:47 | 29.06.2017

Hej!
Ja cyrkuluje podróż do USA na październik tego roku. Chcialabym leciec DO NY, dalej Miami, dalej juz za zachod i tam wypozyyczyc auto. Kwestia zalatwiania juz wizy i lapania biletów :)

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 23:30 | 08.07.2017

Ja wolę robić krótsze podróże po USA (i Kanadzie), to po prostu za duży kraj, aby można było wszystko zobaczyć za jednym zamachem.

W sierpniu planujemy wyruszyć samochodem z Minneapolis na północ do Duluth, potem jechać wzdłuż południowych brzegów jeziora Superior, w Sault Ste. Marie przekroczyć granicę i w Ontario jechać drogami wzdłuż kanału North Channel (jezioro Huron), na wyspę Manitoulin Island, a z niej promem dostać się do Tobermory i zakończyć podróż w Toronto.

Będziemy spać w namiotach, w parkach lub na dziko. Całą trasę zrobimy w 7-10 dni, w zależności od pogody i napotkanych atrakcji.

Robertus dołączył
06.03.2014

Robertus 02:06 | 09.07.2017

Hej. Planuję z synem zachodnie wybrzeże we wrześniu. Planujemy zacząć od LA, Grand Canion i Las Vegas, potem może jeszcze jakiś park w drodze do Sacramento i San Francisco. Pytanie odnośnie moteli. Zjeżdżajać zwyczajnie z drogi w ciemno, da radę wynając pokój? Czy obłożenie jest spore i szukać i rezerwować wcześniej? Może ktoś poleci jakieś sprawdzone noclegi w dobrych miejscach w LA I San Francisco? :) z góry dzièki.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 05:53 | 09.07.2017

Akurat nie podróżowałem w tych okolicach, ale z pewnością jest tam dużo moteli-my nigdy rezerwacji nie robiliśmy, tym bardziej, że to będzie wrzesień, zawsze były wolne miejsca.

Ja wolę o niebo biwakować-i to nie z uwagi na mniejsze koszty finansowe, ale bardziej z powodu stanu higienicznego wielu takich przydrożnych hotelików. Proponuję, abyś przedtem szybko zapoznał się, które z nich mają najlepsze/najgorsze 'ratings'.

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 11:07 | 10.07.2017

Co do tego biwakowania - czy namiot można rozbić wyłacznie na polu namiotowym czy w parkach krajobrazowych wg uznania? Co do noclegów w aucie - czy można gdziekolwiek np przy pobliskich stacjach by mieć rano szybki dostęp do toalety czy również w jakiś wyznaczonych miejscach?

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 22:45 | 10.07.2017

Podróżując w USA (jak też w Kanadzie), generalnie biwakujemy w parkach (‘state/provincial parks’), posiadających ‘campsites’ (bo niektóre parki nie są przystosowane do biwakowania). Każdy stan i prowincja ma inne przepisy i opłaty, informacje są dostępne online (nota bene, osobiście najlepiej orientuję się w zagadnieniu biwakowania w Ontario). Mało który park pozwala się rozbijać na dziko—jedynie parki bardziej na północy, dostępne drogą wodną, wtedy rzeczywiście nie ma żadnych opłat. Istnieją też bezpłatne (lub b. tanie) pola biwakowe zarządzane przez miasta/powiaty, kilkakrotnie w nich się zatrzymywaliśmy, a dowiedzieliśmy się o ich istnieniu od lokalnych ludzi.

Generalnie są opłaty za biwakowanie i zależą one od rodzaju parku, jego popularności, udogodnień i sezonu. Czasami też śpimy na dziko w lasach, bez problemu można się tam rozbijać—a w Kanadzie na ‘crown land’. W aucie nie spałem, ale wiem, że niektórzy po prostu śpią gdziekolwiek—na ‘truck stops’, na bocznych drogach lub koło stacji benzynowych. O ile wiem, to sklepy WalMart pozwalają zatrzymać się na noc na parkingu, korzystają z tego szczególnie posiadacze RVs—chociaż moim zdaniem co to za przyjemność spędzić noc w takim miejscu.

Widzę, że Ty zamierzasz wybrać się w październiku—to jest ogólnie świetny okres i nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsc biwakowych. Dwa lata temu odbyliśmy miesięczną wycieczkę poprzez Minnesotę, South Dakota (Badlands), Wyoming (parki Yellowstone i Grant Teton), Montanę, Saskatchewan, Manitobę i Ontario w okresie od połowy września do połowy października, co noc biwakowaliśmy i generalnie wolnych miejsc biwakowych było dużo, a w Kanadzie to parki były w 95% puste.

Właśnie obecnie robię ‘research’ na temat parków/lasów w północnej części stanów Wisconsin i Michigan, jest ich sporo, ale te bardziej popularne mogą być w lecie zarezerwowane.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl