Forum dyskusyjne

3 tygodnie jak zaplanować

kategoria podróże po świecie

wojcian86 dołączył
10.01.2017

wojcian86 19:29 | 10.01.2017

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post. Oczywiście zapoznałem się z tematem Indonezji ale mam kilka wątpliwości. Mam nadzieję, że pomożecie :). Kwieceń / maj wybieram sie na 3 tygodnie do Indonezji. To czego jestem pewien to Jawa(konkretnie chodzi mi o 2 wulkany Ijen i Bromo) następnie jest Ubud... pytanie numer 1 gdzie najlepiej się osiedlić aby obskoczyć oba wulkany i pytanie numer 2 co dalej? Wstępnie jestem przekonany o Sulawesi lub Borneo. Co waszym zdaniem bedzie ciekawsze. Dodam tylko że głównie zależy mi na widokach natury(dżungle, plaże, ogólnie ładne krajobrazy) oraz na poznaniu kultury danego regionu. Może ktoś z was podrzuci inny pomysł chętnie wszystkiego wysłucham. Dziękuję z góry za pomoc.

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 22:22 | 10.01.2017

Hej
Rok temu byłam w Indonezji.
Moja trasa to: Bukit lawang (3 dni - 2 dni trekingu po dżungli), Java (Yogyakarta -3 dni, potem przejazd na Bromo i Yjen), Bali (3 dni Ubud i okolice), Senggigi (2 dni przymusowego postoju), rejs na Komodo (razem z powrotem 5 dni), Lombok - wyspa Gili Meno (3 dni). W sumie ze wszystkimi dojazdami byłam tam miesiąc.
Ja, żeby zobaczyć 2 wulkany, ruszyłam z Yogyakarty na Bromo, potem z Bromo na Yjen, a stamtąd do Ubud. I to chyba jedna z najlepszych opcji. Wycieczkę kupowałam w miejscowym biurze podróży. Oczywiście można zrobić to na własną rękę, ale wtedy to dłużej trwa, a mi zależało na czasie.

Natomiast, jeśli zależy Ci na dżungli, to polecam okolice Bukit Lawang. Mam namiary na świetnego przewodnika :)

o mojej podróży do Indonezji: olazplecakiem.blogspot.com/p/indonezja.html 

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 14:45 | 11.01.2017

Witam,

najbliższym większym miastem obok Bromo i Ijen jest Malang, ale jak już będziesz zwiedzał Jawę to rzeczywiście warto zahaczyć o Yogyakartę, Prambanan, Borobodur. Obok Malang jest też piękna i urocza wyspa Sempu. Natomiast jadąc dalej w stronę Jawy jest plaża żółwi Sukamade czy piękny Park Krajobrazowy.
Co do innych wysp- o Borneo nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze tam nie byłam ale Sulawesi według mnie jest trochę podobne do Jawy ( przynajmniej jego południowa część). Na pewno mogę Ci polecić jeszcze dziką wyspę Flores- natura i piękne widoki gwarantowane.
Pozdrawiam,

Ada
ada.polindotours@gmail.com

w-poszukiwaniu-azylu.blogspot.com

wojcian86 dołączył
10.01.2017

wojcian86 18:41 | 14.01.2017

Dziękuje za podpowiedzi. Pomyśle nad Flores. Yogyakarte i świątynie raczej chce ominąć(byłem na świątyniach Angkor w Kambodży które są podobne). Jeżeli chodzi o Flores są jakieś najciekawsze miejsca czy poprostu przemierza się wyspę wzdłuż podróżując?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:23 | 15.01.2017

>Dziękuje za podpowiedzi. Pomyśle nad Flores. Yogyakarte i świątynie raczej chce
>ominąć(byłem na świątyniach Angkor w Kambodży które są podobne). Jeżeli chodzi o
>Flores są jakieś najciekawsze miejsca czy poprostu przemierza się wyspę wzdłuż
>podróżując?
No, jak Angkor jest podobny do Borobuduru lub Prambananu to gratuluję spostrzegawczości i oceny. Ale się uśmiałem :).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl